13:45

Set Wta

WTA Madrid: Favorita eliminata in sferturi, dupa un set castigat cu 6-0

Madison Keys a reusit marti calificarea in semifinalele turneului WTA 1000 de la Madrid, dupa ce a invins-o pe tunisiana Ons Jabeur 9 WTA), scor 0-6, 7-5, 6-1.

Lidera mondiala, in semifinale la WTA Madrid dupa ce a revenit de la 0-1 la seturi

Beatriz Haddad Maia i-a furat liderei mondiale primul set la actuala editie a WTA Madrid, Iga Swiatek fiind nevoita sa revina de la 0-1 pentru a obtine o calificare muncita in semifinalele de la Caja Magica 4-6, 6-0, 6-2).

WTA Madrid: Campioana de Grand Slam, eliminata in optimi - Set pierdut cu 6-0

Ons Jabeur a avut parte de un sezon dificil, dar pare ca si-a regasit forma la turneul WTA 1000 de la Madrid. Sportiva din Tunisia s-a calificat in sferturi, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Jelena Ostapenko.

Aryna Sabalenka, calificare chinuita in optimi la Madrid - Set pierdut cu locul 183 WTA

Aryna Sabalenka a obtinut calificarea in optimile turneului WTA de la Madrid, dupa ce a invins-o in trei seturi pe Robin Montgomery, scor 6-1, 5)6-7, 6-4.

Jaqueline Cristian, victorie senzationala in turul doi la WTA Madrid - Set castigat cu 6-0 in fata unei campioane de Grand Slam

Jaqueline Cristian a obtinut calificarea in turul trei al turneului WTA Madrid, dupa ce a invins-o in trei seturi pe Barbora Krejcikova, scor 2-6, 6-0, 6-2.

Jaqueline Cristian, calificata in premiera in turul 3 la Madrid. Set la zero in fata unei foste castigatoare de Grand Slam, dupa o revenire de senzatie

Jaqueline Cristian 73 WTA) a invins-o in trei seturi pe Barbora Krejcikova 27 WTA), fosta campioana la Roland Garros, si s-a calificat in premiera in turul 3 la Mutua Madrid Open. Jaqueline Cristian, victorie de senzatie cu Barbora Krejickova .

WTA Madrid: Favorita numarul opt, nevoita sa se retraga in turul doi dupa ce a pierdut primul set

Qinwen Zheng a fost eliminata in turul doi al turneului WTA de la Madrid, dupa ce s-a retras in setul al doilea al disputei cu Yulia Putintseva, la 2-0. Primul set l-a pierdut cu 7-5.

WTA Rouen: Gabriela Ruse s-a calificat in sferturi Set castigat la zero in fata unei jucatoare din Top 50

Gabriela Ruse a reusit o victorie importanta in optimile de finala ale turneului WTA 250 de la Rouen in fata frantuzoaicei Clara Burel 44 WTA), scor 6-0, 2-6, 6-3.

WTA Charleston: Jaqueline Cristian, eliminata in sferturile de finala, dupa un set castigat

Jaqueline Cristian s-a oprit in sferturile de finala ale turneului WTA 500 de la Charleston. Romanca a fost invinsa de Daria Kasatkina 11 WTA), scor 7-64), 2-6, 3-6.

Irina Bara, in optimile de finala ale turneului WTA Bogota

Irina Bara s-a calificat in optimile de finala ale turneului WTA 250 de la Bogota, dupa ce a invins-o in trei seturi pe ucraineanca Katarina Zavatka, scor 2-6, 6-3, 6-4. Bara 29 ani, 178 WTA) s-a impus dupa doua ore si 23 de minute, intr-un meci intrerupt luni din cauza ploii, in primul set, la .

