16:45

Sferturile Miami

VIDEO Lionel Messi, eliminat in sferturi din Liga Campionilor CONCACAF

Inter Miami a fost eliminata in sferturile Ligii Campionilor CONCACAF, dupa ce a fost invinsa si in mansa retur de Monterrey, scor 3-1 5-2 la general).

Messi rateaza primul trofeu al anului cu Inter Miami

Echipa americana a fost eliminata in sferturile de finala din CONCACAF Champions Cup.

Surpriza la turneul de la Miami! Carlos Alcaraz, eliminat in sferturi

Carlos Alcaraz a fost eliminat in sferturile de finala ale turneului ATP Masters 1. 000 de la Miami, dupa ce a fost invins de bulgarul Grigor Dimitrov, in doua seturi, cu scorul de 6-2, 6-4. Principalul favorit al competitiei din Florida, Alcaraz venea la Miami din postura de castigator la Indian Wells, unde a reusit sa-si .

VIDEO Carlos Alcaraz, principalul favorit, invins surprinzator in sferturile ATP Miami

Mare favorit sa reuseasca Sunshine Double, Carlos Alcaraz a fost invins neasteptat in sferturile Mastersului de la Florida, ibericul neavand solutiile necesare in fata unui Grigor Dimitrov aflat intr-o forma incredibila 6-2, 6-4).

GSP: Ce a patit Mike Tyson in tribune, la Miami Open. Regula din tenis despre care putini stiau ca exista

Mike Tyson, legenda boxului, a asistat la meciul dintre Victoria Azarenka 34 de ani, 32 WTA) si Yulia Putintseva 29 de ani, 68 WTA) din sferturile Miami Open.

Favorita numarul cinci, eliminata in sferturi la WTA Miami - Tabloul complet al semifinalelor

Jessica Pegula a fost eliminata in sferturile turneului WTA de la Miami, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de Ekaterina Alexandrova, scor 6-3, 4-6, 4-6.

Primul semifinalist al turneului ATP Miami

Jannik Sinner si-a respectat statutul de favorit si l-a invins fara mari probleme pe cehul Tomas Machac 60 ATP), scor 6-4, 6-2, in sferturile de finala ale turneului ATP 1000 de la Miami.

WTA Miami: Finalista de Grand Slam, calificare surprinzatoare in semifinale

Danielle Collins si-a continuat parcursul excelent la turneul WTA 1000 de la Miami, reusind sa treaca in sferturile de finala de frantuzoaica Caroline Garcia 27 WTA), scor 6-3, 6-2.

Miami Open: Elena Ribakina si Victoria Azarenka s-au calificat in semifinale

Finalista din 2023 si cap de serie numarul 4, Elena Ribakina, a obtinut o noua calificare in semifinalele Miami Open, dupa ce a invins-o, marti seara, in sferturile de finala, cu 7-5, 6-74), 6-4, pe Maria Sakkari, cap de serie numarul 8.

Miami Open: Caroline Garcia vs Danielle Collins - Duel echilibrat pentru un loc in careul de asi

Caroline Garcia - Danielle Collins, meci contand pentru sferturile de finala ale turneului WTA 1000 de la Miami Florida, SUA), este programat, miercuri, 27 martie, nu inainte de ora 17:00, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2.

Miami Open: Ekaterina Alexandrova vs Jessica Pegula - Rusoiaca, in forma maxima

Ekaterina Alexandrova - Jessica Pegula, meci contand pentru sferturile de finala ale turneului WTA 1000 de la Miami Florida, SUA), este programat, miercuri, 27 martie, nu inainte de ora 17:00, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2.

Care pe care in sferturile de la Miami Open. Betano vine la fileu cu oferta Decisiv din Primul Set

Cu primele doua jucatoare ale lumii eliminate deja din competitie, turneul de la Miami propune patru meciuri extrem de echilibrate in sferturile de finala.

Fosta lidera WTA, calificare la pas in sferturi la WTA Miami

Victoria Azarenka a obtinut calificarea in sferturile turneului WTA de la Miami, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Katie Boulter, scor 7-5, 6-1.

Sorana Cirstea lupta pentru un loc in sferturile de la Miami Open

Cap de serie numarul 19, jucatoarea Sorana Cirstea va juca luni seara pentru un loc intre primele opt la Miami Open, turneu de categorie WTA 1000 dotat cu premii totale in valoare de aproape 9 milioane de dolari.

Inter Miami, in sferturile Cupei Campionilor CONCACAF! Messi si Suarez au fost decisivi

Lionel Messi si Luis Suarez au contribuit decisiv la calificarea formatiei Inter Miami in sferturile de finala ale Cupei Campionilor CONCACAF, dupa ce au marcat cate un gol in partida castigata pe teren propriu contra celor de la Nashville SC cu scorul de 3-1. Suarez a deschis scorul in minutul 8, din pasa lui Messi, .

Messi ajunge la opt goluri pentru Inter Miami. Primul trofeu e aproape

Atacantul argentinian a marcat un gol in victoria obtinuta de Inter Miami contra lui Charlotte, in sferturile Leagues Cup.

VIDEO Lionel Messi, inca o lovitura libera executata perfect si inca o dubla pentru Inter Miami

Lionel Messi se simte excelent la Inter Miami: campionul mondial si-a ajutat echipa sa se califice in sferturile Cupei Ligilor, dupa ce a inscris de doua ori in victoria cu Dallas 4-4 dupa 90 de minute si 5-3 la loviturile de departajare).

inca o dubla pentru Messi la Inter Miami. Argentinianul a ajuns la 7 goluri in 4 meciuri (VIDEO)

Inter Miami s-a calificat in sferturile Leagues Cup, dupa un meci dramatic cu FC Dallas in care argentinianul Lionel Messi a inscris doua goluri, informeaza GSP. Messi, 2 goluri pentru Inter Miami in meciul cu FC Dallas .

Decizia luata de Sorana Cirstea si Aryna Sabalenka dupa intalnirea de la WTA Miami

Sorana Cirstea si Aryna Sabalenka s-au intalnit la Miami Open romanca a avut castig de cauza), iar ambele au luat o decizie importanta dupa confruntarea din sferturile competitiei de categorie WTA 1000.

Fostul lider mondial, calificare fara emotii in semifinalele de la ATP Miami

Unul dintre principalii favoriti la castigarea trofeului, Daniil Medvedev, a trecut de sferturile de finala, dupa o victorie in doua seturi in fata americanului Christopher Eubanks, scor 6-3, 7-5.

actualitate, 16:45