09:00

Simona Halep, eliminata de la Kremlin Cup! Meci extraordinar impotriva sportivei Maria Sakkari

B1 TV B1 TV,

Simona Halep a fost eliminata in sfeturi la Kremlin Cup de catre Maria Sakkari, cu scorul 4-6, 4-6. Simona Halep s-a oprit la sferturi in cadrul Kremlin Cup, dupa ce a fost eliminata de . continuă pe B1 TV

Ce a raspuns Simona Halep atunci cand a fost intrebata daca poate castiga turneul WTA de la Moscova

Simona Halep a debutat cu dreptul la WTA Kremlin Cup, sportiva noastra trecand dupa un meci de mare lupta de Anastasia Potapova 68 WTA). La finalul duelului, fosta lidera mondiala a fost intrebata daca are puterea necesara sa castige turneul de 500 de puncte de la Moscova.

Cand va avea loc meciul Simonei Halep cu Veronika Kudermetova din optimile WTA Kremlin Cup

Organizatorii turneului WTA Kremlin Cup au anuntat programul zilei de 21 octombrie. Meciul Simonei Halep cu Veronika Kudermetova, din optimile competitiei, va avea loc in cursul zilei de joi, conform programului oficial.

Simona Halep s-a saturat de rusoaice - Ce a spus romanca dupa ce s-a calificat in sferturi la WTA Kremlin Cup

Calificata in sferturi la turneul WTA de la Moscova dupa ce a trecut de doua adversare din Rusia Anastasia Potapova si Veronika Kudermetova), Simona Halep a glumit la interviul de pe teren intreband daca va intalni tot o favorita a fanilor in runda urmatoare de la Kremlin Cup.

FOTO Simona Halep si surpriza care a lasat-o fara cuvinte dupa victoria cu Potapova

Simona Halep s-a calificat in optimile de la WTA Kremlin Cup, iar la finalul partidei a avut parte de o surpriza care a lasat-o fara cuvinte. Fosta lidera mondiala a postat pe contul personal de Instagram mai multe fotografii, dar una a fost preferata ei.

inca o zi, inca o rusoaica! Halep, in sferturi la Kremlin Cup

Stapanire de sine, forta, chef de joc! Simona Halep 19 WTA) a avansat pe tabloul de la Kremlin Cup, dupa ce a trecut in optimile de finala de Veronika Kudermetova.

VIDEO Simona Halep, eliminata in sferturi de Maria Sakkari la WTA Kremlin Cup

Dupa un sezon in care Maria Sakkari a stralucit cel mai bun al carierei), iar Simona Halep a fost mai mult accidentata, diferenta de ritm si de incredere s-a putut vedea fara probleme. Grecoaica a castigat 6-4, 6-4) o partida in care Simona a fost mereu cu un pas in urma adversarei. Halep a parasit WTA Kremlin Cup in sferturi, insa poate folosi meciul de vineri drept etalon pentru a-si da seama care este nivelul la care trebuie sa revina.

Halep, demonstratie de forta la Moscova: Simona e in turul II de la Kremlin Cup si urca in ierarhia WTA

Fosta ocupanta a locului 1 mondial a castigat un meci in care, cu exceptia unui scurtcircuit venit la un moment dat in setul doi, n-a avut mari emotii, fiind, in mod evident, jucatoarea mai buna.

Surpriza mare la WTA Kremlin Cup: Aryna Sabalenka, eliminata in sferturi

Aryna Sabalenka, principala favorita, a fost eliminata de la WTA Kremlin Cup in sferturi. Ekaterina Alexandrova 37 WTA) a produs surpriza zilei: s-a impus in doua seturi, scor 6-3, 6-4. Sabalenka era pe partea de tablou a Simonei Halep, cele doua putandu-se intalni in semifinale.

Ce a declarat Maria Sakkari dupa ce a invins-o pe Simona Halep in sferturile WTA Kremlin Cup

Maria Sakkari mai are nevoie de doar doua victorii pentru a obtine primul titlu din 2021. Sportiva din Grecia a fost prea puternica pentru Simona Halep venita dupa un sezon in care a fost mai mult accidentata), s-a impus cu 6-4, 6-4, si s-a calificat in semifinale la Kremlin Cup, turneu de categorie WTA 500 care are loc la Moscova.

Ce spune Simona Halep despre meciul cu Maria Sakkari din sferturile WTA Kremlin Cup

Simona Halep a reusit sa lege doua victorii consecutive la WTA Kremlin Open, sportiva noastra ajungand in sferturile competitiei. Pentru un loc in penultimul act de la Moscova, Halep se va duela cu Maria Sakkari.