16:45

Sferturile Australian

VIDEO Carlos Alcaraz, in sferturi la ATP Buenos Aires Al doilea favorit a fost eliminat

Carlos Alcaraz a castigat primul meci disputat dupa Australian Open 2024, fostul lider mondial calificandu-se in sferturile turneului ATP 250 de la Buenos Aires.

VIDEO Novak Djokovic, in semifinale la Australian Open 2024 - Liderul ATP, probleme in primele seturi

Novak Djokovic a fost testat serios de Taylor Fritz in primele doua seturi ale partidei din sferturile Australian Open 2024, dar sarbul a jucat din ce in ce mai bine si a obtinut calificarea in penultimul act al competitiei de la Melbourne.

Carlos Alcaraz, calificare la pas in sferturile Australian Open 2024 - Set castigat cu 6-0

Carlos Alcaraz continua parcursul foarte bun de la Australian Open 2024, ibericul obtinand fara emotii calificarea in sferturi. Al doilea favorit de la Melbourne l-a invins in trei seturi pe Miomir Kecmanovic.

Al treilea favorit, in sferturile de la Australian Open 2024

Daniil Medvedev a facut luni pasul spre sferturile de la Australian Open 2024, dublul finalist de la Melbourne trecand in patru seturi de surprinzatorul Nuno Borges Portugalia - locul 69 ATP).

Din calificari, in sferturile de la Australian Open 2024 - A invins o dubla campioana de la Melbourne

Dayana Yastremska a oferit surpriza zilei la Australian Open 2024, sportiva din Ucraina calificandu-se in sferturile turneului de Grand Slam. Ocupanta a locului 93 in ierarhia mondiala, Dayana a trecut de o dubla castigatoare la Melbourne, Victoria Azarenka.

VIDEO Australian Open 2024: Detinatoarea trofeului, calificare la pas in sferturile de finala

Aryna Sabalenka pierduse patru dintre primele cinci meciuri disputate impotriva Amandei Anisimova, dar campioana en-titre de la Australian Open a invins-o duminica pe americanca si s-a calificat in sferturi.

VIDEO Campioana de la US Open, victorie blitz si calificare in sferturi la Australian Open 2024

Coco Gauff a avut nevoie de doar 65 de minute pentru a se califica in sferturile Australian Open 2024, sportiva din SUA trecand fara emotii de poloneza Magdalena Frech.

Rafael Nadal nu stie daca va juca la Australian Open: Nimic nu e sigur

Jucatorul Rafael Nadal a revenit pe terenul de tenis dupa aproape un an si a fost eliminat in sferturile de la Brisbane, meci in care a simtit dureri la coapsa piciorului stang.

Rafael Nadal, primele explicatii dupa eliminarea dramatica de la ATP Brisbane

Rafael Nadal a revenit in circuitul ATP la aproape un an de zile de la accidentarea suferita la editia din 2023 a Australian Open si a ajuns pana in sferturile turneului de la Brisbane, acolo unde a fost eliminat dramatic de Jordan Thompson, dupa ce a ratat trei mingi de meci.

WTA Dubai: Campioana de la Australian Open, eliminata dupa ce a castigat primul set cu 6-0

Aflata pe locul 2 WTA, Aryna Sabalenka a fost eliminata joi in sferturile de finala ale turneului de la Dubai de fosta castigatoare a Roland Garros 2021.

ATP Doha: Principalul favorit, eliminat in sferturile de finala

Fost castigator al turneului in 2020, Andrey Rublev 5 ATP) a fost eliminat joi in sferturile de finala la ATP Doha de Jiri Lehecka, sfertfinalist la Australian Open.

WTA Dubai: Campioana de la Australian Open 2023, calificare in sferturi - A eliminat o castigatoare de Grand Slam

Aryna Sabalenka s-a calificat in sferturile turneului de la Dubai, dupa ce a reusit sa o elimine in 3 seturi pe Jelena Ostapenko, scor 2-6, 6-1, 6-1.

DigiSport: Jelena Ostapenko a facut show pe teren si vrea revolutie in tenis

Jelena Ostapenko 25 de ani, 17 WTA) a fost invinsa de Elena Rybakina 23 de ani, 25 WTA) in sferturile de finala ale Australian Open, scor 2-6, 4-6.

Australian Open: Meciul Gabrielei Ruse din sferturile de dublu, reprogramat

Perechea Gabriela Ruse Marta Kostyuk Romania Ucraina) va juca miercuri in sferturile probei de dublu de la Australian Open, dupa cum au informat organizatorii de la Melbourne.

Azarenka, in semifinale la Australian Open

Jucatoarea americana de tenis Jessica Pegula, favorita numarul 3, a fost eliminata, marti, in sferturile de finala de la Australian Open, de belarusa Victoria Azarenka, cap de serie numarul 24.

inca o surpriza la Australian Open pe tabloul feminin

Jessica Pegula principala favorita ramasa in competitie) a fost eliminata in sferturile de la Australian Open. Americanca a fost depasita, scor 6-4, 6-1, de Victoria Azarenka dubla castigatoare la Melbourne).

Ocupanta locului 64 WTA crede ca poate castiga Australian Open 2023

Donna Vekic este una dintre surprizele placute de la Australian Open 2023: croata in varsta de 26 de ani a trecut peste accidentarea care i-a dat batai de cap in ultimii ani si s-a calificat in sferturile Grand Slamului de la Melbourne.

Gabriela Ruse, singura romanca ramasa in competitie la Australian Open

Perechea romano-ucraineana Gabriela Ruse Marta Kostiuk s-a calificat in sferturile probei de feminine de dublu din cadrul turneului de tenis Australian Open, primul de Mare Slem al anului, dupa ce a intrecut cuplul ceh Miriam KolodziejovaMarketa Vondrousova, cu 6-3, 6-4, luni, la Melbourne. Ruse si Kostiuk au obtinut victoria dupa o ora si 21 de minute .

Djokovic: Nu sunt `pastilele` la care va ganditi voi. Sarbul a crispat de trei ori tribunele pline de australieni

Novak Djokovic a fost in mare forma la declaratiile oferite pe terenul de la Australian Open, luni, dupa ce a trecut spre sferturile de finala scurt contra favoritului localAlex De Minaur. El a trimis trei sageti cu dedicatie pentru publicul australian.

Tiebreak dramatic. Rublev a pus rachetele rusesti pe Rune

Rusul Andrei Rublev s-a calificat luni in sferturile de finala ale Australian Open, la capatul unui meci dramatic contra adolescentului danez Holger Rune.

actualitate, 16:45