06:00

Simona Halep la US Open: meciul cu Pennetta a fost reprogramat. Se joaca la o ora perfecta pentru fanii din Romania

Simona Halep se va lupta cu Flavia Pennetta Italia, 26 WTA) pentru un loc in ultimul act la US Open, iar partida se va disputa in prime-time. continuă pe Adevărul

Semifinala turneului US Open dintre Simona Halep si Flavia Pennetta, amanata pentru vineri din cauza ploii

Organizatorii turneului US Open au anuntat joi ca semifinalele feminine ale competitiei, atat cea dintre Serena Williams si Roberta Vinci, cat si cea dintre romanca Simona Halep si italianca Flavia Pennetta, au.

Simona Halep la US Open: facem noapte alba alaturi de o eroina. Cand va juca romanca pentru un loc in finala

Cea mai mare provocare pentru Simona Halep, dupa meciul-maraton cu Victoria Azarenka Belarus, 20 WTA), va fi refacerea din punct de vedere fizic si emotional. Asta deoarece timpul va fi extrem de scurt intre partida din sferturi si cea din semifinala.

Simona Halep la US Open: jurnalistii italieni o ridica in slavi inaintea meciului cu Pennetta din semifinale

Italienii au doua jucatoare in semifinalele de la US Open. Ambele pornesc insa cu sansa a doua. Serena Williams 1 WTA) o va infrunta pe Roberta Vinci 43 WTA), in timp ce Simona Halep 2 WTA) se va duela cu Flavia Pennetta 26 WTA).

Simona Halep la US Open: cuvinte de lauda de la Flavia Pennetta. Italianca are 3-1 la meciuri directe

Simona Halep va juca impotriva Flaviei Pennetta, in semifinalele US Open. Partida are loc de la ora 04. 00 dimineata.

LIVETEXT Simona Halep la US Open: romanca joaca cel mai greu meci de pana acum. De ce Lisicki e periculoasa

Simona Halep a avut parte, in primele trei runde, de adversare mai degraba modeste: Erakovici 99 WTA), Bondarenko 104 WTA) si Rogers 154 WTA). Astazi insa, constanteanca va fi testata cu adevarat.

Simona Halep la US Open: victoria cu Azarenka, una divina. Ce moment a intors meciul in favoarea Simonei

Simona Halep e, in premiera, in semifinalele US Open, dupa un succes muncit in confruntarea cu Victoria Azarenka Belarus, 20 WTA). Imediat dupa meci, ocupanta locului 2 WTA a facut o dezvaluire pe teren.

LIVETEXT Simona Halep la US Open: meci cu Sabine Lisicki in optimi, romanca pierde primul set

LIVETEXT Simona Halep la US Open: romanca a pierdut primul set, dar l-a luat pe al doilea, desi e accidentata

Simona Halep la US Open: prima reactie dupa succesul cu Lisicki si o decizie dureroasa pe care a fost nevoita sa o ia

Jucatoarea de tenis Simona Halep s-a calificat in premiera in sferturile de finala ale US Open, dupa ce a invins-o, luni, cu scorul de 6-7 6), 7-5, 6-2, pe sportiva germana Sabine Lisicki.

Simona Halep la US Open: romanca a fost criticata si luata la misto. Ce i s-a reprosat la televiziunea americana

Simona Halep a avut un inceput foarte prost in al doilea set al confruntarii cu Victoria Azarenka Belarus, 20 WTA). Iar o decizie luata de constateanca a fost taxata aspru de comentatorii partidei.

actualitate, 06:00