15:30

Sferturile Mondiale

Romania s-a oprit in sferturile Mondialelor de tenis de masa. Tricolorele s-au calificat la Jocurile Olimpice de la Paris

Selectionata feminina a Romaniei a fost invinsa de formatia Japoniei, cu scorul de 3-0, in sferturile de finala ale Campionatelor Mondiale de tenis de masa pe echipe de la Busan. Romania, care odata cu accederea in sferturi a obtinut si biletele pentru Jocurile Olimpice de la Paris, a ratat medalia la Busan, desi a luptat .

CM al Cluburilor 2023: Karim Benzema si Al-Ittihad s-au calificat in sferturile de finala

Al-Ittihad, campioana Arabiei Saudite in ultimul sezon, a reusit calificarea in sferturile de finala ale Cupei Mondiale a Cluburilor, dupa ce i-a invins formatia Auckland City din Noua Zeelanda, scor 3-0.

Romania n-a trecut de sferturile Cupei Mondiale, dar am avut un roman care a castigat trofeul. Povestea lugojeanului care a cucerit cel mai ravnit trofeu din fotbal

Cea mai mare performanta a Romaniei la Cupa Mondiala ramane sfertul jucat de Generatia de Aur in 1994, dar am avut totusi un roman care a cucerit cel mai important trofeu din fotbalul international. Click! a relatat povestea lui Josef Jupp Posipal, singurul conational care a castigat turneul.

Macron a mers in vestiar dupa eliminarea Frantei in sferturi la Cupa Mondiala de rugby

Presedintele Frantei, Emmanuel Macron, prezent pe Stade de France pentru meciul din sferturile de finala ale Cupei Mondiale de duminica seara impotriva Africii de Sud, a mers la vestiare dupa fluierul final pentru a-i consola pe Les Bleus, care au fost eliminati.

Cupa Mondiala de rugby: Fabien Galthie ramane selectioner al Frantei

Infrangerea suferita de Franta, duminica, pe teren propriu cu 29-28 in fata Africii de Sud, in sferturile de finala ale Cupei Mondiale, nu pune sub semnul intrebarii viitorul lui Fabien Galthie ca selectioner.

Macron a mers in vestiar dupa eliminarea Frantei

Soc la Paris! Africa de Sud elimina Franta in sferturile Cupei Mondiale

Intrata in meciul de pe Stade de France cu prima sansa la calificarea in semifinale, Franta a fost surprinsa de Africa de Sud, detinatoarea titlului mondial impunandu-se la o diferenta de un punct, 29-28! .

Rugby: Argentina este prima echipa calificata in semifinalele Cupei Mondiale

Selectionata Argentinei s-a calificat in semifinalele Cupei Mondiale de rugby, editia 2023, dupa ce a reusit sa invinga cu scorul de 29-17 nationala Tarii Galilor, in primul meci din sferturile de finala ale acestei competitii, disputat sambata la Marsilia, in fata a 67. 000 de spectatori.

Rugby-ul romanesc, capitolul urmator: Ce urmeaza dupa Mondialul in care am fost surclasati

Stejarii s-au intors acasa si vor privi sferturile Cupei Mondiale la televizor.

CM Rugby 2023 - Dubla campioana mondiala, eliminata din grupe - Programul sferturilor

Fiji a intregit lista echipelor calificate in sferturile Cupei Mondiale de rugby, chiar daca a pierdut, scor 24-23, meciul cu Portugalia. A fost in schimb eliminata din faza grupelor Australia, o dubla campioana mondiala.

VIDEO CM Rugby: Franta invinge clar Italia si merge in sferturi de pe primul loc

Franta a obtinut calificarea in sferturile Cupei Mondiale de rugby, dupa ce a surclasat Italia, scor 60-7, in ultimul meci din Grupa A.

VIDEO Iga Swiatek, revenire spectaculoasa si calificare in semifinalele WTA Beijing

Iga Swiatek a fost la un pas de eliminare in sferturile turneului de la Beijing, dar fosta lidera a ierarhiei mondiale a revenit spectaculos in fata frantuzoaicei Caroline Garcia si s-a calificat in penultimul act al competitiei WTA 1000.

VIDEO CM Rugby: All Blacks, in sferturi dupa ce au spulberat Uruguayul

Noua Zeelanda a obtinut calificarea in sferturile Cupei Mondiale de rugby din Franta, dupa ce a invins categoric echipa Uruguayului, scor 73-0, in ultimul sau meci din Grupa A.

VIDEO Prima echipa calificata in sferturile CM Rugby

Tara Galilor este prima echipa care a obtinut calificarea in sferturile Cupei Mondiale de Rugby 2023, editie gazduita de Franta, dupa ce a invins clar Australia, scor 40-6, intr-un meci din Grupa C.

Anglia, campioana europeana en titre, s-a calificat in semifinalele Cupei Mondiale feminine de fotbal 2023

Anglia a ajuns in semifinalele Cupei Mondiale feminine de fotbal. A reusit sa treaca de Columbia cu scorul de 2-1, la Sydney, in sferturile de finala. Golurile Angliei au fost inscrise de Lauren Hemp min. 45+7) si Alessia Russo min. 63), in timp ce Columbia a marcat prin Leicy Santos min. 44), noteaza Agerpres. Anglia va intalni in .

Israel a invins Brazilia in sferturile Cupei Mondial U20

Echipa israeliana U20 a intrat in istoria fotbalului sambata, cand a invins Brazilia cu 3-2 in prelungiri, in sferturile de finala ale Cupei Mondiale FIFA U-20 de la San Juan, Argentina.

VIDEO Faza zilei - Moment stanjenitor pentru lidera WTA la Roma

Iga Swiatek s-a accidentat si s-a oprit in sferturile turneului WTA 1000 de la Roma, iar lidera ierarhiei mondiale a avut parte si de un moment stanjenitor in timpul partidei cu Elena Rybakina.

Bernadette Szocs, invinsa de lidera mondiala in sferturile unui turneu important

Bernadette Szocs s-a oprit in sferturile importantului turneu WTT Champions Macao 2023, sportiva noastra fiind invinsa de lidera ierarhiei mondiale.

Sorana Cirstea, meci cu cea mai buna jucatoare din 2023 - Ora de start si cine transmite partida

Sorana Cirstea o va intalni miercuri in sferturile de la Miami Open, competitie de categorie WTA 1000, pe Aryna Sabalenka, principala favorita in absenta liderei mondiale Iga Swiatek.

LiveBLOG Sorana Cirstea - Iga Swiatek, in sferturi la Indian Wells Sorana, evolutie buna in fata liderei mondiale

Sorana Cirstea si Iga Swiatek se dueleaza joi in sferturile de finala ale turneului de categorie WTA 1. 000 de la Indian Wells. Meciul este transmis in format LiveBLOG pe HotNews. ro.

actualitate, 15:30