13:00

Sferturile Roland

Irina Bara, eliminata dramatic de la Bogota dupa un meci extrem de intens cu Sara Errani

Irina Bara a fost invinsa in sferturile de finala ale turneului WTA 250 de la Bogota, dupa un meci de trei ore impotriva lui Sara Errani. Romanca a avut numeroase sanse de break impotriva finalistei Roland Garros 2012, dar a fost invinsa dupa aproape 3 ore de joc, potrivit Eurosport. ro. Lupta tensionata in sferturile de finala la Bogota .

Jaqueline Cristian, eliminata la limita la Charleston. Esec in sferturile de finala cu Kasatkina

Jaqueline Cristian a fost eliminata din turneul de tenis de la Charleston, dupa o confruntare epuizanta care a durat aproape 3 ore, contra rusoaicei Daria Kasatkina. Jaqueline Cristian a mentinut un nivel de joc foarte ridicat in confruntarea din sferturile de finala si a reusit sa puna probleme serioase Dariei Kasatkina, semifinalista la Roland Garros in 2022. Cu toate acestea, in ciuda eforturilor sale, Cristian a fost eliminata dupa un set decisiv, pierzand un duel care a durat aproape 3 ore de joc. Jaqueline, eliminata din turneu dupa o confruntare de aproape 3 ore .

Sorana Cirstea este in culmea fericirii. Anuntul facut de sportiva: Sunt foarte mandra

Sorana Cirstea are de ce sa fie mandra! A avut un an excelent, cu performante notabile atat pe plan personal, cat si profesional. A ajuns in sferturile de finala la US Open, o realizare neegalata din 2009, de la Roland Garros, iar, acum a primit o veste excelenta. Sorana Cirstea se pregateste pentru Transilvanya Open din Cluj .

VIDEO WTA Beijing: infrangere in sferturi pentru o campioana de Grand Slam

Jelena Ostapenko s-a oprit in sferturile turneului WTA 1000 de la Beijing, campioana de la Roland Garros 2017 fiind invinsa in doua seturi de Liudmila Samsonova.

Coco Gauff, regina la US Open. Americanca a cucerit primul titlu de Grand Slam al carierei

Americanca Coco Gauff a cucerit primul titlu de Grand Slam al carierei, dupa ce s-a impus in finala de la US Open in fata belarusei Arina Sabalenka, in trei seturi, cu 2-6, 6-3, 6-2. Numarul sase mondial, Gauff, care in 2022 a disputat ultimul act la Roland Garros in 2022, nu depasise pana acum sferturile .

Karolina Muchova, atentionata de presa din Cehia inaintea duelului cu Sorana Cirstea din sferturile US Open 2023

Sorana Cirstea a ajuns in sferturile unui turneu de Grand Slam dupa 14 ani si o va infrunta pe Karolina Muchova la Flushing Meadows. Finalista de la Roland Garros a fost atentionata de presa ceha inaintea disputei cu favorita numarul 30 la US Open.

Cristian Tudor Popescu o lauda pe Sorana Cirstea dupa calificarea in sferturile US Open: E pregatita mental in orice moment

Jurnalistul de sport Cristian Tudor Popescu a laudat performanta Soranei Cirstea la US Open, subliniind transformarea notabila a jucatoarei romane. Acesta a mentionat ca Sorana a avut nevoie de 14 ani si de multe experiente pentru a ajunge din nou in sferturile unui turneu de Grand Slam, dupa ce a reusit ultima data acest lucru la Roland Garros in 2009. Cristian Tudor Popescu elogiaza evolutia lui Sorana Cirstea la US Open .

Sorana Cirstea, despre adversara din sferturile US Open: Ne stim foarte bine. Ma astept la o batalie grea

Sorana Cirstea s-a calificat in sferturile US Open, o premiera in cariera ei, si va lupta cu Karolina Muchova pentru un loc in careul de asi. Romanca a prefatat duelul si a recunoscut ca se asteapta la o batalie grea. Pentru Sorana, va fi primul sfert de finala de Grand Slam dupa Roland Garros 2009. Parcursul sau de la US Open 2023 a fost cu atat mai entuziasmant, daca e sa tinem cont ca in turul 3 a eliminat-o pe Elena Rybakina, numarul 4 mondial in tenisul feminin si campioana la Wimbledon 2022.

