15:00

Sezonului Regular

VIDEO SuperLiga: Victorie ratata in prelungiri de FC Botosani Moldovenii urca pe loc de baraj

Desi la finalul sezonului regular parea imposibil, FC Botosani a parasit locurile de retrogradare directa, dupa ce a terminat la egalitate, scor 1-1, pe terenul lui FC Hermannstadt, in etapa a cincea din play-out-ul SuperLigii.

Spectacol la inaltime in NBA. Se joaca meciurile care hotarasc ordinea finala dupa sezonul regular

Ziua de duminica, 14 aprilie, marcheaza finalul sezonului regular in NBA. Nu mai putin de 15 meciuri vor fi programate in cele doua Conferinte pentru a stabili ordinea finalainaintea fazei Play-In, o etapa intermediara introdusa de cativa ani si care face tranzitia spre mult asteptatul Play-Off.

Dinamo si UTA sanctionate drastic. Cate patru meciuri fara spectatori

Comisia de Disciplina a FRF a taiat in carne vie dupa incidentele care au avut loc la meciul Dinamo UTA din ultima etapa a sezonului regular.

A fost stabilit tintarul in Liga a 2-a! Concurenta de doi pe loc la promovare

Astazi, la sediul Federatiei Romane de Fotbal FRF), a fost stabilit, prin tragere la sorti, programul meciurilor din play-off-ul si play-out-ul Ligii a 2-a. Ultima etapa a sezonului regular din Liga a 2-a, desfasurata weekendul trecut, a stabilit numele celei de-a sasea echipe care va juca pentru promovarea in primul esalon fotbalistic. S-au luptat Chindia .

Rapidistii acuza arbitrajul la meciul cu Farul: Totul impotriva noastra

Dupa spectaculoasa victorie cu FCSB din ultima etapa a sezonului regular pentru Rapid a venit un dus rece chiar in primul meci din playoff. Giulestenii au pierdut pe teren propriu cu Farul, scor 2-1, ratand sansa apropierii de liderul FCSB.

Gheorghe Hagi are ambitii mari in playoff

Farul a prins in extremis un loc in playoff dupa cele 30 de etape ale sezonului regular, dar Gheorghe Hagi are planuri mari pentru restul sezonului. Programul primei etapei din playoff si playout, in Liga 1 .

Fostele glorii iau distanta de CSA Steaua: Se cheltuie banii degeaba

In ultima etapa a sezonului regular CSA Steaua a pierdut cu 2-0 in deplasare cu CS Mioveni si a ratat calificarea in playoff.

Cum arata lupta pentru evitarea retrodradarii in SuperLiga Clasamentul la intrarea in play-out si programul primei etape

Odata cu incheierea ultimei partide a sezonului regular din SuperLiga, intre Otelul Galati si Poli Iasi, clasamentul play-out-ului este complet.

VIDEO SuperLiga: Remiza intre Otelul si Poli Iasi in ultimul meci al sezonului regular

In ultima partida a etapei cu numarul XXX a SuperLigii, Otelul Galati si Poli Iasi au terminat la egalitate, scor 1-1.

Liga 2: CSA Steaua a ratat calificarea in play-off A cincea infrangere din acest sezon

Pentru prima data dupa promovarea din liga a treia, CSA Steaua a ratat calificarea in play-off-ul ligii secunde, cu o etapa inainte de terminarea sezonului regular.

Golurile lui Mitrita si Baiaram au transat derby-ul Baniei. Universitatea a invins-o pe FCU Craiova

Universitatea Craiova a castigat derby-ul Baniei cu FCU 1948 Craiova cu scorul de 2-1, in ultima etapa a sezonului regular. FCU Craiova, cu Nicolo Napoli din nou pe banca tehnica, a deschis scorul in prelungirile primei reprize prin Aurelian Chitu, dupa o minge respinsa gresit de Mihai Capatina. Universitatea a restabilit egalitatea in minutul 70 .

Rapid FCSB 4-0! Giulestenii demoleaza liderul si relanseaza lupta la titlu

Rapid a invins-o fara drept de apel pe FCSB, cu scorul de 4-0, pe Arena Nationala, in derby-ul ultimei etapea sezonului regular din Liga 1. Etapa cu numarul 30 din Liga 1, ultima a sezonului regular, a programat pe Arena Nationala, in fata a 48. 000 de spectatori, derby-ul dintre Rapid si liderul FCSB. Ros-albastrii incepeau .

Schimbare de antrenor la Petrolul

Clubul din Ploiesti a anuntat despartirea de antrenorul Florin Parvu odata cu finalul sezonului regular in Liga 1.

Antrenor demis in SuperLiga, dupa ultima etapa a sezonului regular

Petrolul Ploiesti a ratat calificarea in play-off, dupa un parcurs bun in acest sezon, iar antrenorul Florin Pirvu a fost demis de conducere dupa runda cu numarul 30 a SuperLigii.

Cristiano Bergodi vrea titlul la Rapid: Anul acesta sau anul urmator

Giulestenii au prins aripi dupa succesul categoric cu FCSB 4-0) din ultima etapa a sezonului regular.

Darius Olaru: Nu stim sa pierdem. Antrenorul Elias Charalambous a cerut scuze fanilor

FCSB, liderul campionatului, a pierdut de o maniera categorica derby-ul cu Rapid, in etapa a 30-a, ultima a sezonului regular.

Rapid Bucuresti a invins FCSB la o diferenta de patru goluri si a urcat pe locul 2 in clasament

Rapid Bucuresti a invinsechipa FCSB in ultima etapa a sezonului regular din Superliga de fotbal. Rapidistii au incins lupta pentru titlu din play-off deoarece s-au apropiat de FCSB.

VIDEO SuperLiga: FCSB, umilita pe Arena Nationala Rapid relanseaza lupta la titlu

Incurajata frenetic de zecile de mii de suporteri, Rapid a transat categoric duelul cu FCSB, scor 4-0 in ultima etapa a sezonului regular, iar diferenta de puncte dupa injumatatire scade la doar patru puncte.

VIDEO SuperLiga: CFR Cluj urca pe locul secund al clasamentului Victorie obtinuta in prelungiri

CFR Cluj a invins pe final FC Hermannstadt, scor 1-0, revenind provizoriu pe locul secund al clasamentului SuperLigii, dupa primele partide ale ultimei runde a sezonului regular.

actualitate, 15:00