17:00

Ce a raspuns Simona Halep atunci cand a fost intrebata daca poate castiga turneul WTA de la Moscova

Simona Halep a debutat cu dreptul la WTA Kremlin Cup, sportiva noastra trecand dupa un meci de mare lupta de Anastasia Potapova 68 WTA). La finalul duelului, fosta lidera mondiala a fost intrebata daca are puterea necesara sa castige turneul de 500 de puncte de la Moscova. continuă pe Hotnews

VIDEO Simona Halep, in optimi la WTA Kremlin Cup

Simona Halep a facut pasul in optimile turneului WTA de la Moscova Kremlin Cup) dupa un meci intens cu incomoda Anastasia Potapova 68 WTA). Jucatoarea noastra a profitat din plin de experienta superioara, iar victoria s-a conturat in doua seturi, scor 6-1, 6-4 dupa o ora si 30 de minute). Nu a fost insa deloc o partida lejera, Simona aratand in unele momente lipsa meciurilor oficiale. Ce a raspuns Simona Halep atunci cand a fost intrebata daca poate castiga turneul WTA de la Moscova .

Vesti proaste pentru Simona Halep, inca de la inceputul saptamanii

Simona Halep se confrunta cu un anunt trist! Sportiva a primit cateva vesti dureroase inca de la inceputul saptamanii, asa ca fanii ei au fost surprinsi in momentul in care au aflat ce s-a intamplat cu aceasta si ce lovitura dura a primit acum. Ce s-a intamplat cu Simona Halep. Sportiva a primit vesti dureroase .

Simona Halep continua declinul. Pe ce loc a ajuns in clasamentul WTA

Simona Halep a inregistrat un nou declin in clasamentul WTA. Sportiva din Constanta a picat pana pe locul 19 in ierarhia mondiala, dupa incheierea turneului american Indian Wells, castigat de Paula Badosa, din Spania. inainte .

Clasamentul WTA: Simona Halep, inca o coborare - Schimbari importante in TOP 10

Turneul de la Indian Wells s-a incheiat cu victoria Paulei Badosa, iar o serie de modificari au avut loc in clasamentul WTA. Simona Halep a mai pierdut doua locuri in ierarhia mondiala, iar in TOP 10 s-au produs multe schimbari.

Simona Halep si-a aflat prima adversara de la Moscova

Jucatoarea Simona Halep participa la Kremlin Cup, turneu pe care l-a castigat in 2013.

WTA Kremlin Cup: Simona Halep si adversara din primul tur - Cum arata traseul virtual al sportivei noastre la Moscova

Simona Halep va participa saptamana viitoare la turneul de la Moscova, competitie ce face parte din categoria WTA 500. Sportiva noastra a aflat numele adversarei din primul tur, precum si cum arata traseul virtual spre fazele superioare ale intrecerii Kremlin Cup.

Simona Halep, inca o coborare in clasamentul WTA - Pe ce loc se va afla dupa incheierea Indian Wells

Simona Halep a parasit turneul de la Indian Wells in turul al treilea, iar la finalul competitiei din desertul californian va inregistra o noua coborare in clasamentul WTA.

actualitate, 17:00