15:45

Returul Optimilor

Nebunie de meci intr-o restanta din Premier League. Echipa care a condus cu 3-0 a iesit cu capul plecat

Duelul dintre Bournemouth si Luton Town nu a fost unul cu un afis foarte ofertant dupa numele formatiilor implicate, mai ales intr-o seara in care atentia microbistilor a fost captata de ultimele partide din returul optimilor de finala in Liga Campionilor. Atletico Madrid elimina Inter Milano la 11 metri si lasa Italia fara echipa in sferturile Ligii Campionilor .

Borussia Dortmund invinge PSV si ajunge intre primele opt din Liga Campionilor

Echipa germana Borussia Dortmund a trecut de PSV Eindhoven, cu 2-0, in returul fazei optimilor de finala din Liga Campionilor, dupa ce in tur cele doua echipe terminasera la egalitate, scor 1-1. Arsenal, calificare la 11 metri cu Porto .

Returul optimilor de finala din Liga Europa iti poate aduce un extra castig important cu Modul Multiplu oferit de Betano

Seara de joi, 14 martie, aduce in prim plan cele opt meciuri retur din faza optimilor de finala in Liga Europa. Trei echipe se pot considera cu un picior si jumatate calificate in sferturile de finala, in rest lupta fiind deschisa oricarui deznodamant.

Barcelona revine dupa patru ani in sferturile Ligii Campionilor

Echipa FC Barcelona a castigat returul optimilor de finala cu Napoli, pe teren propriu, cu 3-1, si s-a calificat intre primele opt formatii ale Europei cu scorul general de 4-2.

Doua brigazi de arbitri romani, delegate de UEFA in optimile cupelor europene

Arbitrii romani Istvan Kovacs si Radu Petrescu au fost delegati de UEFA la doua meciuri din returul optimilor de finala din Europa League si Conference League, care vor avea loc joi, 14 martie. Istvan Kovacs va arbitra duelul dintre Villarreal Spania) si Marseille Franta), returul optimilor de finala Europa League. Centralul roman va fi ajutat .

Continua lupta pentru calificarea in sferturile Ligii Campionilor

Alte doua partide din returul optimilor de finala din Liga Campionilor la fotbal sunt programate, marti, 12 martie. Arsenal Londra, noul lider din Premier League, primeste vizita dragonilor de la FC Porto cu misiunea declarata de a intoarce rezultatul negativ din tur. FC Barcelona infrunta pe propriul teren campioana Italiei din sezonul trecut, Napoli, iar echipa condusa de Xavi nu are alt obiectiv decat calificarea in sferturile competitiei.

Ultrasii lui SS Lazio au cantat cantece fasciste in beraria din Munchen in care Hitler fondase partidul nazist. Un suporter a fost arestat si amendat drastic (VIDEO)

Circa 100 de suporteri ai echipei italiene de fotbal Lazio au cantat cantece fasciste in beraria in care Adolf Hitler fondase partidul nazist al Germaniei, iar un fan a fost arestat si amendat pentru salutul dictatorului nazist. SS Lazio, club recunoscut pentru simpatia suporterilor de extrema dreapta, a jucat marti seara la Bayern Munchen in returul optimilor UEFA Champions League. Italienii castigasera mansa tur cu 1-0, dar au pierdut returul din Bavaria si mai clar, scor 3-0, si s-au vazut eliminati din cea mai importanta competitie interclub.

Marti si miercuri se joaca primele meciuri din returul optimilor in Liga Campionilor. Care sunt favoritele la calificare

Cea mai importanta competitie din fotbalul european, Liga Campionilor, revine in actualitate cu returul optimilor de finala, marti si miercuri. Bayern, PSG, Real Madrid si Manchester City sunt echipele pentru care o eliminare in aceasta faza a intrecerii ar echivala cu un adevarat cataclism.

Bayern Munchen, meci capital in Champions League - Programul complet al televizarilor

Marti incepe returul optimilor UEFA Champions League, iar Bayern Munchen va incerca sa rastoarne esecul suferit in tur cu Lazio. Tot marti, Real Sociedad va primi vizita lui PSG.

Minaur Baia Mare, calificare en fanfare in sferturile EHF European Cup

CS Minaur Baia Mare s-a calificat in sferturile de finala ale EHF European Cup, dupa ce a invins in deplasare echipa bosniaca RK Vogosca, cu scorul de 34-25, in returul optimilor. Minaur a fost condusa in Bosnia-Hertegovina o singura data, in minutul 4, cu 1-0. in rest, baimarenii au controlat jocul si s-au impus la .

