14:30

Sferturilor Finala

Handbal: Dinamo Bucuresti - Skjern Handbold, scor 28-27, in turul sferturilor European League

Campioana Dinamo Bucuresti a invins marti, pe teren propriu, intr-o atmosfera electrizanta, formatia daneza Skjern Handbold, scor 28-27 14-15), in turul sferturilor de finala ale European League. Returul va fi in 30 aprilie, in deplasare, pentru un loc la Turneul F4.

Dinamo, victorie la limita in prima mansa a sferturilor de finala din EHF European League

Formatia de handbal masculin Dinamo Bucuresti s-a impus cu scorul de 28-27 in fata danezilor de la Skjern Handbold, pe teren propriu, in prima mansa a sferturilor de finala din EHF European League. Dulaii lui Xavi Pascual au inceput bine si a condus in mai multe randuri 4-1, 7-4, 8-5), dar pana la pauza danezii .

Handbal (m): Dinamo Bucuresti, victorie mare in sferturile EHF European League

Dinamo Bucuresti, campioana Romaniei la handbal masculin, a castigat marti mansa tur a sferturilor de finala EHF European League, scor 28-27 14-15) in fata danezilor de la Skjern.

Olympique Marseille, Atalanta Bergamo, AS Roma si Bayer Leverkusen s-au calificat in semifinalele Europa League

Olympique Marseille se va intalni cu Atalanta Bergamo, iar AS Roma o confrunta cu Bayer Leverkusen, in semifinalele Europa League la fotbal, dupa meciurile de joi, din mansa secunda a sferturilor de finala.

PAOK Salonic a ratat calificarea in semifinalele Europa Conference League, dupa 0-2 cu FC Bruges

PAOK Salonic, echipa pregatita de romanul Razvan Lucescu, a pierdut calificarea in semifinalele Europa Conference League la fotbal, dupa ce a fost invinsa pe teren propriu cu 2-0 de FC Bruges in mansa secunda a sferturilor de finala.

Pep Guardiola dupa ce Manchester City a fost eliminata de Real Madrid: Nu regret nimic

Campioana Europei a parasit Champions League in faza sferturilor de finala, Manchester City cedand la penaltiuri meciul cu Real Madrid. La finalul duelului de pe Etihad Stadium, Pep Guardiola a spus, printre altele, ca echipa sa a dat totul si ca nu regreta nimic.

Europa League: Roma vs Milan - Cine isi salveaza sezonul?

Roma - Milan, meci contand pentru mansa a doua a sferturilor de finala din Liga Europa, este programat, joi, 18 aprilie, de la ora 22:00, pe Stadio Olimpico, si va fi transmis in direct de Pro Arena.

Europa League: Atalanta vs Liverpool - Cormoranilor le-a mai ramas doar orgoliul

Atalanta - Liverpool, meci contand pentru mansa a doua a sferturilor de finala din Liga Europa, este programat, joi, 18 aprilie, de la ora 22:00, pe Stadio Atleti Azzurri dItalia, si va fi transmis in direct de platforma de streaming VOYO.

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor, dupa 4-3 cu Manchester City

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a castigat cu Manchester City la scorul de 4-3, in urma loviturile de departajare, in deplasare, intr-un meci din mansa secunda a sferturilor de finala in care scorul a fost egal, 1-1.

Real Madrid isi continua drumul catre titlul cu numarul 15 in Liga Campionilor. Va intalni pe Bayern Munchen in semifinale

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe Manchester City cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare, miercuri seara, in deplasare, intr-un meci din mansa secunda a sferturilor de finala in care scorul a fost egal, 1-1, atat la capatul celor 90 de minute regulamentare, cat si .

Real Madrid, calificare dificila in semifinalele UEFA Champions League, dupa meciul cu Manchester City, scor 1-1 (3-4 d.l.d.p)

Manchester City si Real Madrid s-au confruntat miercuri, 17 aprilie, in returul sferturilor de finala ale UEFA Champions League. Dupa 5-5 la general in dubla mansa, Real Madrid a reusit sa obtina biletele pentru semifinalele competitiei, castigand cu scorul 4-3 loviturile de departajare in fata lui City chiar pe Etihad. Real Madrid s-a calificat in semifinalele UEFA Champions League .

Bayern Munchen a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor, dupa un scor categoric 1-0 cu cu Arsenal

Bayern Munchen a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe Arsenal Londra cu scorul de 1-0 0-0), miercuri seara, pe teren propriu, in mansa secunda a sferturilor de finala.

Champions League: Bayern Munchen vs Arsenal - Echilibru pe Allianz Arena

Bayern Munchen - Arsenal, meci contand pentru mansa a doua a sferturilor de finala din Liga Campionilor, este programat, miercuri, 17 aprilie, de la ora 22:00, pe Allianz Arena, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2, Orange Sport 3 si Prima Sport 2.

Champions League: Manchester City vs Real Madrid - Show-ul se muta in Anglia

Manchester City - Real Madrid, meci contand pentru mansa a doua a sferturilor de finala din Liga Campionilor, este programat, miercuri, 17 aprilie, de la ora 22:00, pe Etihad Stadium, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

Borussia Dortmund a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor, dupa un scor categoric 4-2 cu Atletico Madrid

Borussia Dortmund a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o categoric pe Atletico Madrid cu scorul de 4-2 2-0), pe teren propriu, in mansa secunda a sferturilor de finala.

PSG si Borussia Dortmund s-au calificat in semifinalele Ligii Campionilor

Paris Saint-Germain s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe FC Barcelona cu scorul de 4-1 1-1), marti seara, in deplasare, in mansa secunda a sferturilor de finala, conform agerpres. ro. Dupa ce a castigat pe Parc des Princes cu 3-2, FC Barcelona a platit pretul faptului ca a ramas in .

Paris Saint-Germain a invins-o pe FC Barcelona cu 4-1 si s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor

PSG a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a castigat confruntarea cu FC Barcelona la scorul de 4-1 1-1), marti seara, in deplasare, in mansa secunda a sferturilor de finala.

PSG si Borussia Dortmund, primele semifinaliste din Liga Campionilor. Xavi a sarit la gatul lui Kovacs

Invinse in meciurile tur echipele Paris Saint-Germain si Borussia Dortmund au revenit la returul sferturilor de finala si au obtinut calificari spectaculoase in careul de asi.

Champions League: Borussia Dortmund vs Atletico Madrid - Totul pentru careul de asi

Borussia Dortmund - Atletico Madrid, meci contand pentru mansa a doua a sferturilor de finala din Liga Campionilor, este programat, marti, 16 aprilie, de la ora 22:00, pe Westfalenstadion, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2, Orange Sport 3 si Prima Sport 2.

Champions League: Barcelona vs PSG - Avantaj pentru catalani

Barcelona - PSG, meci contand pentru mansa a doua a sferturilor de finala din Liga Campionilor, este programat, marti, 16 aprilie, de la ora 22:00, pe Estadi Olimpic Lluis Companys, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

actualitate, 14:30