01:05

Real Madrid a castigat Supercupa Europei

Real Madrid, detinatoarea trofeului Ligii Campionilor, a cucerit Supercupa Europei la fotbal, dupa ce a invins-o pe Manchester United, castigatoarea Europa League. continuă pe România Liberă

Real Madrid, detinatoarea Ligii Campionilor, a castigat pentru a doua oara consecutiv Supercupa Europei, dupa ce s-a impus la limita in fata lui Manchester United, scor 2-1. Trupa lui Jose Mourinho a fost dominata categoric in prima repriza a partidei de pe Philip II Arena din Skopje, iar madrilenii au deschis scorul in minutul 24, prin Casemiro. Galacticii au avut un start bun si in partea a doua a meciului, iar Isco a majorat avantajul in minutul 52. Manchester United a inceput sa puna probleme doar pe final de meci, iar golul lui Lukaku 62') nu a fost suficient.

FOTO VIDEO Real Madrid vs Manchester United 2-1/ Galacticii au castigat pentru a doua oara consecutiv Supercupa Europei

REAL MADRID - MANCHESTER UNITED ONLINE STREAM VIDEO. Supercupa Europei LIVE STREAM de la 21.45

Real Madrid, detinatoarea Ligii Campionilor, siManchester United, in calitate de castigatoarea Europa League, se vor infrunta, marti, laSkopje, in Supercupa Europei, cu.

Real Madrid - Manchester United, in Supercupa Europei. Real poate castiga al doilea trofeu consecutiv

Real Madrid invinge Manchester United in Supercupa Europei

Detinatoare a Ligii Campionilor, echipa spaniola Real Madrid a castigat, marti seara, pentru a patra oara in istorie Supercupa Europei, dupa 2-1 in fata celor de la Manchester United.

SUPERCUPA EUROPEI 2017 LIVE. intepaturi dinspre Real, inainte de REAL MADRID - MANCHESTER UNITED

Marcelo, fundasul brazilian al luiReal Madrid, l-a ironizat pe fostul antrenor al spaniolilor,Jose Mourinho, inainte de Supercupa Europei. Acesta nu a fost.

LIVESCORE Supercupa Europei: Real Madrid vs Manchester United 0-0

Philip II Arena din Skopje gazduieste in aceasta seara Supercupa Europei, editia cu numarul 42. Real Madrid, campioana en-titre a Champions League, si Manchester United, castigatoarea Europa League, sunt cele doua echipe care se dueleaza pentru castigarea trofeului. Partida poate fi urmarita in direct pe Pro Tv si Livescore pe HotNews. ro.

LIVESCORE Supercupa Europei: Real Madrid vs Manchester United 2-0 (Rep II)/ 52' Isco majoreaza avantajul madrilenilor

Supercupa Europei, primul mare meci al sezonului

Real Madrid si Manchester United se infrunta, marti seara, la Skopje, cu Supercupa Europei pe masa.

Real Madrid este castigatoarea Supercupei Europa

Supercupa Europei disputata marti seara la Skopje in Macedonia s-a incheiat cu victoria lui Real Madrid. Castigatoare Ligii Campionilor s-a impus cu scorul de 2-1 in finala disputata.