15:00

Schimbare istorica la Australian Open. Nu vom mai avea meciuri maraton

O partida precum cea dintre Simona Halep si Lauren Davis desfasurata pe durata a trei ore si 44 de minute nu va mai putea fi reeditata la Australian Open incepand cu editia 2019. continuă pe Online Sport

ATENTIE, HALEP! Organizatorii Australian Open anunta o schimbare uluitoare: Seturile decisive vor avea SUPER TIEBREAK

Organizatorii turneului Australian Open au anuntat o schimbare transanta pentru desfasurarea partidelor, cu mai putin de o luna inainte de inceperea competitiei. De la aceasta editie, soarta.

O jucatoare URIASA din istoria tenisului feminin ne da sperante pentru Australian Open! Chris Evert: Simona e excelenta pe hard. Are toate sansele

Chris Evert este sigura ca Simona Halep isi va mai trece in palmares un titlu de Grand Slam si considera ca Australian Open poate fi ocazia perfecta sa o faca, dat fiindca actualul lider din circuit.

Australian Open: Organizatorii anunta introducerea super-tiebreak-ului n setul decisiv, la scorul de 6-6

Organizatorii turneului Australian Open au decis introducerea super-tiebreak-ului in setul decisiv, la scorul de 6-6, in al cincilea set la baieti, respectiv in al treilea la fete, pentru a scurta meciurile.

actualitate, 15:00