12:00

Sferturile Campionatului

Ronnie OSullivan, explicatii dupa eliminarea din sferturile CM Snooker 2023

Ronnie OSullivan a fost invins in sferturile Campionatului Mondial de Snooker de Stuart Bingham, scor 13-10, iar The Rocket a explicat de ce nu a reusit calificarea in careul de asi al competitiei.

CM Snooker 2024: Roonie OSullivan, eliminat in sferturi de numarul 29 mondial

Ronnie OSullivan a fost eliminat in sferturile Campionatului Mondial de Snooker, dupa ce a fost invins de Stuart Bingham, scor 13-10.

CM Snooker 2024: Echilibru in meciurile lui Ronnie OSullivan si Judd Trump din sferturile de la Crucible

Ronnie OSullivan si Stuart Bingham se afla la egalitate scor 4-4) dupa prima sesiune a meciurilor contand pentru sferturile Campionatului Mondial de Snooker de la Crucible. Echilibru este si in duelul dintre Judd Trump si Jak Jones 8-8).

VIDEO CM Snooker 2024: Multiplu campion mondial, calificare spectaculoasa in frame decisiv - Tabloul complet al sferturilor

Vrajitorul din Wishaw a reusit sa se califice spectaculos in sferturile Campionatului Mondial de Snooker din 2024, dupa ce a avut nevoie de joc decisiv contra lui Mark Allen, locul trei mondial. John Higgins 48 de ani) este pentru a 18-a oara in cariera printre cei mai buni opt jucatori de la Crucible.

Ronnie OSullivan, calificare fara emotii in sferturile CM Snooker 2024

Principal favorit la castigarea trofeului de la Crucible, Ronnie OSullivan a facut luni pasul in sferturile Campionatului Mondial de Snooker. The Rocket a trecut de Ryan Day, scor 13-7.

CM Snooker: Primul jucator calificat in sferturile de la Crucible

David Gilbert este primul jucator care a obtinut calificarea in sferturile Campionatului Mondial de Snooker de la Crucible, editia din 2024.

Reactia tricolorelor dupa infrangerea cu Japonia: Am simtit ca puteam mai mult (Video)

Echipa feminina de tenis de masa a Romaniei s-a oprit in sferturile de finala ale Campionatului mondial din Coreea de Sud.

Romania invinsa de Japonia in sferturile Campionatului Mondial (Video)

Echipa feminina de tenis de masa a Romaniei a infruntat Japonia, joi, de la ora 14:00, in sferturile de finala la Campionatul Mondial de la Busan, Coreea de Sud.

Reactia tricolorelor dupa calificarea la Jocurile Olimpice (Video)

Tricolorele din lotul national de tenis de masa al Romaniei au obtinut biletele pentru Jocurile Olimpice de la Paris, dupa calificarea in sferturile Campionatului Mondial din Coreea de Sud. Calificare! Romania ajunge in sferturi la Campionatul Mondial si obtine biletele pentru Jocurile Olimpice .

Nationala de tenis de masa, calificata la Jocurile Olimpice. Victorie clara pentru tricolore in optimile Campionatului Mondial

Nationala feminina de tenis de masa a trecut de Egipt si a ajuns in sferturile Campionatului Mondial pe echipe, obtinand astfel si calificarea la Jocurile Olimpice de la Paris. Romania, victorie clara cu Egipt in optimile Campionatului Mondial .

CM Tenis de masa: Echipa feminina a Romaniei s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris

Echipa feminina de tenis de masa a Romaniei si-a asigurat prezenta la Jocurile Olimpice de la Paris, dupa ce a invins Egipt campioana Africii) cu 3-0 si s-a calificat in sferturile Campionatului Mondial de la Busan Coreea de Sud).

CM Polo: invinsa in barajul pentru optimi, Romania rateaza calificarea la JO 2024

Echipa nationala a Romaniei a pierdut duminica meciul de baraj disputat in fata reprezentativei din Muntenegru, scor 12-9 si a ratat accesul in sferturile de finala ale Campionatului Mondial de Polo.

Nationala de polo a Romaniei, tot mai departe de Jocurile Olimpice dupa infrangerea cu Muntenegru. Mai sunt sanse matematice

Romania a fost invinsa de Muntenegru, scor 12-9, in play-off-ul pentru sferturile Campionatului Mondial de polo masculin.

Polo: Romania, infrangere cu Muntenegru in baraj

Nationala de polo a Romaniei a fost invinsa, duminica, de reprezentativa Muntenegru, scor 12-9, in meciul de baraj pentru sferturile de finala ale Campionatului Mondial de la Doha. Muntenegru s-a calificat la Jocurile Olimpice.

CE de polo masculin: infrangere pentru Romania, in primul meci pentru clasarea pe locurile 5-8

Eliminata de Spania in sferturile de finala ale Campionatului European de polo masculin, nationala Romaniei a pierdut si in fata Muntenegrului, scor 18-11, in primul meci pentru clasarea pe locurile 5-8.

Romania a fost invinsa de Spania in sferturile de finala ale Campionatului European de polo masculin

Tripla campioana mondiala, Spania a invins Romania in sferturile de finala ale Campionatului European de polo masculin, calificandu-se astfel in semifinale. Turneul nu s-a incheiat nici pentru Romania.

CE de polo masculin: Romania a fost eliminata in sferturile de finala

Echipa nationala de polo masculin a Romaniei a fost eliminata in sferturile de finala ale Campionatului European, dupa o infrangere categorica administrata de Spania, scor 24-7.

Polo, CE masculin: Romania s-a calificat in sferturile de finala

Nationala masculina de polo a Romaniei a invins joi, la Dubrovnik, reprezentativa Georgiei, scor 18-11, in faza play-off a Campionatului European si s-a calificat in sferturile de finala.

Romania, in sferturile Campionatului European de polo masculin! Tricolorii si-au asigurat biletele pentru Mondial

Nationala Romaniei de polo masculin s-a calificat in sferturile de finala ale Campionatului European din Croatia, dupa ce a invins in play-off, joi seara, reprezentativa similara a Georgiei cu scorul de 18-11. Tricolorii au bifat a cincea victorie consecutiva la European, una fara drept de apel, prin golurile marcate de Vlad Georgescu 5), Silvian Colodrovschi .

CE de polo masculin: Romania, calificare la pas in sferturi

Nationala de polo masculin a Romaniei a obtinut calificarea in sferturile de finala ale Campionatului European, dupa ce a invins Georgia, scor 18-11.

actualitate, 12:00