01:05

Prima semifinala de la Euro 2016 se joaca diseara: Ronaldo, mult sub Bale pana acum. Portugalia, parcurs de Dosarele X

Dupa 24 de ani, o nationala, Tara Galilor, a izbutit calificarea in careul de asi la prima participare la Campionatul European. Pentru lusitani, prezenta in aceasta faza e o traditie trista. Ne asteapta un meci de totul sau nimic, de la ora 22. 00 Pro TV, Dolce Sport). continuă pe Adevărul

Avancronica Portugalia-Tara Galilor, prima semifinala de la EURO 2016 (LIVE 22:00)

Noua arena din Lyon gazduieste miercuri seara meciul dintre Portugalia si Tara Galilor, prima semifinala a Campionatului European, un meci care propune duelul dintre Cristiano Ronaldo si Gareth Bale.

Germania invinge Italia si se califica in semifinalele EURO 2016

Echipa de fotbal a Germaniei s-a calificat in semifinalele EURO 2016, dupa ce a invins Italia cu scorul de 6-5 la loviturile de departajare, sambata seara, la Bordeaux. Cele doua echipe au fost la.

Portugalia, prima finalista de la EURO 2016: Lusitanii au invins cu 2-0 selectionata Tarii Galilor

Nationala Portugaliei s-a calificat miercuri in finala EURO 2016, dupa ce a invins, cu 2-0 selectionata Tarii Galilor in prima semifinala a Campionatului European, disputat pe Stade de Lyon,.

LIVE TEXT. EURO 2016: Franta - Islanda, ultimul sfert de finala 5-2. Franta - Germania, este cea de-a doua semifinala

Franta a invins-o clar cu 5-2 pe Islanda in ultima reprezentatie a sferturilor de finala la Euro 2016. Gazdele turneului asu condus si cu 4-0 acesta fiind de altfel si scorul pauzei.

LIVE TEXT. EURO 2016: Franta - Islanda, ultimul sfert de finala, 5-2. infruntarea Franta - Germania este cea de-a doua semifinala

LIVE TEXT. EURO 2016: Franta - Islanda, ultimul sfert de finala se joaca ACUM!

Franta si Islanda se vor duela de la ora 22:00 in ultima reprezentatie a sferturilor de finala la Euro 2016. Gazdele turneului nu concep sa nu obtina biletele pentru semifinale, in timp ce vikingii sunt de departe cea mai mare surppriza acestui european.

VIDEO Euro 2016: Franta - Islanda 5-2/ Griezmann, autorul golului 100 de la Euro 2016

Franta a pus capat visului islandez in ultimul meci din sferturile de finala de la Euro 2016, dupa ce s-a impus cu 5-2 si s-a calificat in semifinale. Franta vs Islanda a fost confruntarea in care s-au marcat cele mai multe goluri de pana acum la Euro 2016. Giroud 12') a inscris primul gol al partidei de pe Stade de France si a reusit dubla in minutul 59. Pogba 20'), Payet 43') si Griezmann 45') si-au trecut numele pe lista marcatorilor pana la pauza. Sigthorsson 56') si Bjarnason 84') au inscris pentru Islanda. Pe Franta o asteapta un duel de foc impotriva Germaniei pentru un loc in finala, pe 7 iulie, de la ora 22:00. Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei Franta-Islanda.

EURO 2016. Finala de la Paris, tinta teroristilor Statului Islamic

Finala Campionatului european de fotbal Euro 2016) ar putea fi o tinta atractiva pentru reteaua terorista Stat Islamic, mai ales daca una dintre echipe va fi cea a Frantei, avertizeaza ministrul german de.

Euro: 2016 Echipa Frantei obtine biletele pentru semifinale, intr-o confruntare cu Islanda, in care s-a marcat de 7 ori

Franta a pus capat visului islandez in ultimul meci din sferturile de finala de la Euro 2016, dupa ce s-a impus cu 5-2 si s-a calificat in semifinale. Franta vs Islanda a fost confruntarea in care s-au marcat cele mai multe goluri de pana acum la Euro 2016.

EURO 2016. Alerta terorista in Franta, inainte de meci. O masina suspecta a fost detonata controlat de autoritati

Stare de alerta in Franta. Politia a detonat duminica dupa-amiaza o masina suspecta gasita in apropierea stadionului Stade de France, unde se va desfasura in cursul serii partida de fotbal Franta-Islanda, ultimul sfert de finala de la Euro 2016, .