08:30

Simona Halep la US Open: americanii au explicat de ce romanca a fost batuta atat de clar de Flavia Pennetta

Simona Halep a surprins neplacut, la New York, acolo unde a dat cu piciorul la sansa calificarii in ultimul act cu o nonsalanta care i-a uimit si pe comentatorii duelului cu Flavia Pennetta Italia, 26 WTA). continuă pe Adevărul

Simona Halep la US Open: romanca a fost criticata si luata la misto. Ce i s-a reprosat la televiziunea americana

Simona Halep a avut un inceput foarte prost in al doilea set al confruntarii cu Victoria Azarenka Belarus, 20 WTA). Iar o decizie luata de constateanca a fost taxata aspru de comentatorii partidei.

LIVETEXT Simona Halep la US Open: romanca e la un meci de o finala istorica. Cine e Pennetta, adversara ei

Simona Halep se va lupta cu Flavia Pennetta Italia, 26 WTA) pentru un loc in ultimul act la US Open, iar partida se va disputa in prime-time.

Simona Halep la US Open: facem noapte alba alaturi de o eroina. Cand va juca romanca pentru un loc in finala

Cea mai mare provocare pentru Simona Halep, dupa meciul-maraton cu Victoria Azarenka Belarus, 20 WTA), va fi refacerea din punct de vedere fizic si emotional. Asta deoarece timpul va fi extrem de scurt intre partida din sferturi si cea din semifinala.

Flavia Pennetta: Simona Halep m-a provocat bine, nu a fost usor

Italianca Flavia Pennetta, locul 26 WTA, care a invins-o vineri pe Simona Halep in semifinalele turneului de la US Open, a declarat ca meciul cu tenismena romanca a fost greu, scrie Mediafax. Sunt foarte fericita,.

Simona Halep la US Open: un fost jucator cu 7 titluri de Grand Slam e uimit de Simona. Ce spune despre Pennetta

Simona Halep a ajuns, in premiera, in semifinalele de la US Open, jucand un tenis de cea mai buna calitate. Iar specialistii sunt tot mai convinsi de valoarea sportivei din Romania.

Simona Halep la US Open: cifre de groaza pentru Halep cu Pennetta. Statisticile spun povestea jocului

Simona Halep a fost spulberata, scor 1-6, 3-6, de o jucatoare de 33 de ani, care ocupa locul 26 in ierarhia mondiala. O analiza amanuntita a duelului demonstreaza ca italianca s-a impus fireste, fiind superioara in mod evident.

Simona Halep, eliminata in semifinalele turneului de la US Open

Simona Halep, numarul 2 WTA, a fost eliminata, vineri, in semifinalele turneului US Open, dupa ce a fost invinsa de italianca Flavia Pennetta, locul 26 WTA, intr-o partida ce a durat doar o ora, scor 1-6, 3-6,.

Simona Halep la US Open: prima reactie dupa succesul cu Lisicki si o decizie dureroasa pe care a fost nevoita sa o ia

Jucatoarea de tenis Simona Halep s-a calificat in premiera in sferturile de finala ale US Open, dupa ce a invins-o, luni, cu scorul de 6-7 6), 7-5, 6-2, pe sportiva germana Sabine Lisicki.

Simona Halep la US Open: meciul cu Pennetta a fost reprogramat. Se joaca la o ora perfecta pentru fanii din Romania

Surpriza pentru Simona Halep la US Open. Cine o va sustine din tribune

Nadia Comaneci va asista la un meci al Simonei Halep de la US Open, scrie doartenis. ro. E vorba de partida de azi, din sferturile de finala. Nadia Comaneci a ajuns aseara in New.

actualitate, 08:30