Elevul lui Patrick Mouratoglou, invins in duelul nordicilor din sferturile Roland Garros

Intr-o reeditare a sfertului de finala de anul trecut, norvegianul Casper Ruud 4 ATP) s-a impus dupa patru seturi in fata danezului Holger Rune 6 ATP), scor 6-1, 6-2, 3-6, 6-3.

Djokovici s-a calificat in semifinale la Roland Garros

Sarbul Novak Djokovici a pierdut un set pentru prima data la Roland Garros, dar l-a eliminat pe Karen Khachanov, in sferturile de finala de la Porte d and Auteuil, marti, scor 4-6, 7-6 0), 6-2, 6-4.

Novak Djokovic, in semifinalele Roland Garros. Sportivul e la doi pasi de al 23-lea Grand Slam

Novak Djokovic l-a invins pe Karen Khachanov in sferturile de finala de la Roland Garros, revenind de la un set in spate. Sarbul a castigat in trei seturi, cu scorul de 4-6, 7-60), 6-2, 6-4, si continua cursa pentru cel de-al 23-lea titlu de Grand Slam din cariera. Djokovic a intampinat o opozitie puternica din partea rusului Khachanov, dar si-a folosit experienta si abilitatile sale pentru a obtine victoria si a avansa in semifinalele turneului. Djokovic avanseaza in semifinalele Roland Garros pentru .

Aryna Sabalenka, mesaj pentru Elina Svitolina dupa momentul tensionat din sferturile Roland Garros

Aryna Sabalenka a fost castigatoarea duelului belaruso-ucrainean din sferturi la Roland Garros, la capatul unui meci care nu a fost lipsit de momente tensionate.

Djokovic merge in semifinale la Roland Garros

Novak Djokovic a trecut peste sperietura pierderii unui prim set, marti, in sferturile de finala de la Roland Garros, in fata rusuluiKaren Khachanov si s-a calificat in semifinale, cu scorul de 4-6 7-66-0) 6-2 6-4.

Castigatoarea duelului belaruso-ucrainean din sferturile de la Roland Garros

Aryna Sabalenka s-a calificat in semifinale la Roland Garros 2023, sportiva din Belarus invingand-o in doua seturi pe ucraineanca Elina Svitolina.

Holger Rune si Iga Swiateks-au calificat in sferturi la Roland Garros

Campioana en-titre Iga Swiatek s-a calificat in sferturile de finala de la Roland Garros, dupa 31 de minute de joc, conducand cu 5-1 in primul set, dupa ce adversara sa, Lesia Turenko, s-a retras.

Iga Swiatek si Holger Rune s-au calificat in sferturi la Roland Garros

Fost numar doi ATP, in sferturi la Roland Garros

Alexander Zverev a obtinut calificarea in sferturile turneului Roland Garros. Germanul a facut un meci foarte bun in fata lui Grigor Dimitrov si l-a invins pe acesta in 3 seturi, scor 6-1, 6-4, 6-3.

Unul dintre favoriti, calificare cu emotii in sferturi la Roland Garros

Holger Rune a obtinut calificarea in sferturile turneului Roland Garros, dupa ce a trecut in 5 seturi de argentinianul Francisco Cerundolo, scor 7-63), 3-6, 6-4, 1-6, 7-67).

Roland Garros: Ucraineanca Elina Svitolina si belarusa Aryna Sabalenka, duelul declaratiilor inaintea meciului din sferturi

Ucraineanca Elina Svitolina si belarusa Aryna Sabalenka au eliminat adversare incomode in optimile de la Roland Garros, iar cele doua sportive au vorbit despre duelul tensionat in contextul razboiului din Ucraina) care va avea loc in sferturile Grand Slamului de la Paris.

Roland Garros: Ziua favoritilor, calificati la pas in sferturi Rezultatele de duminica la masculin

Ziua de duminica a adus calificarea celor patru favoriti Khachanov, Djokovic, Alcaraz si Tsitsipas, in sferturile de finala ale turneului Roland Garros.

actualitate, 13:00