15:45

Set Turneu

Jaqueline Cristian, eliminata la limita la Charleston. Esec in sferturile de finala cu Kasatkina

Jaqueline Cristian a fost eliminata din turneul de tenis de la Charleston, dupa o confruntare epuizanta care a durat aproape 3 ore, contra rusoaicei Daria Kasatkina. Jaqueline Cristian a mentinut un nivel de joc foarte ridicat in confruntarea din sferturile de finala si a reusit sa puna probleme serioase Dariei Kasatkina, semifinalista la Roland Garros in 2022. Cu toate acestea, in ciuda eforturilor sale, Cristian a fost eliminata dupa un set decisiv, pierzand un duel care a durat aproape 3 ore de joc. Jaqueline, eliminata din turneu dupa o confruntare de aproape 3 ore .

LiveTEXT Simona Halep - Paula Badosa, in primul tur la WTA Miami Romanca a castigat primul set, dar este condusa in al doilea

Simona Halep revine pe terenul de tenis dupa o pauza de peste un an si jumatate, iar prima adversara este Paula Badosa. Meciul din runda inaugurala de la Miami turneu de categorie WTA 1000) este transmis in format LiveTEXT pe HotNews. ro.

Indian Wells 2024: Prima semifinalista, decisa dupa un duel ruso-ucrainean - Set castigat cu 6-0

Marta Kostyuk s-a calificat pentru prima oara in cariera in semifinalele unui turneu WTA 1000, sportiva din Ucraina invingand-o pe rusoaica Anastasia Potapova, joi, la Indian Wells.

EA Sports FC 24 primele pareri si impresii personale

Seria de jocuri video de fotbal Fifa s-a redenumit recent in EA Sports FC, in urma despartirii neasteptate dintre Fifa si Electronic Arts. Cu toate astea, se pare ca jocul ramane in esenta acelasi: aceeasi muzica pe fundal, aceleasi echipe si jucatori autentici, aceleasi set de optiuni: un meci rapid si usor, un mod turneu, .

Cote marite, pe Betano, la turneul WTA de la Bucuresti

Pentru al doilea an consecutiv Centrul National de Tenis din Bucuresti gazduieste un turneu de categorie WTA 125. Unul de pe tabloul caruia nu lipsesc jucatoare importante din Romania, cum ar fi Ana Bogdan, Jaqueline Cristian sau Andreea Mitu, ultima revenita cu aceasta ocazie in competitia de simplu, dupa ce in ultimii ani a jucat sporadic si mai mult in competitiile de dublu. Pe Betano te bucuri de cote marite la turneul WTA de la Bucuresti, dar poti profita si de promotia Decisiv din primul set.

Ana Bogdan, eliminata in primul tur al calificarilor la Cincinnati

Jucatoarea romana Ana Bogdan, clasata pe locul 59 in lume, a suferit o infrangere in primul tur al calificarilor la prestigiosul turneu de tenis de la Cincinnati. intr-o partida tensionata, Bogdan s-a confruntat cu adversara sa din Belarus, Aliaksandra Sasnovich, aflata pe pozitia 76 in clasamentul mondial. Dupa un meci incins care a durat doua ore si cinci minute, scorul final a fost 6-3, 2-6, 6-1 in favoarea belarusei. Cu toate ca Bogdan a reusit sa castige un set, Sasnovich a dominat ultimul set al meciului, asigurandu-si astfel victoria. Cu infrangerea din aceasta etapa a calificarilor, Bogdan paraseste competitia prematur.

Splendoare in iarba de la Nottingham cu o cota de peste 10 in Betano

Sezonul pe iarba in circuitul mondial feminin debuteaza in forta cu trei turnee in aceasta saptamana, cel mai puternic fiind cel de la Nottingham Marea Britanie, unde printre participante le ragasim pe Maria Sakkari, Beatriz Haddad Maia, Camila Giorgi sau Alize Cornet. Un turneu de categorie 250 cu opt favorite din primele 40 de jucatoare ale lumii, la care membrii Betano pot castiga orice meci din cadrul acestui turneu inainte de final, daca primul set se termina 6-0 sau 6-1, prin oferta permanenta de tenis numita Decisiv din primul set.

Spectacol in iarba cu o cota de peste 25 pe Betano

Odata cazuta cortina peste Roland Garros se schimba peisajul in tenisul mondial profesionist, nu insa si obiceiul Betano de a veni in continuare la fileu cu indragita promotie Decisiv din Primul Set. Prima zi a saptamanii aduce meciuri dintre cele mai atractive la turneul olandez de la Hertogenbosch, primul pe iarba din acest sezon competitional, iar membrii Betano pot castiga orice meci din cadrul acestui turneu inainte de final, daca primul set se termina 6-0 sau 6-1, prin oferta permanenta de tenis numita Decisiv din primul set.

Arde zgura in asteptarea primelor sferturi de finala de la Roland Garros

Al doilea turneu de Mare Slem din 2023 programeaza, marti, 6 iunie, primele doua sferturi de finala din competitia de simplu pe tabloul feminin. Revelatia Karolina Muchova o va infrunta pe Anastasia Pavlyuchenkova, o fosta finalista la Paris, in timp ce Elina Svitolina si Aryna Sabalenka promit un duel de zile mari pentru un loc in semifinale. Cu Betano, la Roland Garros, meciurile pot fi castigate automat cand jucatoarea pe care ai mizat castiga primul set cu 6-0 sau 6-1 prin promotia Decisiv din Primul Set.

