12:15

Ce probleme de sanatate majore a avut Simona Halep la Transylvania Open. Primele declaratii ale sportivei

Playtech Playtech,

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului Transylvania Open WTA 250), ce se desfasoara la BT Arena din Cluj-Napoca si are premii totale de 235. 238 de dolari. Ea a invins-o azi pe rusoaica Varvara Gracheva, cu 6-4, 6-2. Simona Halep a spus si ce probleme de sanatate a intampinat in timpul acestui . continuă pe Playtech

Simona Halep, despre problema avuta la meciul cu Varvara Gracheva: Durerea a fost mare. Nu prea am reusit sa ma misc

A invins-o fara prea mari probleme pe Varvara Gracheva Transylvania Open, optimi), dar in timpul pauzei dintre seturi a fost nevoita sa ceara timeout medical. Simona Halep a vorbit despre durerile la spate, dar si despre duelul cu Jaqueline Cristian.

Transylvania Open: Jaqueline Dracula Cristian o asteapta in sferturi pe Simona Halep

Calificata in sferturile de finala la Transylvania Open dupa una dintre cele mai importante victorii din cariera 7-65), 7-5 cu Ajla Tomljanovic), Jaqueline Cristian a afirmat ca Dracula ii poarta noroc aluzie la pelerina pe care o poarta la intrarea pe teren) si a precizat ca isi doreste sa o intalneasca pe Simona Halep in urmatoarea runda a competitiei de la Cluj-Napoca.

Transylvania Open: Gabriela Ruse se bucura ca joaca impotriva Simonei Halep

Simona Halep va debuta miercuri la Transylvania Open contra unei compatrioate, fosta lidera a ierarhiei WTA dand in primul tur peste Gabriela Ruse. Aflata pe locul 85 in clasamentul mondial, Ruse a precizat intr-o conferinta de presa ca se bucura ca va juca impotriva Simonei.

Emotii pentru Simona Halep. Adevarul despre problemele medicale de la Transylvania Open: Durerile sunt destul de mari

Simona Halep a avut probleme medicale in meciul disputat contra Varvarei Gracheva, la Transylvania Open, in turul 2. Fostul lider mondial a fost nevoit sa ceara un time-out dupa primul set, iar apoi a revenit .

Simona Halep, in sferturi la Transylvania Open dupa un meci in care a acuzat probleme medicale - O va intalni pe Jaqueline Cristian

Varvara Gracheva a practicat un joc agresiv in fata Simonei Halep, dar diferenta de valoare si-a spus cuvantul si jucatoarea noastra s-a calificat in sferturi la Transylvania Open dupa o ora si 13 minute, scor 6-4, 6-2. Principala favorita a acuzat dureri la spate in pauza dintre seturi, dar a revenit foarte bine pe teren si va avea parte de inca un duel romanesc la Cluj-Napoca: o va intalni pe Jaqueline Cristian.

Simona Halep si Emma Raducanu cauta victoria la Transylvania Open. Cand joaca cele doua in turneul de la Cluj

Simona Halep si Emma Raducanu cauta victoria la Transylvania Open. Cand joaca cele doua in turneul de la Cluj, Cele doua mari vedete ale competitiei s-au calificat in optimile de finala, dupa ce au castigat, fiecare, partidele din primul tur. Astazi, atat Simona Halep, cat si Emma Raducanu vor juca pentru accederea in sferturile de .

Simona Halep, despre durerile care au facut-o sa ceara time-out medical la Transylvania Open: Pur si simplu iti taie respiratia si nu prea poti sa faci anumite miscari (VIDEO)

Simona Halep a castigat fara prea multe emotii partida cu Varvara Gracheva din optimile Transylvania Open, a doua sa victorie in turneul de la Cluj-Napoca, insa in timpul duelului de joi seara a acuzat dureri .

Simona Halep face pasul in sferturi la Transylvania Open. O va intalni pe Jaqueline Cristian

N-a fost loc de surpriza, joi seara, in confruntarea dintre Simona Halep 18 WTA) si Varvara Gracheva din Rusia 81 WTA), meci din optimile de finala la Transylvania Open de la Cluj-Napoca.

Simona Halep a invins-o fara emotii pe Varvara Gracheva si merge in sferturile Transylvania Open, unde o va infrunta pe Jaqueline Cristian

Simona Halep s-a impus in doua seturi in partida cu Varvara Gracheva, joi, la Cluj-Napoca, si merge in sfeturile Transylvania Open pentru un duel 100% romanesc cu Jaqueline Cristian. Fostul lider mondial a trecut de .

Transylvania Open: Simona Halep joaca vineri cu Jaqueline Cristian Emma Raducanu, duel cu Marta Kostyuk - Programul zilei

Organizatorii de la Transylvania Open au anuntat programul zilei de vineri, 29 octombrie, una in care vor avea loc, in sferturi, partida Emma Raducanu - Marta Kostyuk, dar si duelul 100% romanesc dintre Simonei Halep si Jaqueline Cristian.