13:00

Sferturile Indian

Surpriza la turneul de la Miami! Carlos Alcaraz, eliminat in sferturi

Carlos Alcaraz a fost eliminat in sferturile de finala ale turneului ATP Masters 1. 000 de la Miami, dupa ce a fost invins de bulgarul Grigor Dimitrov, in doua seturi, cu scorul de 6-2, 6-4. Principalul favorit al competitiei din Florida, Alcaraz venea la Miami din postura de castigator la Indian Wells, unde a reusit sa-si .

VIDEO Faza tensionata la Indian Wells - Daniil Medvedev catre adversar: Nu te-am auzit cerandu-ti scuze

Meciul dintre Daniil Medvedev si Holger Rune din sferturile Indian Wells 2024 a avut parte si de un moment tensionat, rusul luandu-se de adversar dupa ce elevul lui Patrick Mouratoglou l-a atacat cu o minge din apropierea fileului.

Aryna Sabalenka eliminata in optimi la Indian Wells de revelatia sezonului in tenisul feminin

Surpriza in optimile de finala de la Indian Wells, unde a doua favorita Aryna Sabalenka a pierdut in fata unei jucatoare care nu mai jucase niciodata in sferturile unui turneu de 1000 de puncte.

VIDEO Elevul lui Patrick Mouratoglou, calificare spectaculoasa in sferturile Indian Wells - A salvat o minge de meci

Holger Rune a facut joi pasul in sferturile Mastersului de la Indian Wells, danezul antrenat de Patrick Mouratoglou eliminandu-l pe campionul de acum doi ani, americanul Taylor Fritz.

VIDEO La 33 de ani si dupa doua nasteri s-a calificat in sferturi la Indian Wells 2024

Revenita in tenisul profesionist dupa o pauza de trei ani si doua nasteri, Caroline Wozniacki a reusit sa se califice miercuri in sferturile turneului WTA 1000 de la Indian Wells.

Sorana Cirstea, in sferturile turneului WTA de la Miami

Sorana Cirstea s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Miami, dupa ce a invins-o pe cehoaica Marketa Vondrousova, in doua seturi, cu 7-6 73), 6-4. Jucatoarea noastra s-a impus dupa o ora si 35 de minute. Ea a atins astfel sferturile de finala in Sunshine Double, turneele de la Indian Wells si .

Sorana Cirstea s-a oprit in sferturi la Indian Wells

Sorana Cirstea a fost invinsa fara drept de apel de liderul mondial, poloneza Iga Swiatek, cu 6-2, 6-3, joi, in sferturile de finala ale turneului WTA 1. 000 de la Indian Wells. Cirstea 32 ani, 83 WTA), la primul sau sfert de finala WTA 1. 000 dupa 2017, s-a inclinat dupa o ora si 22 minute in .

Sorana Cirstea nu a reusit o noua surpriza la Indian Wells

Sorana Cirstea, locul 83 mondial, a fost eliminata, ieri, de liderul WTA, poloneza Iga Swiatek, in sferturile de finala ale turneului de categorie WTA 1000 de la Indian Wells.

Sorana Cirstea, eliminata de la Indian Wells. Romanca a fost invinsa de numarul unu mondial, Iga Swiatek

Parcursul bun de la Indian Wells s-a incheiat pentru Sorana Cirstea, din pacate, cu o infrangere in fata liderului mondial Iga Swiatek, cu 6-2, 6-3, in sferturile de finala ale competitiei. Sorana Cirstea, oprita in sferturi la Indian Wells de Iga Swiatek Romanca a fost invinsa in sferturile de finala ale Indian Wells de Iga Swiatek, in doua seturi, scor 6-2, 6-3, dupa o ora si 23 de minute de joc, potrivit eurosport. ro.

