06:15

Scor Meciul

WTA Madrid: A treia favorita, victorie fara game pierdut in mai putin de o ora

Coco Gauff a reusit meciul perfect in runda a doua a turneului WTA 1000 de la Madrid. Americanca a invins-o pe olandeza Arantxa Rus 47 WTA) dupa doua seturi identice, scor 6-0, 6-0.

Gafa lui Tarnovanu amana fiesta FCSB-ului! Meciul cu Farul se joaca cu titlul pe masa

FCSB a remizat in deplasare cu Sepsi OSK Sfantu Gheorghe, scor 2-2, in etapa a sasea din play-off, si trebuie sa mai astepte pentru a celebra castigarea titlului. Dupa noua ani de asteptare, in care s-a luptat de fiecare data pentru campionat, dar de cele mai multe ori a incheiat pe pozitia secunda, FCSB va .

VIDEO Ronnie OSullivan, debut spectaculos la CM Snooker - Cu un pas in optimi

Ronnie OSullivan are parte de un debut perfect la Crucible, multiplul campion mondial conducand de-o maniera categorica scor 8-1) meciul cu Jackson Paige locul 43 mondial) din runda inaugurala de la Campionatul Mondial de Snooker.

Jaqueline Cristian s-a calificat in turul al doilea la WTA Madrid, dupa meciul cu Magdalena Frech

Dupa ce a invins-o pe Daria Saville si s-a calificat pe tabloul principal al turneului WTA 1000 de la Madrid, Jaqueline Cristian s-a calificat miercuri, 24 aprilie, in turul al doilea al competitiei, dupa meciul cu Magdalena Frech 51 WTA), scor 7-5, 6-2. Jaqueline Cristian, in turul al doilea la WTA Madrid .

Razvan Lucescu, tot mai departe de titlu in Grecia PAOK remizeaza cu ultima clasata

PAOK Salonic a mai facut un pas gresit in lupta pentru cucerirea titlului in Grecia, terminand la egalitate, scor 1-1, meciul disputat pe terenul ultimei clasate din play-off, Lamia.

VIDEO Juventus, in finala Cupei Italiei, desi a pierdut meciul cu Lazio

Juventus a obtinut marti calificarea in finala Cupei Italiei, cu toate ca a fost invinsa, scor 2-1, de Lazio. Cum in mansa tur Batrana Doamna se impusese la doua goluri diferenta, trupa lui Max Allegri a facut pasul spre ultimul act al competitiei.

Presedintele CCA, verdict dupa ce Rapidul a avut un gol anulat in meciul cu FCSB

FCSB si Rapid au remizat in cel mai important meci al etapei cu numarul 5 din play-off-ul SuperLigii Romaniei, scor 2-2, intr-o atmosfera de senzatie creata de cei peste 45. 000 de spectatori prezenti pe Arena Nationala din Bucuresti.

Real Madrid a castigat cu FC Barcelona 3-2, in derby-ul El Clasico |VIDEO

Real Madrid a castigat cu Barcelona, scor 3-2, in derby-ul El Clasico. Barcelona a inceput meciul in forta si a deschis scorul dupa doar sase minute, cand Andreas Christensen a inscris dupa un corner executat perfect de Raphinha.

FCSB si Rapid au remizat in meciul cu cea mai mare asistenta din acest sezon

Derby-ul dintre FCSB si Rapid din etapa a 5-a in playoff s-a incheiat la egalitate, scor 2-2, dupa ce giulestenii au revenit de la 0-1 si au intrat in avantaj la pauza. Asa am trait FCSB - Rapid Gigi Becali dupa 2-2 cu Rapid: in curand vom fi campioni .

FCSB si Rapid Bucuresti au terminat la egalitate, 2-2 in etapa a cincea a paly-off-ului Superligii de fotbal

Meciul dintre FCSB si Rapid s-a incheiat la egalitate sambata seara, scor 2-2, in etapa a cincea din play-off-ul Superligii. FCSB a deschis scorul prin Darius Olaru 10). Rapid a intors scorul in decurs de cinci minute, prin golurile lui Ermal Krasniqi 12) si Albion Rrahmani 16).

Liga 2: Remiza intre Chindia Targoviste si CSA Steaua Corvinul Hunedoara, victorie in play-off

Chindia Targoviste si CSA Steaua Bucuresti au terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat in etapa a patra din play-out-ul Ligii 2 la fotbal. Tot sambata, Corvinul Hunedoara s-a impus in fata echipei CS Mioveni, scor 2-0, intr-o partida din play-off.

