01:05

Real Madrid a castigat pentru a 12-a oara Liga Campionilor

Real Madrid a invins cu 4-1 in finala Ligii Campionilor la fotbal, care a avut loc sambata seara, pe National Stadium of Wales din Cardiff. Real Madrid a deschis scorul in finala Ligii. continuă pe Antena3

JUVENTUS - REAL MADRID LIVE. ONLINE STREAM Finala LIGII CAMPIONILOR - VIDEO

ONLINE STREAM Finala LIGII CAMPIONILOR - VIDEO. FinalaLigii Campionilorse va disputa in acest an, pe Milennium Stadium dinCardiff,intre cele mai in f.

REAL MADRID-JUVENTUS TORINO LIVE VIDEO ONLINE STREAM LIVE PRO TV. Finala REAL MADRID-JUVENTUS TORINO LIVE VIDEO ONLINE STREAM LIVE

Juventus Torino si Real Madrid, detinatoarea trofeului, joaca finala Ligii Campionilor la fotbal, sambata, la Cardiff, de la 21,45, ora Romaniei. Cele doua echipe s-au infruntat.

Real Madrid cucereste Liga Campionilor

Echipa Real Madrid a castigat, sambata seara, pentru al doilea an consecutiv Liga Campionilor, dupa ce a invins-o pe Juventus Torino in finala de la Cardiff, cu 4-1 1-1). Real Madrid cucereste astfel al 12-lea trofeu din istorie si devine prima echipa care castiga de doua ori la rand competitia in actualul format.

Victorie istorica pentru Real Madrid in finala Ligii Campionilor

Real Madrid a castigat pentru a doua oara consecutiv si pentru a 12-a oara in istoria clubului finala Champions League, dupa ce s-a impus categoric in fata lui Juventus Torino, scor 4-1. Millennium Stadium din Cardiff a fost gazda unui meci extrem de spectaculos, in care jucatorii lui Zinedine Zidane s-au distrat cu apararea lui Juventus, echipa care primise doar trei goluri pana la disputarea ultimului act al competitiei. Prima repriza a fost una echilibrata, insa galacticii s-au dezlantuit dupa pauza, au marcat de doua ori in trei minute, iar trupa lui Massimiliano Allegri nu a mai contat.

FOTOGALERIE Champions League: Juventus vs Real Madrid 1-4/ Real Madrid, regina Europei pentru a doua oara consecutiv

Real Madrid, prima echipa cu peste 500 de goluri in Liga Campionilor

Pentru Real Madrid finala pe care a disputat-osambata seara impotriva celor de la Juventus Torino, a 15-a in Champions League, a reprezentatoportunitatea de a atinge un etalon impresionant in competitia europeana.

Finala Ligii Campionilor. Real Madrid si Juventus, la egalitate, la finalul primei reprize

Juventus Torino si Real Madrid se confrunta, sambata seara, pe arena The National Stadium of Wales din Cardiff, in finala Ligii Campionilor.

Juventus - Real Madrid LIVE text. Deschidere de scor in finala Ligii Campionilor

Real Madrid a deschis scorul in finala Ligii Campionilor prin golgheterul all-time Cristiano Ronaldo. Dupa mai multe ocazii ale torinezilor, portughezul a deschis scorul in minutul 20, cu un sut plasat din.

10 lucruri pe care nu le stiai despre finala Ligii Campionilor, Juventus Real Madrid

Sambata, de la ora 21:45, are loc finala Ligii Campionilor 2017, intre Juventus si Real Madrid. Este a 25-a finala din istoria moderna a Champions League si a 62-a din istoria completa a competitiei.