16:00

Salvador Ramos

Autorul atacului armat din Texas a intrat in scoala pe o usa care ar fi trebuit sa fie incuiata

Politia din Texas a anuntat ca Salvador Ramos, autorul atacului armat de la scoala primara din Uvalde, Texas, soldat cu 21 de morti, a intrat in scoala pe o usa care trebuia sa fie incuiata. O profesoara a deschis usa cu o piatra pentru a transporta mancare dintr-o masina intr-o sala de clasa, dar a impins cu piciorul piatra cand s-a intors, pentru ca usa sa se inchida, cand si-a dat seama ca un atacator inarmat se afla in campus.

Miah, o copila de 11 ani, si-a vazut prietena impuscata in fata ei de ucigasul in masa din Texas |Cum a reusit sa supravietuiasca

Miah Cerrillo, o eleva de 11 ani, a vazut-o pe prietena sa cum cade impuscata mortal de Salvador Ramos, tanarul care a ucis, marti, 19 copii si doi adulti la scoala elementaraRobb din Uvalde, inainte de a fi, el insusi, omorat de politie.

Meghan Markle, criticata ca a vizitat scola unde s-a petrecut atacul armat din Texas

Meghan Markle, sotia Printului Harry, a fost criticata dupa ce a aparut, pe neastepate, la Scoala Generala Robb din Uvalde, Texas, locul unde Salvador Rolando Ramos, 18 ani, a curmat 21 de vieti, intr-un atac armat sangeros.

Meghan Markle, sotia printului Harry, a mers la Uvalde in locul unde a avut loc masacrului din Texas

Sotia printului Harry al Marii Britanii, a mers la Uvalde in locul unde a avut loc atacul comis intr-o scoala primara din acest oras din statul american Texas, in urma caruia 19 copii si doi adulti au fost ucisi de un adolescent. Ducesa de Sussex a facut aceasta vizita neanuntata pentru a-si oferi condoleantele si sprijinul in persoana unei comunitati care se confrunta cu o durere de neimaginat, a declarat un purtator de cuvant. Meghan Markle a mers la locul masacrului din Texas Meghan Markle a depus un buchet de flori in fata unui memorial improvizat dedicat victimelor masacrului, informeaza AFP. Ducesa s-a plimbat apoi in zona din apropierea scolii, unde sunt depuse cruci albe pe care sunt scrise numele victimelor atacului armat, in care au fost ucisi 19 copii si doi adulti. Un purtator de cuvant a declarat ca Meghan Markle s-a deplasat la Uvalde in calitate de mama pentru a prezenta condoleante si pentru a oferi sprijin comunitatii indoliate. Marti, 19 elevi si doi adulti au fost ucisi de mana unui adolescent in varsta de 18 ani. El a deschis focul inscoala primara Robb din Uvalde, statul Texas, unde invata copii intre 7 si 10 ani. Identitatea atacatorului a fost stabilita, este Salvador Ramos, cetatean american. Pentru anul 2022, dupa numarul de victime, acesta a fost cel mai sangeros masacru comis in Statele Unite.

Mesajele text trimise de ucigasul din Texas unei fete din Europa, chiar inainte de a omori 21 de oameni

Cu cateva minute inainte de carnagiul provocat in oraselul din Uvalde, statul american Texas, atacatorul Salvador Ramos i-a trimis mai multe mesaje text unei fete pe care a cunoscut-o pe internet.

Autorul atacului din Texas, mesaje infioratoare catre o fata: Tocmai am impuscat-o pe bunica in cap, Ma duc la o scoala primara si voi deschide focul

Salvador Ramos, autorul atacului mortal de la scoala primara din Uvalde, Texas, i-ar fi trimis o serie de mesaje text infioratoare unei fete pe care a cunoscut-o online, in care descria cum tocmai isi impuscase bunica si urma sa deschisa focul asupra unei scoli primare, relateaza CNN.

Atacatorul din Texas, Salvador Ramos, suferea din cauza colegilor. De ce s-a lasat de scoala inainte de atacul sangeros

Un coleg de clasa al atacatorului din Texas, Salvador Ramos, a facut dezvaluiri spunand ca acesta suferea din cauza colegilor. Din cauza ca ar fi fost prea sarac si batjocorit de colegii din scoala, Salvador Ramos venea tot mai rar la ore, astfel ca intr-un final a decis sa nu mai vina deloc. Ce a .

Cine este atacatorul de la scoala elementara din Texas. Tragedia, anuntata pe retele sociale

Salvador Ramos, un tanar de 18 ani, a fost identificat de autoritati drept suspectul in cazul atacului asupra unei scoli elementare din orasul Uvalde, din statul american Texas, in care au fost ucise 21 de persoane, dintre care 19 copii.

Atac armat in SUA: 19 copii si doi adulti au fost ucisi la scoala elementara Robb din Uvalde, Texas, marti dupa-amiaza, de un elev al scolii

Cel putin 19 elevi si doi adulti au fost ucisi marti intr-un atac armat la scoala elementara Robb din Uvalde, Texas, la aproximativ 100 de kilometri vest de San Antonio. Atacatorul, identificat drept Salvador Ramos, este mort si se crede ca a actionat singur. Ramos, in varsta de 18 ani, era elev al scolii.

Cupa Confederatiilor: Brazilia - Spania 3-0 (repriza secunda) Ibericii, in genunchi/ Italia a invins Uruguayul in finala mica dupa penalty-uri

Brazilia conduce la pauza cu 2-1 Spania in finala Cupei Confederatiilor. Jucatorii carioca au deschis rapid scorul min 2) atunci cand Fred a profitat de o balbaiala in apararea spanioilor. Brazilienii au dominat copios intreaga repriza ratand mau multe ocazii si reusind sa duca scorul la 2-0 in prin Neymar in finalul reprizei, imediat dupa ocazia imensa ratat de Iniesta. Reprezentativa Italiei a invins in finala mica, duminica, la Salvador, cu scorul de 5-4 in urma loviturilor de departajare, nationala Uruguayului. Repriza secundamin 68 Cartonas rosu pentru Pique ptr o intrare mai dura la Neymarmin 55. Penalty pentru Spania, dar Ramos trage pe langa poartamin 48 GOOOL Brazilia Scenariul se repeta si Fred marcheaza din nou in debut de rerpizamin 45 GOOOL Brazilia Inscrie Neymar cu un sut sub transversalamin 2 GOOOL Brazilia deschide scorul prin Fred chiar in minutul 2meciul este transmis live de TVR si online de TVR Plus.

actualitate, 16:00