15:30

Petra Martic

Fosta lidera WTA, victorie in primul tur la Indian Wells 2024

Angelique Kerber s-a calificat in turul al doilea la Indian Wells, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Petra Martic, scor 6-3, 6-4.

Sorana Cirstea, eliminata inca din primul tur la Beijing. Romanca a comis patru duble greseli

Jucatoarea romana de tenis Sorana Cirstea 26 WTA) a fost eliminata sambata, in prima runda a turneului WTA 1. 000 de la Beijing, dupa ce s-a inclinat in trei seturi, 2-6, 6-2, 6-7 37) in fata croatei Petra Martic 49 WTA).

WTA China Open: Sorana Cirstea, eliminata in runda inaugurala

Sorana Cirstea a parasit turneul WTA 1000 de la Beijing China Open) in runda inaugurala, sportiva noastra fiind invinsa, scor 2-6, 6-2, 6-73), de Petra Martic.

Sorana Cirstea, eliminata in primul tur de la China Open

Sorana Cirstea a avut parte de o surpriza neplacuta in primul tur al turneului WTA 1. 000 de la Beijing, unde a fost invinsa de Petra Martic, o jucatoare care ocupa locul 49 in ierarhia WTA. Desi se astepta sa aiba un parcurs mai bun, Sorana a avut o zi mai putin inspirata si a suferit .

Sorana Cirstea, in optimile turneului WTA Washington

Sorana Cirstea a obtinut marti calificarea in optimile turneului WTA de la Washington, dupa ce a trecut in doua seturi de Petra Martic, scor 6-3, 7-613).

Sorana Cirstea, in optimile de finala ale turneului WTA de la Washington

Sorana Cirstea s-a calificat in optimile de finala ale turneului WTA 500 de la Washington, dupa ce a invins-o pe croata Petra Martic cu 6-3, 7-6 1513). Cirstea s-a impus dupa aproape doua ore de joc. in primul set, Sorana a condus cu 3-0, dar Martic a egalat, 3-3, romanca impunandu-se cu 6-3. in actul .

Sorana Cirstea incepe cu dreptul sezonul american pe hard. A salvat sapte mingi de set!

In primul meci dupa eliminarea suferita la Wimbledon in turul al treilea, Sorana Cirstea a trecut de Petra Martic pentru un loc in optimile turneului de la Washington.

Principala favorita, calificare in optimi la Wimbledon

Iga Swiatek isi continua parcursul de exceptie de la Wimbledon si se califica in optimi. Poloneza a trecut in doua seturi de Petra Martic, scor 6-2, 7-5.

Ana Bogdan, victorie fantastica - Romanca va fi pe tabloul principal la WTA Eastbourne

Ana Bogdan si-a asigurat prezenta pe tabloul principal al turneului WTA Eastbourne. Romanca a invins-o in runda finala a calificarilor pe Petra Martic, in urma unui meci decis in 3 seturi, scor 5-7, 6-4, 6-4.

Iga Swiatek s-a calificat in semifinale la Madrid

Liderul clasamentului WTA, Iga Swiatek, s-a calificat miercuri in semifinalele turneului WTA 1000 de la Madrid, dupa ce a invins-o in sferturi pe Petra Martic.

WTA Madrid: Lidera mondiala, calificare la pas in semifinale

Iga Swiatek isi continua parcursul fantastic de la turneul din Madrid. Principala favorita a trecut lejer de Petra Martic, scor 6-0, 6-3.

VIDEO WTA Linz: Victorie lejera in finala pentru jucatoarea din Rusia

Anastasia Potapova a castigat turneul WTA 250 de la Linz, dupa ce a invins-o duminica in finala pe croata Petra Martic.

VIDEO Surpriza la WTA Linz: Principala favorita, eliminata in semifinale de locul 34 mondial

Favorita numarul 1 a turneului WTA 250 de la Linz, Maria Sakkari, a fost invinsa in semifinalele competitiei de Petra Martic, ocupanta locului 34 WTA.

WTA: Petra Martic, campioana la Lausanne Bernarda Pera a cucerit primul titlu din cariera la Budapesta

Petra Martic si Bernarda Pera au castigat turneele de categorie WTA 250 de la Lausanne, respectiv Budapesta, in urma finalelor disputate duminica.

WTA: Finalistele turneelor de la Lausanne si Budapesta

Olga Danilovic si Petra Martic vor disputa finala turneului de la Lausanne, in timp ce Aleksandra Krunic si Bernarda Pera vor lupta pentru titlul de la Budapesta, in urma victoriilor obtinute sambata de cele patru sportive in semifinalele competitiilor de categorie WTA 250.

WTA Roma: Bianca Andreescu s-a calificat in sferturi - Duel cu Iga Swiatek

Bianca Andreescu a obtinut joi calificarea in sferturile turneului de la Roma de categorie WTA 1000) dupa ce a invins-o in doua seturi pe croata Petra Martic 47 WTA).

Ce a facut Simona Halep inainte de semifinala de la noapte. Multi sportivi nu ar fi de acord cu asta FOTO

Ce a facut Simona Halep inainte de semifinala de la noapte. Fostul lider mondial va avea un meci dificil contra polonezei Iga Swiatek in penultimul act al turneului de la Indian Wells. Bucuroasa pentru meciul perfect facut in sferturi impotriva croatei Petra Martic, romanca nu si-a putut refuza una dintre marile ei placeri. Simona Halep .

Simona Halep a primit verdictul jurnalistilor americani: incepe sa-si redescopere cea mai buna versiune a ei

Simona Halep a primit verdictul jurnalistilor americani. Fostul lider mondial s-a calificat in semifinalele turneului de la Indian Wells. Constanteanca a facut un jos senzational in sferturi, trecand cu un categoric 6-1, 6-1, de croata Petra Martic. Ea o va intalni in penultimul act al competitiei pe poloneza Iga Swiatek 4 WTA), intr-un meci ce .

O semifinala cu scantei: Simona Halep - Iga Swiatek. Halep, apreciata pentru meciul din sferturile de finala

Simona Halep a trecut dintr-o rasuflare de Petra Martic, 6-1, 6-1, dar jocul bun s-a vazut si in statistica meciului, care a scos in evidenta provente foarte bune pentru constanteanca.

Cu cine joaca Simona Halep in semifinale la Indian Wells. Care este miza financiara a intalnirii

Cu cine joaca Simona Halep in semifinale la Indian Wells. Fostul lider mondial a trecut en-fanfare, in sferturile de finala, de croata Petra Martic, scor 6-1, 6-1. Jucatoarea din Constanta a ajuns pentru a patra ora in cariera in penultimul act al competitiei WTA 1000 din California. Simona Halep va avea de infruntat o adversara .

actualitate, 15:30