20:15

Portugalia, prima finalista de la EURO 2016: Lusitanii au invins cu 2-0 selectionata Tarii Galilor

Nationala Portugaliei s-a calificat miercuri in finala EURO 2016, dupa ce a invins, cu 2-0 selectionata Tarii Galilor in prima semifinala a Campionatului European, disputat pe Stade de Lyon,. continuă pe B1

Minunea de la EURO s-a sfarsit. Cine este prima finalista

Echipa de fotbal a Portugaliei a invins formatia Tarii Galilor cu scorul de 2-0, in prima semifinalaa EURO 2016, pe Stade de Lyon. Cristiano Ronaldo 50) a deschis scorul cu o lovitura de cap, i.

Prima semifinala de la Euro 2016 se joaca diseara: Ronaldo, mult sub Bale pana acum. Portugalia, parcurs de Dosarele X

Dupa 24 de ani, o nationala, Tara Galilor, a izbutit calificarea in careul de asi la prima participare la Campionatul European. Pentru lusitani, prezenta in aceasta faza e o traditie trista. Ne asteapta un meci de totul sau nimic, de la ora 22. 00 Pro TV, Dolce Sport).

Avancronica Portugalia-Tara Galilor, prima semifinala de la EURO 2016 (LIVE 22:00)

Noua arena din Lyon gazduieste miercuri seara meciul dintre Portugalia si Tara Galilor, prima semifinala a Campionatului European, un meci care propune duelul dintre Cristiano Ronaldo si Gareth Bale.

EURO 2016: Franta a invins Islanda cu 5-2 si s-a calificat in semifinalele

Nationala Frantei a castigat cu un scor de 5-2, in meciul jucat cu prima reprezentativa a Islandei, in sferturile de finala ale Campionatului European din Franta, disputat pe Stade de France din.

LIVE TEXT. EURO 2016: Franta - Islanda, ultimul sfert de finala 5-2. Franta - Germania, este cea de-a doua semifinala

Franta a invins-o clar cu 5-2 pe Islanda in ultima reprezentatie a sferturilor de finala la Euro 2016. Gazdele turneului asu condus si cu 4-0 acesta fiind de altfel si scorul pauzei.

LIVE TEXT. EURO 2016: Franta - Islanda, ultimul sfert de finala, 5-2. infruntarea Franta - Germania este cea de-a doua semifinala

Germania invinge Italia si se califica in semifinalele EURO 2016

Echipa de fotbal a Germaniei s-a calificat in semifinalele EURO 2016, dupa ce a invins Italia cu scorul de 6-5 la loviturile de departajare, sambata seara, la Bordeaux. Cele doua echipe au fost la.

VIDEO Euro 2016: Franta - Islanda 5-2/ Griezmann, autorul golului 100 de la Euro 2016

Franta a pus capat visului islandez in ultimul meci din sferturile de finala de la Euro 2016, dupa ce s-a impus cu 5-2 si s-a calificat in semifinale. Franta vs Islanda a fost confruntarea in care s-au marcat cele mai multe goluri de pana acum la Euro 2016. Giroud 12') a inscris primul gol al partidei de pe Stade de France si a reusit dubla in minutul 59. Pogba 20'), Payet 43') si Griezmann 45') si-au trecut numele pe lista marcatorilor pana la pauza. Sigthorsson 56') si Bjarnason 84') au inscris pentru Islanda. Pe Franta o asteapta un duel de foc impotriva Germaniei pentru un loc in finala, pe 7 iulie, de la ora 22:00. Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei Franta-Islanda.

Euro: 2016 Echipa Frantei obtine biletele pentru semifinale, intr-o confruntare cu Islanda, in care s-a marcat de 7 ori

Franta a pus capat visului islandez in ultimul meci din sferturile de finala de la Euro 2016, dupa ce s-a impus cu 5-2 si s-a calificat in semifinale. Franta vs Islanda a fost confruntarea in care s-au marcat cele mai multe goluri de pana acum la Euro 2016.

Finala Euro 2016, tinta principala a retelei teroriste Stat Islamic

Finala Campionatului european de fotbal Euro 2016) ar putea fi o tinta atractiva pentru reteaua terorista Stat Islamic, mai ales daca una dintre echipe va fi cea a Frantei, avertizeaza ministrul german de Interne, Thomas de Maiziere, citat de site-ul agentiei Reuters, trasmite Mediafax.

actualitate, 20:15