06:46

LIVE Romania-Danemarca in sferturi la Campionatul Mondial de handbal feminin. Meciul ajunge in prelungiri

Romania si Danemarca, tara gazda a turneului final, se intalnesc miercuri seara de la 21:45, live text in aceasta pagina, in ultimul sfert de finala de la Campionatul Mondial. continuă pe Online Sport

LIVE Romania-Danemarca in sferturi la Campionatul Mondial de handbal feminin

LIVE Romania-Danemarca in sferturi la Campionatul Mondial de handbal feminin (21:45)

LIVE Romania-Brazilia in optimile Campionatului Mondial de handbal feminin

Urmariti duminica seara live text pe onlinesport. ro de la ora 21:30 meciul Romania-Brazilia din optimile de finala la Campionatul Mondial de handbal feminin din Danemarca.

LIVE Romania-Brazilia in optimile Campionatului Mondial de handbal feminin (21:30)

Campionatul Mondial de handbal. Reactii dupa o victorie de senzatie cu Brazilia si explicatia transformarii Romaniei

Romania a invins Brazilia in optimile de finala ale Campionatului Mondial de handbal si va juca miercuri in sferturi contra tarii-gazda Danemarca.

Campionatul Mondial de Handbal: Romania - Brazilia, ora 21.30! Batem sau schimbam generatia!

Romania va intalni in aceasta seara Brazilia, in optimile Campionatului Mondial de Handbal. Partida se disputa de la 21. 30, in direct pe DolceSport si livetext pe www. adevarul. ro.

Romania elimina campioana mondiala Brazilia in optimile Campionatului Mondial de handbal feminin

Ati urmarit duminica seara live text pe onlinesport. ro de la ora 21:30 meciul Romania-Brazilia din optimile de finala la Campionatul Mondial de handbal feminin din Danemarca.

Romania-Danemarca LIVE TEXT. Sferturile Campionatului Mondial de Handbal feminin

Nationala feminina de handbal a Romaniei infrunta in aceasta seara Danemarca, echipa gazda, in sferturile de finala ale Campionatului Mondial. Cu putin timp inainte de startul partidei Romania - Danemarca,.

Romania bate Danemarca si se califica in semifinalele Campionatului Mondial de handbal feminin

VIDEO CM Handbal (f) Romania - Danemarca 31-30/ Tricolorele, in semifinale dupa o victorie interzisa cardiacilor - Cristina Neagu, ce jucatoare!

Cu greu iti poti gasi cuvintele dupa un asemenea meci de infarct. Romania a condus in permanenta Danemarca, insa dupa cele 60 de minute regulamentare scorul a fost egal, 27-27. Trebuie mentionat insa faptul ca in ultima secunda am ratat o lovitura de la sapte metri prin Cristina Neagu. In prelungiri, fetele lui Tomas Ryde si-au pastrat nervii tari si au reusit sa se impuna la ultima faza. Toate fetele merita felicitate pentru modul exemplar in care si-au aparat sansele, insa nu putem sa trecem cu vederea paradele Paulei Ungureanu si mai ales evolutia senzationala a Cristinei Neagu 15 goluri - a fost desemnata jucatoarea partidei). Romania s-a calificat in semifinalele Campionatului Mondial de handbal feminin, acolo unde va intalni Norvegia.

actualitate, 06:46