Ana Bogdan, eliminata in primul tur al competitiei de la Charleston, dupa meciul cu Elisabetta Cocciaretto

Ana Bogdan a fost eliminata in primul tur al turneului de 500 de puncte WTA de la Charleston, dupa meciul cu italianca Elisabetta Cocciaretto 56 WTA). Ana Bogdan a ratat calificarea in turul doi la Charleston Ana Bogdan 66 WTA) s-a impus in primul set al partidei cu Elisabetta Cocciareto si l-a si castigat.

Irina Begu, in sferturile de finala ale turneului WTA din Antalya

Irina Begu s-a calificat in sferturile de finala ale turneului WTA 125 de la Antalya, dupa ce a invins-o in doua seturi pe croata Tara Wurth, scor 7-5, 6-2. A patra favorita a competitiei din Turcia, Irina Begu a obtinut victoria dupa o ora si 33 de minute. in primul set, Wurth 21 ani, 493 .

CTP, despre scandalul izbucnit dupa revenirea Simonei Halep: Tractorista Wozniacki

Cristian Tudor Popescu a comentat revenirea Simonei Halep pe terenul de tenis. Chiar daca romanca a pierdut in turul 1 la Miami, in primul meci dupa 17 luni, scor 6-1, 4-6, 3-6 cu Paula Badosa 26 de ani, locul 73 WTA), CTP a laudat modul in care Halep a jucat in primul set. CTP, despre revenirea Simonei Halep .

LiveTEXT Simona Halep - Paula Badosa, in primul tur la WTA Miami Romanca a castigat primul set, dar este condusa in al doilea

Simona Halep revine pe terenul de tenis dupa o pauza de peste un an si jumatate, iar prima adversara este Paula Badosa. Meciul din runda inaugurala de la Miami turneu de categorie WTA 1000) este transmis in format LiveTEXT pe HotNews. ro.

Lidera mondiala, victorie in stil de campioana in finala Indian Wells Set castigat la zero

Iga Swiatek a castigat cea de-a 23-a finala WTA a carierei, dupa 6-4, 6-0 cu Maria Sakkari, in ultimul act al turneului WTA Indian Wells.

Indian Wells 2024: Prima semifinalista, decisa dupa un duel ruso-ucrainean - Set castigat cu 6-0

Marta Kostyuk s-a calificat pentru prima oara in cariera in semifinalele unui turneu WTA 1000, sportiva din Ucraina invingand-o pe rusoaica Anastasia Potapova, joi, la Indian Wells.

Indian Wells 2024: Lider mondiala s-a calificat in optimi inca un set castigat la zero

Principala favorita a turneului WTA 1000 de la Indian Wells, Iga Swiatek a trecut fara probleme in turul al treilea de Linda Noskova, scor 6-4, 6-0.

Indian Wells 2024: Jaqueline Cristian, invinsa in primul tur al calificarilor - Trei mingi de set ratate

Jaqueline Cristian nu a reusit sa-si respecte statutul de principala favorita in calificarile turneului WTA 1000 de la Indian Wells, sportiva noastra fiind oprita de Storm Hunter in drumul spre tabloul principal.

WTA Dubai: Sorana Cirstea, eliminata in semifinale de Jasmine Paolini - Sase mingi de set ratate

Sorana Cirstea a fost aproape de o noua revenire spectaculoasa la Dubai, dar sportiva noastra a ratat sase mingi de set in confruntarea cu Jasmine Paolini si s-a oprit in semifinalele turneului WTA 1000. Italianca s-a impus dupa aproape doua ore de joc, scor 6-2, 7-66).

Sorana Cirstea s-a oprit in semifinale la Dubai. A ratat sase mingi de set cu Jasmine Paolini

Jucatoarea Sorana Cirstea a intalnit-ope italianca Jasmine Paolini, vineri, de la ora 15:00, in semifinalele turneului WTA 1000 de la Dubai. Sorana Cirstea in semifinale la Dubai dupa o revenire de senzatie: Nu ma gandeam ca voi castiga .

actualitate, 13:45