21:15

Simona Halep, in sferturi la Transylvania Open dupa un meci in care a acuzat probleme medicale - O va intalni pe Jaqueline Cristian

Varvara Gracheva a practicat un joc agresiv in fata Simonei Halep, dar diferenta de valoare si-a spus cuvantul si jucatoarea noastra s-a calificat in sferturi la Transylvania Open dupa o ora si 13 minute, scor 6-4, 6-2. Principala favorita a acuzat dureri la spate in pauza dintre seturi, dar a revenit foarte bine pe teren si va avea parte de inca un duel romanesc la Cluj-Napoca: o va intalni pe Jaqueline Cristian. continuă pe Hotnews

Jaqueline Cristian o asteapta pe Simona Halep in sferturi la Transylvania Open

Prima jucatoare din Romania ajunsa intre primele opt la Transylvania Open de la Cluj-Napoca este Jaqueline Cristian.

Simona Halep despre participarea la Transylvania Open: Ar fi grozav sa castig titlul aici

Dubla castigatoare de Grand Slam, Simona Halep evolueaza din nou acasa, la turneul WTA 250 de la Cluj-Napoca, o competitie care se desfasoara din pacate fara spectatori in contextul pandemic delicat de la noi din tara.

Transylvania Open: Simona Halep si Emma Raducanu joaca joi in optimi - Programul zilei

Organizatorii de la Transylvania Open au anuntat programul zilei de joi, 28 octombrie, una in care vor avea loc, in optimi, duelul Emma Raducanu - Ana Bogdan, dar si partida Simonei Halep cu Varvara Gracheva.

Simona Halep, prima reactie dupa victoria cu Gabriela Ruse: I-a asigurat pe fani ca nu se va retrage curand

Simona Halep este in optimi la Transylvania Open, fosta lidera WTA trecand fara mari probleme de Gabriela Ruse. La finalul partidei, Simona a vorbit despre cheia partidei, dar le-a si precizat fanilor cat mai are de gand sa joace tenis la nivel inalt.

Simona Halep face pasul in sferturi la Transylvania Open. O va intalni pe Jaqueline Cristian

N-a fost loc de surpriza, joi seara, in confruntarea dintre Simona Halep 18 WTA) si Varvara Gracheva din Rusia 81 WTA), meci din optimile de finala la Transylvania Open de la Cluj-Napoca.

Ce s-a intamplat cu Simona Halep dupa primul meci la Transylvania Open. A facut anuntul pe seara

Dupa succesul din turul II de la Transilvania Open, Simona Halep a vorbit despre mia multe subiecte la conferinta de presa de dupa meciul castigat in fata jucatoarei Gabriela Ruse. Ce s-a intamplat cu Simona Halep dupa primul meci la Transylvania Open Simona Halep s-a aratat foarte multumita de jocul ei, mai ales de cum .

Emotii pentru Simona Halep. Adevarul despre problemele medicale de la Transylvania Open: Durerile sunt destul de mari

Simona Halep a avut probleme medicale in meciul disputat contra Varvarei Gracheva, la Transylvania Open, in turul 2. Fostul lider mondial a fost nevoit sa ceara un time-out dupa primul set, iar apoi a revenit .

S-a stabilit programul de maine! Vezi la ce ora vor juca Halep si Raducanu la Transylvania Open

Organizatorii Transylvania Open au anuntat programul meciurilor de vineri, 29 octombrie. Simona Halep joaca cu Jaqueline Cristian, Emma Raducanu, cu Marta Kostyuk.

Simona Halep, in optimi la Transylvania Open: Victorie categorica cu Gabriela Ruse

Gabriela Ruse a cazut prada propriilor emotii, iar dorinta imensa de a castiga impotriva idolului copilariei a tras-o in jos in multe dintre momente. Simona Halep a castigat fara emotii duelul romanesc din turul intai de la Transylvania Open, 6-1, 6-2, dupa o ora si 13 minute.

Simona Halep, despre problema avuta la meciul cu Varvara Gracheva: Durerea a fost mare. Nu prea am reusit sa ma misc

A invins-o fara prea mari probleme pe Varvara Gracheva Transylvania Open, optimi), dar in timpul pauzei dintre seturi a fost nevoita sa ceara timeout medical. Simona Halep a vorbit despre durerile la spate, dar si despre duelul cu Jaqueline Cristian.

actualitate, 21:15