17:45

Prelungirile Meciului

Vantul a contribuit la un gol din propria jumatate in MLS. Reusita incredibila in prelungirile meciului (VIDEO)

Chicago Fire a invins-o pe CF Montreal cu 4-3, iar golul victoriei a fost marcat de Kellyn Acosta din propria jumatate, in prelungirile jocului, cu o contributie majora din partea vantului. Gol din propria jumatate in MLS .

LIGA 1. RAPID OTELUL 2-1. Derapaj rasist al antrenorului Otelului. Rapid taxeaza gestul lui Dorinel: Am ramas stupefiati

Rapid si-a trecut in cont cel de-al treilea succes al anului dupa ce a invins Otelul cu 2-1, iar la finalul meciului Dorinel Munteanu a avut o declaratie care a scandalizat pe toata lumea. La meciul 50 cu Cristiano Bergodi pe banca, Rapid a deschis scorul dupa cinci minute, prin kosovarul Albion Rrahmani. in prelungirile .

LaLiga: FC Barcelona, victorie spectaculoasa dupa doua goluri inscrise in prelungiri

FC Barcelona a fost tinuta in sah de Betis Sevilla intr-o partida disputata in deplasare in etapa cu numarul 21 din LaLiga. Catalanii s-au impus insa dupa doua goluri marcate in prelungirile meciului.

Scandal in Champions League: Penaltiul care o tine in viata pe PSG - A fost sau n-a fost?

PSG a fost aproape de o infrangere in fata lui Newcastle, dar echipa antrenata de Luis Enrique a primit un penalty controversat in prelungirile meciului de pe Parc des Princes si meciul din Grupa F de Champions League s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

Digisport: Ce a facut George Puscas, dupa ce a vazut ca nu a dat gol, desi in poarta lui AC Milan era un atacant

George Puscas 27 de ani) a avut o sansa mare de a marca in prelungirile meciului pe care Genoa l-a pierdut in fata lui AC Milan, 0-1.

Razvan Marin va juca in Serie A si in sezonul urmator. Empoli a scapat de grijile retrogradarii

Empoli, echipa internationalului roman Razvan Marin, si-a asigurat mentinerea in Serie A, dupa ce a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat pe terenul formatiei Sampdoria Genova. Deja retrogradata in Serie B, Sampdoria a deschis scorul in prima repriza, prin Alessandro Zanoli, insa oaspetii, cu Razvan Marin integralist, au reusit sa egaleze in prelungirile meciului, .

Tragedie in prelungirile meciului Rapid FC U Craiova. A facut infarct si a decedat: Omul asta si-a dat viata pentru echipa. E cumplit!

Chiar daca FCU Craiova a obtinut o victorie importanta pe terenul Rapidului, 2-1, bucuria succesului a fost umbrita de o veste tragica. Un suporter, in varsta de 47 de ani, a suferit un infarct in prelungirile meciului. Un suporter a suferit un infarct in prelungirile meciului .

Un suporter al lui FC U Craiova a decedat in timpul meciului cu Rapid: Omul asta si-a dat viata pentru echipa. E cumplit!

Tragedie pe Giulesti - Un suporter al echipei U Craiova 1948 a murit la finalul meciului cu Rapid

U Craiova 1948 a anuntat, vineri seara, moartea unui suporter al echipei, care a suferit un infarct in prelungirile meciului cu Rapid etapa a 25-a a SuperLigii).

VIDEO Primul gol pentru Ronaldo la Al-Nassr - Portughezul si-a salvat echipa de la infrangere

Cristiano Ronaldo a reusit primul gol pentru Al-Nassr, marcat din penalti in prelungirile meciului cu Al-Fateh, scor 2-2, aducand un punct in extremis echipei sale.

Neymar a facut diferenta in Clasicul Frantei

PSG a trecut pe teren propriu de Olympique Marseille, rivala din sud, prin golul marcat de brazilianul Neymar in prelungirile primei reprize a meciului din etapa a 11-a in Ligue 1.

Liga 1. Victorie in prelungiri pentru U Craiova 1948 in meciul cu Dinamo

Dinamo a pierdut un nou meci pe teren propriu si sansele de a scapa de la retrogradare sunt din ce in ce mai mici. Formatia antrenata de Dusan Uhrin ramane pe pozitia a opta in play-out, la doar 2 puncte distanta de ocupanta ultimului loc, Gaz Metan Medias.

VIDEO Liga 1: Rapid vs Sepsi 1-1 Giulestenii au egalat in prelungiri, dupa ce au jucat o ora in inferioritate numerica

A jucat in inferioritate numerica inca din prima repriza, dar nu a renuntat si a obtinut un punct: Rapid Bucuresti a reusit sa smulga o remiza in prelungirile meciului cu Sepsi Sfantu Gheorghe, vineri seara, scor 1-1. Duelul a avut loc in etapa a 26-a din Liga 1.

Antrenorul FCSB, Anton Petrea: E important ca am reusit sa egalam pe final

Tehnicianul echipei FCSB, Anton Petrea, a subliniat importanta golului egalizator marcat in prelungirile meciului cu CFR Cluj, care pastreaza formatia lui in lupta pentru titlu.

VIDEO Faza zilei: A adus Copa Libertadores pentru echipa sa, dar s-a facut de ras in fata unui intreg stadion

Deyverson a fost eroul lui Palmeiras in finala cu Flamengo, marcand golul victoriei in minutul 95. Cu toate acestea, in prelungirile partidei, atacantul brazilian a simulat incredibil.

FC Arges i-a tras semnalul de alarma Rapidului

FC Arges a dat lovitura cu un gol marcat in prelungirile meciului. Rapid a ratat sansa de a urca pe .

Euro 2020, preliminarii: Spania, a sasea echipa calificata la turneul final; Elvetia, victorie cu Irlanda (Rezultatele serii)

Spania a devenit, marti, a sasea echipa calificata la Euro 2020, dupa ce a smuls un punct in prelungirile meciului cu Suedia, scor 1-1, in Grupa F a preliminariilor. Elvetia s-a impus in fata Irlandei, liderul Grupei D, scor 2-0, apropiindu-se la un punct de Danemarca, ocupanta pozitiei secunde. Scorul serii a fost reusit de Italia, care are punctaj maxim dupa opt meciuri: 5-0 in deplasare cu Liechtenstein.

Imagini SOCANTE de la meciul U Cluj - Hermannstadt: Bataie generala intre suporteri si jandarmi (VIDEO)

Incidente la meciul dintre U Cluj si Hermannstadt, scor 0-2, din prima mansa a barajului pentru Liga1. Un prelungirile meciului, un suporter a patruns pe gazon, iar altii pe pista de atletism. Jandarmii au.

Dunarea Calarasi retrogradeaza dramatic dupa 1-2 pe terenul lui Hermannstadt

Intr-o veritabila lupta in noroi, Hermannstadt a revenit de la 0-1 pe teren propriu si a evitat in prelungirile meciului cu Dunarea Calarasi retrogradarea directa in Liga 2.

Liga 1: Poli Iasi vs CFR Cluj 0-1 / Tucudean a nscris golul victoriei la ultima faza; Culio, eliminat n minutul 17

CFR Cluj a dat lovitura in prelungirile meciului jucat in deplasare cu Poli Iasi, scor 1-0. Liderii ierarhiei Ligii 1 au inscris prin George Tucudean la ultima faza a partidei, cand atacantul a scapat pe contraatac si l-a invins pe Peralta cu un sut fin, cu exteriorul. Clujenii s-au distantat la sase puncte fata de urmaritoarele CSU Craiova si FCSB, care au meci direct.

actualitate, 17:45