Irina Begu, favorita pentru un loc in primele 16 la Roland Garros

Ramasa singura reprezentanta a Romaniei pe tabloul principal de simplu de la Roland Garros, jucatoarea Irina Begu este la un pas de prezenta in optimile de finala la turneul din capitala Frantei. Cu o victorie in meciul de vineri contra cehoaicei Karolina Muchova, Begu si-ar egala cea mai buna performanta din cariera la Paris. La Roland Garros, membrii Betano pot castiga orice meci din cadrul acestui turneu inainte de final, daca primul set se termina 6-0 sau 6-1, prin oferta permanenta de tenis numita Decisiv din primul set.

Miriam Bulgaru trece de primul tur in calificarile de la Roland Garros

Jucatoarea Miriam Bulgaru a revenit de la set pierdut pentru accederea in turul 2 in calificarile de la Roland Garros, al doilea turneu de Mare Slem al anului.

Ziua romancelor, marti, la Miami Open plus un duel mult asteptat intre Andreescu si Raducanu

Dupa deznodamantul in turneul de la Indian Wells, castigat de Elena Rybakina in finala contra Arynei Sabalenka, circuitul WTA se muta din California in Florida pentru Miami Open, al treilea turneu de 1000 de puncte din acest an. Marti, in ziua secunda de intreceri, in competitie vor intra Irina Begu si Sorana Cirstea, doua dintre cele trei reprezentante ale Romaniei acceptate direct pe tabloul principal. in mod normal, ambele ar trebui sa treaca fara emotii de primul tur, chiar cu rezultate care sa se incadreze in promotia Betano Decisiv din Primul Set. Un alt meci extrem de interesat din primul tur la Miami le aduce fata in fata pe Bianca Andreescu si Emma Raducanu, doua sportive care incearca sa revina in top dupa conul de umbra in care au intrat in ultima perioada.

VIDEO Dubla castigatoare de Grand Slam, eliminata in sferturi la Indian Wells

Petra Kvitova a condus cu set si break, dar dubla castigatoare de Grand Slam a fost eliminata in sferturi la Indian Wells, turneu de categorie WTA 1000.

Iga Swiatek a aratat la Indian Wells cum se castiga cu oferta Betano Decisiv din Primul Set

Lidera mondiala Iga Swiatek a traversat oceanul pentru a-si apara titlul cucerit in 2022 la Indian Wells, iar poloneza a avut parte de un start senzational de turneu, cu victorie autoritara in fata americancei Claire Liu 6-0, 6-1). Acum, la Indian Wells, membrii Betano pot castiga orice meci din cadrul acestei competitii inainte de final, daca primul set se termina 6-0 sau 6-1, prin oferta permanenta de tenis numita Decisiv din primul set, iar Swiatek s-a incadrat perfect in oferta.

WTA Dubai: Ana Bogdan, in ultimul tur al calificarilor - Set castigat cu 6-0

Ana Bogdan a ajuns in ultimul tur al calificarilor de la Dubai, turneu de categorie WTA 1000, dupa ce a surclasat-o pe Clara Burel locul 105).

Emma Raducanu a parasit terenul de joc la WTA Auckland plangand. Participarea ei la Australian Open 2023 este in pericol din cauza unei accidentari la glezna

Emma Raducanu a parasit terenul de joc de la WTA Auckland plangand, in urma unei accidentari la glezna ce i-ar putea pune in pericol participarea la Australian Open 2023, primul Grand Slam al anului. Dupa un prim set in care s-a impus cu 6-0 impotriva Viktoriei Kuzmova, Emma Raducanu a pierdut setul al doilea cu 5-7. A chemat imediat medicul, acuzand probleme la glezna. Imediat, a fost clar ca trebuie sa se retraga din turneu. Emma a inceput sa planga in timp ce parasea terenul. Emma Raducanu a parasit terenul in lacrimi .

Revenire spectaculoasa pentru Irina Begu in primul meci din an

Irina Begu a intors rezultatul cu Shelby Rogers de la set pierdut si a obtinut calificarea in optimile de finala la Adelaide, turneu de categorie WTA 250, dupa 3-6, 7-6 5), 6-1.

US Open 2022, calificari: Alexandra Cadantu-Ignatik, in turul doi - Revenire incredibila dupa ce a pierdut primul set cu 6-0

Alexandra Cadantu-Ignatik s-a calificat marti in turul doi al calificarilor de la US Open 2022, ultimul turneu de Grand Slam al anului, dupa ce s-a impus in trei seturi in fata americancei Alycia Parks 150 WTA).

Reactia presei internationale dupa ce Simona Halep a castigat turneul WTA de la Toronto

Simona Halep a triumfat la turneul de categorie WTA 1000 de la Toronto, iar presa internationala a reactionat, felicitand-o pe eleva lui Patrick Mouratoglou pentru primul trofeu cucerit din ianuarie 2022 incoace la Melbourne Summer Set 2).

Simona Halep simte din nou gustul victoriei - Postarea facuta dupa cucerirea turneului WTA de la Toronto

Fara turneu castigat din ianuarie 2022 de la Melbourne Summer Set 2), Simona Halep a aratat o forma excelenta si a cucerit competitia de categorie WTA 1000 de la Toronto. Fosta lidera mondiala a postat un mesaj special pe Instagram dupa succesul obtinut.

actualitate, 15:45