Sorana Cirstea, oprita in sferturi la Indian Wells de Iga Swiatek, numarul 1 WTA

Sorana Cirstea si-a incheiat parcursul bun de la Indian Wells cu o infrangere in fata liderului mondial Iga Swiatek, noaptea trecuta, cu 6-2, 6-3, in sferturile de finala ale competitiei.

Visul frumos s-a spulberat. Sorana Cirstea a fost invinsa de titanul Iga Swiatek, liderul WTA, in sferturi, la Indian Wells VIDEO

Sorana Cirstea a spus adio turneului de la Indian Wells, dupa ce a fost invinsa in sferturile de finala de cea mai buna jucatoare din lume, poloneza Iga Swiatek. Jucatoarea din Romania a pierdut in doua seturi, dar specialistii au notat ca a fost una dintre surprizele placute ale competitiei care ofera premii totale de .

Indian Wells: Castigatoare de Grand Slam, calificare dificila in semifinale

Elena Rybakina nu a avut deloc o partida usoara in sferturile de finala ale turneului de la Indian Wells, reusind o invinga pe Karolina Muchova dupa trei seturi, 7-64), 2-6, 6-4.

LiveBLOG Sorana Cirstea - Iga Swiatek, in sferturi la Indian Wells Sorana, evolutie buna in fata liderei mondiale

Sorana Cirstea si Iga Swiatek se dueleaza joi in sferturile de finala ale turneului de categorie WTA 1. 000 de la Indian Wells. Meciul este transmis in format LiveBLOG pe HotNews. ro.

Ce a scris WTA despre meciul dintre Sorana Cirstea si lidera mondiala din sferturile Indian Wells

Sorana Cirstea va juca impotriva polonezei Iga Swiatek in sferturile competitiei WTA 1000 de la Indian Wells, iar siteul oficial al circuitului feminin a prefatat intalnirea romancei cu lidera ierarhiei mondiale.

Sorana Cirstea vs Iga Swiatek, joi seara, in sferturile Indian Wells. Cine transmite meciul si cati bani va incasa castigatoarea superduelului

Sorana Cirstea o va infrunta pe Iga Swiatek, lider mondial in tenisul feminin, joi seara, in sferturile turneului WTA 1000 de la Indian Wells, faza in care romanca s-a calificat in premiera. Sorana Cirstea vs Iga Swiatek, joi seara, in sferturile Indian Wells, nu mai devreme de 21:30 .

Sorana Cirstea, duel infernal cu lidera mondiala - Ora de start a partidei din sferturile Indian Wells

Organizatorii de la Indian Wells au anuntat programul zilei de joi, una in care Sorana Cirstea si Iga Swiatek lidera ierarhiei WTA) se vor intalni in sferturile de finala.

Fost castigator al trofeului in 2021, eliminat in sferturi la Indian Wells

Britanicul Cameron Norrie a pierdut duelul din sferturile de finala ale Indian Wells in fata lui Frances Tiafoe 16 ATP) dupa doua seturi, scor 6-4, 6-4.

Cine e responsabil pentru forma buna a Soranei Cirstea

Calificata in sferturile de finala la Indian Wells pentru prima data in cariera, Sorana Cirstea a dezvaluit cine e responsabil pentru jocul bun din acest turneu de categorie WTA 1000.

Ce spune lidera mondiala despre meciul cu Sorana Cirstea din sferturile Indian Wells

Sorana Cirstea a obtinut la Indian Wells unul dintre cele mai bune rezultate din ultimele sezoane si va da in sferturile competitiei WTA 1000 peste Iga Swiatek. Dupa ce a invins-o categoric pe Emma Raducanu, lidera mondiala a vorbit despre intalnirea cu sportiva noastra.

VIDEO Scandal in WTA: A trisat sau nu una dintre favoritele de la Indian Wells?

Maria Sakkari a saptea favorita) a invins-o pe Karolina Pliskova si s-a calificat in sferturile de la Indian Wells 2023. Meciul nu a fost insa unul lipsit de momente tensionate.

actualitate, 13:00