01:05

Simona Halep - Number One. Sau despre munca, sacrificii si lupta

Inainte de toate, sincere felicitari draga Simona! Meriti pe deplin sa fii Number One, cum spun americanii. Dar acest articol nu este o scrisoare deschisa, ci reprezinta un melanj de sentimente, nazuinte si cugetari referitoare la cum a ajuns Simona Halep Numarul 1 in lume. continuă pe Adevărul

Simona Halep, dupa victoria care i-a adus primul loc in ierarhia mondiala: Este un moment special. Azi visul a devenit realitate. Mi-au tremurat picioarele la ultimul punct

Simona Halep a trait sambata cel mai frumos moment al carierei, victoria in fata Jelenei Ostapenko asigurandu-i prima pozitie in clasamentul WTA. Jucatoarea nascuta la Constanta a declarat ca visul sau a devenit realitate, precizand ca a avut emotii la ultimul punct al disputei: Picioarele mi-au tremurat, dar am jucat un punct incredibil. Azi visul a devenit realitate, dupa anii in care am muncit mult si am facut sacrificii, a spus noul lider mondial.

VIDEO Simona Halep, despre victoriile de la Beijing: Am schimbat tactica

Jucatoarea de tenis Simona Halep a declarat ca a schimbat tactica in meciul cu rusoaica Daria Kasatkina, pe care a invins-o, vineri, la Beijing, conform WTA, citat de Agerpres.

FOTOGALERIE Simona Halep, noua regina a tenisului - Cele mai frumoase imagini ale partidei Halep vs Ostapenko

Simona Halep a reusit sambata o performanta uriasa, devenind a 25-a jucatoare care urca pe prima treapta in clasamentul WTA, dupa ce a invins-o pe letona Jelena Ostapenko, scor 6-2, 6-4, in semifinalele turneului de la Beijing. Simona este prima jucatoare din Romania care ajunge pe aceasta pozitie in ierarhia din circuitul feminin si a cincea care ocupa locul 1 in acest an.

ISTORIE! E STIREA ANULUI! Ce a reusit Simona Halep in urma cu putin timp

Simona Halep-Jelena Ostapenko LIVE TEXT Halep a castigat primul set cu 6-2. Jucatoarea romana de tenis Simona Halep a declarat ca a evoluat mai bine in meciul de vineri cu rusoaica Daria.

Simona Halep-Jelena Ostapenko LIVE TEXT. La acest scor, Halep e NUMARUL 1 MONDIAL

Simona Halep e numarul 1 mondial. S-a calificat in finala la Beijing

Simona Halep e numarul 1 mondial. S-a calificat in finala la Beijing dupa o victorie in fata lui Ostapenko

SIMONA HALEP - DARIA KASATKINA LIVE in CHINA OPEN. ONLINE STREAM Digi Beijing - VIDEO

SIMONA HALEP - DARIA KASATKINA LIVE in CHINA OPEN. ONLINE STREAM Digi Beijing - VIDEO. Jucatoarea romana de tenis Simona Halep o va intalni in sferturile de finala ale turneului WTA de la Beijing pe rusoaica Daria Kasatkina. Partida este LIVE VIDEO pe Digisport si ONLINE STREAM pe digisport. ro de la ora 07.

Simona Halep, numarul 1 mondial in tenisul feminin

Simona Halep o infrunta in semifinale peJelena Ostapenko, sambata, de la 09. Partida va fi transmisa live, din China, pe DigiSport 2. Jucatoarea.

VIDEO WTA Beijing: Simona Halep vs Jelena Ostapenko 6-2, 6-4/Calificare entuziasmanta in finala competitiei - Halep va fi noul numar 1 WTA

Simona Halep va fi, incepand de luni, noul lider al clasamentului WTA, dupa ce a invins-o pe letona Jelena Ostapenko in semifinalele turneului Premier Mandatory de la Beijing, scor 6-2, 6-4. Simona si-a luat revansa in fata Jelenei pentru infrangerea din finala turneului de la Roland Garros, dupa un meci perfect, in care si-a tinut adversara sub presiune si nu i-a oferit sanse pentru a conta in joc. Primul set a fost controlat in totalitate de romanca, nu i-a permis letonei sa fie agresiva si a pus-o constant in dificultate. A doua parte a confruntarii a fost mai echilibrata, dar Halep a facut diferenta in momentele importante, asigurandu-si astfel un loc in finala competitiei asiatice si pozitia de lider in ierarhia mondiala.