20:15

Roland Garros: Naomi Osaka, in turul trei dupa o partida de aproape trei ore cu Victoria Azarenka - Japoneza, nevoita inca o data sa revina de la 0-1 la seturi

Naomi Osaka a avut parte de un meci maraton in turul doi de la Roland Garros, japoneza avand nevoie de aproape trei ore pentru a o invinge pe Victoria Azarenka 43 WTA), fost lider mondial. Meciul a fost unul extrem de spectaculos, cu multe rasturnari de situatie. La fel ca in primul tur, Osaka a fost nevoita sa revina de la 0-1 la seturi. S-a terminat 4-6, 7-5, 6-3 pentru numarul 1 WTA. continuă pe Hotnews

Roland Garros: Naomi Osaka s-a calificat in turul secund / Nipona a pierdut primul set cu 6-0

Naomi Osaka 1 WTA) s-a calificat in turul secund al competitiei de la Paris, dupa ce a trecut de Anna Karolina Schmiedlova 90 WTA). Nipona nu a avut parte de un meci usor, fiind nevoita sa revina dupa ce a pierdut primul set cu 6-0, iar adversara a servit pentru castigarea partidei la 5-4 si 6-5 in setul secund.

Roland Garros: Simona Halep, Serena Williams si Naomi Osaka, in turul trei - Sabalenka, Wang, Kasatkina si Garcia au parasit competitia (Rezultatele zilei)

Ziua de joi de la Roland Garros a adus eliminarea mai multor capi de serie de pe tabloul de simplu feminin. Jucatoare precum Aryna Sabalenka favorita 11), Qiang Wang 16), Daria Kasatkina 21), Caroline Garcia 24) sau Su-Wei Hsieh 25) au spus adio Grand Slam-ului parizian inca din turul al doilea. Continua competitia, printre altele, Simona Halep, Serena Williams sau Naomi Osaka. Intra in material pentru a vedea rezultatele zilei de joi de pe tabloul de simplu feminin de la Roland Garros.

Roland Garros: Elina Svitolina, in turul trei fara sa joace - Urmeaza un duel cu Garbine Muguruza

Elina Svitolina 9 WTA), cap de serie numarul 9, s-a calificat in turul al treilea al turneului de la Roland Garros, beneficiind de forfaitul compatrioatei sale Katerina Kozlova 67 WTA). Svitolina va da in runda urmatoare peste spaniola Garbine Muguruza.

Roland Garros: Alexander Zverev, in turul doi dupa un meci maraton de peste patru ore cu John Millman

Alexander Zverev 5 ATP) pare a fi blestemat sa dispute meciuri maraton la Roland Garros. Daca la editia de anul trecut incepea seria meciurilor de cinci seturi din turul doi, in acest an germanul a avut un debut extrem de dificil. Zverev s-a impus dupa patru ore si 10 minute in fata australianului Jonh Millman 56 ATP), scor 7-64), 6-3, 2-6, 6-75), 6-3.

Naomi Osaka (1 WTA), dupa ce a fost la un pas de eliminare de la Roland Garros: Am castigat ultimele doua Grand Slam-uri si chiar vreau sa castig si aici

Naomi Osaka a intrat in istoria Roland Garros intr-un mod rusinos, fiind primul lider mondial care a pierdut primul set al meciului inaugural cu 6-0. Japoneza a fost extrem de aproape de eliminare, insa a rezistat incredibil si a intors soarta partidei, calificandu-se in turul al doilea 0-6, 7-64), 6-1). Osaka ramane insa increzatoare si spera sa cucereasca la Paris al treilea sau Grand Slam consecutiv: Am castigat ultimele doua Grand Slam-uri si chiar vreau sa castig si aici.

Simona Halep, victorie muncita impotriva lui Linette: Ce adversara o asteapta in turul 3 de la Roland Garros

Calificarea dificila pentru Simona Halep in turul trei de la Roland Garros! Romanca a trecut, joi, in trei seturi, 6-4 5-7 6-3, de poloneza Magda Linette. Pentru romanca urmeaza acum un duel cu.

Simona Halep, victorie la Roland Garros. Cu cine joaca in turul 2

Simona Halep a debutat cu o victorie la Roland Garros 2019. Numarul 3 mondial s-a impus cu scorul de 6-2, 3-6, 6-1 in fata australiencei Ajla Tomljanovic locul 47 WTA) si s-a calificat in turul 2 al competitiei pe care a castigat-o pentru prima data in cariera in anul 2018. Simona Halep Ajla Tomljanovic, [] .

Una dintre cele mai indragite jucatoare din istoria tenisului s-a retras definitiv din activitate la Roland Garros! Simona Halep a avut un mesaj pentru ea

Turneul de la Roland Garros, ajuns in turul al doilea al meciurilor de pe tabloul principal, a prilejuit retragerea unei jucatoare de legenda din WTA.

LIVE Simona Halep in primul tur la Roland Garros. Incepe cursa de aparare a titlului (dupa 18:00)

Simona Halep debuteaza, marti, in turneul de la Roland Garros contra unei adversare incomode, Ajla Tomljanovic din Australia, locul 47 mondial. Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video .

actualitate, 20:15