22:00

Simona Halep la US Open: romanca a fost criticata si luata la misto. Ce i s-a reprosat la televiziunea americana

Simona Halep a avut un inceput foarte prost in al doilea set al confruntarii cu Victoria Azarenka Belarus, 20 WTA). Iar o decizie luata de constateanca a fost taxata aspru de comentatorii partidei. continuă pe Adevărul

LIVETEXT Simona Halep la US Open: romanca a fost fabuloasa in primul set, Azarenka in al doilea. Mergem in decisiv

Dupa trei meciuri usoare cu Erakovici 99 WTA), Bondarenko 104 WTA) si Rogers 154 WTA), US Open a inceput cu adevarat pentru Halep din optimi. Acolo s-a chinuit sa treaca de Lisicki 24 WTA). Astazi, misiunea jucatoarei din Romania va fi si mai dificila.

LIVETEXT Simona Halep la US Open: romanca joaca cel mai greu meci de pana acum. De ce Lisicki e periculoasa

Simona Halep a avut parte, in primele trei runde, de adversare mai degraba modeste: Erakovici 99 WTA), Bondarenko 104 WTA) si Rogers 154 WTA). Astazi insa, constanteanca va fi testata cu adevarat.

LIVETEXT Simona Halep la US Open: romanca a pierdut primul set, dar l-a luat pe al doilea, desi e accidentata

Simona Halep la US Open. S-a stabilit ora la care va juca romanca cu Sabine Lisicki

Jucatoarea Simona Halep, locul 2 WTA si cap de serie numarul 2, o va intalni luni, in optimile de finala ale US Open, pe sportiva germana Sabine Lisicki, locul 24 WTA si favorita 24.

Simona Halep la US Open: facem noapte alba alaturi de o eroina. Cand va juca romanca pentru un loc in finala

Cea mai mare provocare pentru Simona Halep, dupa meciul-maraton cu Victoria Azarenka Belarus, 20 WTA), va fi refacerea din punct de vedere fizic si emotional. Asta deoarece timpul va fi extrem de scurt intre partida din sferturi si cea din semifinala.

LIVETEXT Simona Halep la US Open: meci cu Sabine Lisicki in optimi, romanca pierde primul set

Simona Halep la US Open: romanca s-a luptat admirabil cu piciorul bandajat si e in sferturi. Cu cine va juca

Constanteanca a avut cea mai grea partida de la US Open 2015 si, chiar daca s-a accidentat pe parcursul intalnirii, a reusit o victorie dramatica intr-o confruntare de peste doua ore. Halep va avea o misiune infernala in turul urmator.

Simona Halep la US Open: prima reactie dupa succesul cu Lisicki si o decizie dureroasa pe care a fost nevoita sa o ia

Jucatoarea de tenis Simona Halep s-a calificat in premiera in sferturile de finala ale US Open, dupa ce a invins-o, luni, cu scorul de 6-7 6), 7-5, 6-2, pe sportiva germana Sabine Lisicki.

Simona Halep la US Open: meciul cu Pennetta a fost reprogramat. Se joaca la o ora perfecta pentru fanii din Romania

Simona Halep se va lupta cu Flavia Pennetta Italia, 26 WTA) pentru un loc in ultimul act la US Open, iar partida se va disputa in prime-time.

Surpriza pentru Simona Halep la US Open. Cine o va sustine din tribune

Nadia Comaneci va asista la un meci al Simonei Halep de la US Open, scrie doartenis. ro. E vorba de partida de azi, din sferturile de finala. Nadia Comaneci a ajuns aseara in New.

actualitate, 22:00