01:05

Transylvania Open: Simona Halep joaca vineri cu Jaqueline Cristian Emma Raducanu, duel cu Marta Kostyuk - Programul zilei

Organizatorii de la Transylvania Open au anuntat programul zilei de vineri, 29 octombrie, una in care vor avea loc, in sferturi, partida Emma Raducanu - Marta Kostyuk, dar si duelul 100% romanesc dintre Simonei Halep si Jaqueline Cristian. continuă pe Hotnews

Simona Halep face pasul in sferturi la Transylvania Open. O va intalni pe Jaqueline Cristian

N-a fost loc de surpriza, joi seara, in confruntarea dintre Simona Halep 18 WTA) si Varvara Gracheva din Rusia 81 WTA), meci din optimile de finala la Transylvania Open de la Cluj-Napoca.

S-a stabilit programul de maine! Vezi la ce ora vor juca Halep si Raducanu la Transylvania Open

Organizatorii Transylvania Open au anuntat programul meciurilor de vineri, 29 octombrie. Simona Halep joaca cu Jaqueline Cristian, Emma Raducanu, cu Marta Kostyuk.

Transylvania Open: Simona Halep si Emma Raducanu joaca joi in optimi - Programul zilei

Organizatorii de la Transylvania Open au anuntat programul zilei de joi, 28 octombrie, una in care vor avea loc, in optimi, duelul Emma Raducanu - Ana Bogdan, dar si partida Simonei Halep cu Varvara Gracheva.

CTP, descriere savuroasa pentru revelatia de la Transylvania Open: Ce a scris despre Jaqueline Cristian

Reputatul comentator e cu ochii pe turneul de la Cluj, unde, astazi, vom avea cinci meciuri in optimi, cu trei romance si jumatate implicate in ele: Simona Halep 18 WTA), Ana Bogdan 106 WTA), Irina Bara 138 WTA) si Emma Raducanu 23 WTA). Asta in timp ce o alta romanca, Jaqueline Cristian 105 WTA), se afla deja in sferturi.

DigiSport. CTP, impresionat de lupta sangeroasa de la Transylvania Open: Superba victorie! Demna de Dracula

Jaqueline Cristian 105 WTA) s-a calificat in optimile de finala de la Transylvania Open, dupa ce a invins-o pe slovena Kaja Juvan 98 WTA), scor 3-6, 7-6 8), 7-6 3).

Ce s-a intamplat cu Simona Halep dupa primul meci la Transylvania Open. A facut anuntul pe seara

Dupa succesul din turul II de la Transilvania Open, Simona Halep a vorbit despre mia multe subiecte la conferinta de presa de dupa meciul castigat in fata jucatoarei Gabriela Ruse. Ce s-a intamplat cu Simona Halep dupa primul meci la Transylvania Open Simona Halep s-a aratat foarte multumita de jocul ei, mai ales de cum .

Simona Halep a invins-o fara emotii pe Varvara Gracheva si merge in sferturile Transylvania Open, unde o va infrunta pe Jaqueline Cristian

Simona Halep s-a impus in doua seturi in partida cu Varvara Gracheva, joi, la Cluj-Napoca, si merge in sfeturile Transylvania Open pentru un duel 100% romanesc cu Jaqueline Cristian. Fostul lider mondial a trecut de .

Transylvania Open: Jaqueline Dracula Cristian o asteapta in sferturi pe Simona Halep

Calificata in sferturile de finala la Transylvania Open dupa una dintre cele mai importante victorii din cariera 7-65), 7-5 cu Ajla Tomljanovic), Jaqueline Cristian a afirmat ca Dracula ii poarta noroc aluzie la pelerina pe care o poarta la intrarea pe teren) si a precizat ca isi doreste sa o intalneasca pe Simona Halep in urmatoarea runda a competitiei de la Cluj-Napoca.

Jaqueline Cristian o asteapta pe Simona Halep in sferturi la Transylvania Open

Prima jucatoare din Romania ajunsa intre primele opt la Transylvania Open de la Cluj-Napoca este Jaqueline Cristian.

Simona Halep, despre problema avuta la meciul cu Varvara Gracheva: Durerea a fost mare. Nu prea am reusit sa ma misc

A invins-o fara prea mari probleme pe Varvara Gracheva Transylvania Open, optimi), dar in timpul pauzei dintre seturi a fost nevoita sa ceara timeout medical. Simona Halep a vorbit despre durerile la spate, dar si despre duelul cu Jaqueline Cristian.