01:05

Romania-Danemarca LIVE TEXT. Meciul intra in prelungiri, am avut calificarea in mana

Nationala feminina de handbal a Romaniei infrunta in aceasta seara Danemarca, echipa gazda, in sferturile de finala ale Campionatului Mondial. Cu putin timp inainte de startul partidei Romania - Danemarca,. continuă pe Antena3

Romania-Danemarca LIVE TEXT. Sferturile Campionatului Mondial de Handbal feminin

Romania-Danemarca LIVE TEXT. Nordicele incep bine repriza secunda

LIVE Romania-Danemarca in sferturi la Campionatul Mondial de handbal feminin. Meciul ajunge in prelungiri

Romania si Danemarca, tara gazda a turneului final, se intalnesc miercuri seara de la 21:45, live text in aceasta pagina, in ultimul sfert de finala de la Campionatul Mondial.

LIVE Romania-Danemarca in sferturi la Campionatul Mondial de handbal feminin

LIVE Romania-Danemarca in sferturi la Campionatul Mondial de handbal feminin (21:45)

Romania bate Danemarca si se califica in semifinalele Campionatului Mondial de handbal feminin

Seara marilor emotii: s-a anuntat ora meciului Romania Danemarca. Cu cine ar putea juca fetele daca trec de gazde

Romania-Danemarca. Nationala de handbal feminin se pregateste de o confruntare care o poate propulsa in semifinalele Campionatului Mondial.

VIDEO CM Handbal (f) Romania - Danemarca 31-30/ Tricolorele, in semifinale dupa o victorie interzisa cardiacilor - Cristina Neagu, ce jucatoare!

Cu greu iti poti gasi cuvintele dupa un asemenea meci de infarct. Romania a condus in permanenta Danemarca, insa dupa cele 60 de minute regulamentare scorul a fost egal, 27-27. Trebuie mentionat insa faptul ca in ultima secunda am ratat o lovitura de la sapte metri prin Cristina Neagu. In prelungiri, fetele lui Tomas Ryde si-au pastrat nervii tari si au reusit sa se impuna la ultima faza. Toate fetele merita felicitate pentru modul exemplar in care si-au aparat sansele, insa nu putem sa trecem cu vederea paradele Paulei Ungureanu si mai ales evolutia senzationala a Cristinei Neagu 15 goluri - a fost desemnata jucatoarea partidei). Romania s-a calificat in semifinalele Campionatului Mondial de handbal feminin, acolo unde va intalni Norvegia.

VIDEO Romania - Elvetia 1-4, meciul care il bantuie si acum pe Iordanescu

Romania face parte dn Grupa A la Campionatul European de Fotbal, alaturi de nationala tarii-gazda, Franta, plus Elvetia si Albania.