Gabriela Ruse a fost eliminata in sferturile de la Rouen de Caroline Garcia

Gabriela Ruse a fost eliminata vineri, 19 aprilie, in sferturile de finala ale turneului de 250 de puncte de la Rouen, dupa meciul cu Carolina Garcia, care s-a impus scor 6-3, 6-4. Gabriela Ruse s-a oprit in sferturile de finala de la Rouen. A fost eliminata de Caroline Garcia .

Liverpool a fost eliminata din Europa League, dupa meciul cu Atalanta, scor 3-1

Liverpool a fost eliminata joi seara, 18 aprilie, din Europa League, dupa partida cu Atalanta, scor 3-1. Acum, tabloul semifinalelor competitiei este complet, iar italienii se vor confrunta cu Benfica sau Olympique Marseille, in timp ce AS Roma o va infrunta pe Bayer Leverkusen. Liverpool, eliminata din Europa League .

Otelul Galati, in finala Cupei Romaniei, dupa meciul cu Universitatea Cluj, scor 2-1

Otelul Galati s-a calificat in finala Cupei Romaniei, dupa meciul cu Universitatea Cluj, scor 2-1, pe teren propriu. Otelul Galati s-a calificat in finala Cupei Romaniei Otelul Galati au deschis scorul prin Cisse, care a inscris cu o lovitura de cap din sapte metri din centrarea lui Bodisteanu.

Gabriela Ruse s-a calificat in sferturile de finala de la Rouen, dupa meciul cu Clara Burel. Cu cine sa va confrunta in continuare

Gabriela Ruse s-a calificat in sferturile de finala de la Rouen, dupa meciul care a durat o ora si 55 de minute cu Clara Burel, scor 6-0, 2-6, 6-3. Gabriela Ruse, in sferturile de finala, dupa un meci excelent cu Clara Burel Gabriela Ruse 162 WTA) s-a calificat in sferturile de finala de la Rouen, un turneu de 250 de puncte WTA, dupa ce a invins-o pe favorita numarul 7, Clara Burel 44 WTA).

Real Madrid, calificare dificila in semifinalele UEFA Champions League, dupa meciul cu Manchester City, scor 1-1 (3-4 d.l.d.p)

Manchester City si Real Madrid s-au confruntat miercuri, 17 aprilie, in returul sferturilor de finala ale UEFA Champions League. Dupa 5-5 la general in dubla mansa, Real Madrid a reusit sa obtina biletele pentru semifinalele competitiei, castigand cu scorul 4-3 loviturile de departajare in fata lui City chiar pe Etihad. Real Madrid s-a calificat in semifinalele UEFA Champions League .

Bayern Munchen, in semifinalele UEFA Champions League, dupa meciul cu Arsenal, scor 1-0

Bayern Munchen a invins-o pe Arsenal, calificandu-se astfel in semifinalele UEFA Champions League. Bayern Munchen s-a calificat in semifinalele UEFA Champions League in minutul 24 al partidei, Bayern Munchen a avut o ocazie superba, dupa ce Musiala a sutat din afara cercului, dar Raya a respins in lateral.

Istvan Kovacs, desfiintat de Xavi pentru cartonasele rosii din Barcelona vs PSG: A fost un dezastru. A ucis meciul

Barcelona a fost invinsa de PSG, scor 4-1, si s-a vazut eliminata din sferturile UEFA Champions League, iar antrenorul catalanilor, Xavi Hernandez, a condamnat prestatia arbitrului roman Istvan Kovacs. Istvan Kovacs, trei cartonase rosii pentru Barcelona in duelul cu PSG .

VIDEO S-a facut de ras: Cum a executat un fotbalist din LaLiga un penalti in minutul 97

Osasuna a pierdut puncte importante pe terenul propriu, gruparea din Pamplona cedand, scor 0-1, meciul jucat contra Valenciei. Gazdele au avut sansa de a obtine in extremis o remiza, dar Budimir efectiv si-a batut joc de o lovitura de la 11 metri in minutul 97.

Arbitrul partidei Dinamo Poli Iasi, reactie dupa accidentarea grava suferita de Luca Mihai

Meciul dintre Dinamo si Poli Iasi, scor 1-0, va ramane in amintirea microbistilor pentru accidentarea grava a lui Luca Mihai, dupa un fault comis de Josue Homawoo, care a primit doar cartonasul galben.

actualitate, 06:15