CSA Steaua, calificata in sferturile Cupei EHF

Formatia de handbal masculin a clubului CSA Steaua Bucuresti a obtinut calificarea in sferturile de finala ale EHF European Cup, dupa ce a remizat in deplasare cu echipa ceha HCB Karvina, 29-29, in returul optimilor de finala. Dupa ce in meciul de pe teren propriu Steaua se impusese la diferenta de un gol, 28-27, ros-albastrii .

CSO Voluntari, in sferturile Cupei Challenge

Formatia feminina de volei CSO Voluntari 2005 s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Challenge, dupa ce a surclasat echipa sarba ZOK Ub cu scorul de 3-0 25-15, 25-22, 25-22), in returul optimilor de finala. Dupa ce in prima mansa castigase cu scorul de 3-1, gruparea ilfoveana a avut nevoie de putin peste o .

CSM Bucuresti a ratat calificarea in sferturile Challenge Cup, dupa setul de aur

Echipa de volei feminin CSM Bucuresti a invins marti, pe teren propriu, formatia elena Panathinaikos, scor 3-0, in returul optimilor Challenge Cup, dar a ratat calificarea in sferturile competitiei, in urma setului de aur.

Napoli continua visul unei duble istorice. Italia revine cu trei echipe in sferturi dupa 17 ani!

Echipa italiana Napoli a trecut de Eintracht Frankfurt, cu 3-0, in returul optimilor de finala din Champions League.

Real Madrid elimina Liverpool cu 6-2 la general

Campioana Europei si-a respectat blazonul in returul jucat cu Liverpool de pe Santiago Bernabeu, unde golul lui Karim Benzema a inclinat balanta. Real a castigat cu 1-0 miercuri seara in Liga Campionilor, in returul optimilor de finala si s-a calificat mai departe in sferturi cu scorul cumulat de 6-2, dupa ce in tur castigase cu 5-2 pe terenul englezilor.

LiveBlog Champions League: FC Porto - Inter si Manchester City - RB Leipzig, in returul optimilor Set pe Etihad Stadium

Returul optimilor UEFA Champions League continua marti seara cu doua confruntari: FC Porto - Inter si Manchester City - RB Leipzig. in tur, Inter a castigat cu scorul de 1-0 la Milano, iar RB Leipzig si Manchester City au terminat la egalitate, scor 1-1. Ambele partide sunt LiveBlog pe HotNews. ro.

Real Madrid Liverpool si Napoli Frankfurt promit spectacol in optimile Champions League, iar Betano te rasplateste in Bet Builder cu o cota de peste 25.00!

Ultima zi dedicata partidelor din returul optimilor de finala in Champions League se anunta una cu adevarat grandioasa prin numele echipelor care vor intra pe teren. Real Madrid primeste vizita lui Liverpool la adapostul categoricului 5-2 din tur, iar cei de la Napoli nu concep alt rezultat decat victoria contra lui Eintracht Frankfurt. Doua meciuri care pot fi combinate pe Betano pentru o cota cumulata foarte atractiva, doar cu optiunea Bet Builder activata.

Istvan Kovacs va arbitra una dintre cele mai interesante partide din returul optimilor Europa League

Arbitrul roman Istvan Kovacs va conduce la centru partida dintre Real Sociedad si AS Roma din returul optimilor Europa League, joi, pe Reale Arena din San Sebastian, informeaza UEFA. Istvan Kovacs va arbitra Real Sociedad vs AS Roma din returul optimilor Europa League .

LiveBlog Bayern Munchen - PSG si Tottenham - AC Milan, in returul optimilor UCL Bayern deschide scorul Egalitate la Londra

Miercuri seara se disputa returul optimilor de finala ale Ligii Campionilor dintre Bayern Munchen - Paris Saint Germain si Tottenham - AC Milan. in tur, nemtii au castigat cu scorul de 1-0 la Paris, iar campioana Italiei s-a impus la Milano cu acelasi scor, 1-0. Partidele sunt LiveBlog pe HotNews. ro.

Antrenorul lui Dortmund recunoaste: Chelsea a meritat calificarea

Seria de victorii consecutive pentru Borussia Dortmund s-a oprit, marti seara, in returul optimilor Champions League cu Chelsea.

actualitate, 15:45