17:15

Selectionata Romaniei a castigat Campionatul European de fotbal in sala al persoanelor cu diabet

Selectionata Romaniei a castigat pentru al doilea an consecutiv DiaEuro, Campionatul European de fotbal in sala al persoanelor cu diabet, informeaza site-ul Federatiei Romane de Fotbal. Echipa Romaniei s-a. continuă pe B1

Romania a cucerit al doilea titlu consecutiv la campionatul european de fotbal al diabeticilor

Romania a cucerit al doilea titlu consecutiv de campioana europeana in cadrul turneului dedicat persoanelor cu diabet. Tricolorii s-au impus cu 2-1 in finala, disputata la Cluj, in fata reprezentativei Ungariei.

Campionatul European Under-19: Victorie INCONTESTABILA a Romaniei la handbal feminin

Romania a invins Suedia cu scorul de 21-14 13-6), duminica, in ultimul sau meci din Grupa C a Campionatului European de handbal feminin Under-19, de la Valencia Spania).

Romania, victorie de palmares cu Suedia, la Campionatul European Under-19

Romania a invins Suedia cu scorul de 21-14 13-6), astazi, in ultimul sau meci din Grupa C a Campionatului European de handbal feminin Under-19, de la Valencia.

O echipa romaneasca de volei, pe locul doi in Campionatul European Universitar

Echipa Universitatii Vasile Alecsandri din Bacau s-a clasat pe locul doi la prima editie a Campionatului European Universitar de volei deschis echipelor feminine, competitie organizata in premiera la Camerino Italia).

actualitate, 17:15