01:05

Transylvania Open: Jaqueline Dracula Cristian o asteapta in sferturi pe Simona Halep

Calificata in sferturile de finala la Transylvania Open dupa una dintre cele mai importante victorii din cariera 7-65), 7-5 cu Ajla Tomljanovic), Jaqueline Cristian a afirmat ca Dracula ii poarta noroc aluzie la pelerina pe care o poarta la intrarea pe teren) si a precizat ca isi doreste sa o intalneasca pe Simona Halep in urmatoarea runda a competitiei de la Cluj-Napoca. continuă pe Hotnews

Transylvania Open: Jaqueline Cristian, posibil duel cu Simona Halep dupa ce a eliminat o favorita

Jaqueline Cristian a reusit sa se califice miercuri in sferturile de finala de la Transylvania Open, dupa una dintre cele mai mari victorii ale carierei. Jucatoarea noastra a invins-o in doua seturi pe a cincea favorita a turneului de categorie WTA 250 de la Cluj-Napoca.

Transylvania Open: Jaqueline Cristian, in optimi dupa ce a salvat doua mingi de meci - VIDEO Romanca, aparitie spectaculoasa la Cluj-Napoca

Jaqueline Cristian, beneficiara a unui wildcard, s-a calificat marti in turul doi la turneul WTA 250 de la Cluj-Napoca, dupa un meci intens care a durat aproape trei ore.

Transylvania Open: Cand va avea loc meciul dintre Simona Halep si Gabriela Ruse - Programul zilei de miercuri

Organizatorii de la Transylvania Open au anuntat programul zilei de miercuri, 27 octombrie, una in care va avea loc si duelul 100% romanesc dintre Simona Halep si Gabriela Ruse.

Jaqueline Cristian o asteapta pe Simona Halep in sferturi la Transylvania Open

Prima jucatoare din Romania ajunsa intre primele opt la Transylvania Open de la Cluj-Napoca este Jaqueline Cristian.

Jaqueline Cristian e in sferturi la Transylvania Open

Jucatoarea romana de tenis Jaqueline Cristian a reusit o calificare superba in sferturile de finala ale turneului Transylvania Open WTA 250), care are loc in BT Arena din Cluj-Napoca si e dotat cu premii totale de 235. 238 de dolari, dupa ce a invins-o, miercuri seara, pe australianca Alja Tomljanovic cu 7-6 5), 7-5. Jaqueline Cristian .

DigiSport. CTP, impresionat de lupta sangeroasa de la Transylvania Open: Superba victorie! Demna de Dracula

Jaqueline Cristian 105 WTA) s-a calificat in optimile de finala de la Transylvania Open, dupa ce a invins-o pe slovena Kaja Juvan 98 WTA), scor 3-6, 7-6 8), 7-6 3).

Jaqueline Cristian a produs surpriza zilei la Transylvania Open. Victorie in doua seturi cu Ajla Tomljanovic, a cincea favorita a turneului de la Cluj-Napoca

Jaqueline Cristian a reusit sa o elimine pe Ajla Tomljanovic, a cincea favorita la startul Transylvania Open, si s-a calificat in sferturile turneului de tenis feminin de la Cluj-Napoca. Romanca in varsta de 23 de .

Simona Halep si Emma Raducanu cauta victoria la Transylvania Open. Cand joaca cele doua in turneul de la Cluj

Simona Halep si Emma Raducanu cauta victoria la Transylvania Open. Cand joaca cele doua in turneul de la Cluj, Cele doua mari vedete ale competitiei s-au calificat in optimile de finala, dupa ce au castigat, fiecare, partidele din primul tur. Astazi, atat Simona Halep, cat si Emma Raducanu vor juca pentru accederea in sferturile de .

Transylvania Open: Alexandra Ignatik si Andreea Prisacariu, infrangere dramatica in sferturile probei de dublu

Perechea formata din Alexandra Ignatik fosta Cadantu) si Andreea Prisacariu a fost eliminata, joi, in sferturile de finala ale turneului Transylvania Open de la Cluj-Napoca.