12:30

Spectacol cu patru goluri in a doua semifinala a Cupei Romaniei! Stim cine va juca finala din acest an

Universitatea Craiova s-a calificat, miercuri seara, in ultimul act al competitiei, dupa ce a terminat la egalitate, scor 2-2, returul jucat, in deplasare, cu Viitorul Pandurii Targu Jiu. in prima mansa, oltenii se impusesera cu 3-0. continuă pe Adevărul

Astra Giurgiu se califica in finala Cupei Romaniei dupa lovituri de departajare in Stefan cel Mare. Mihaiu a ratat de doua ori de la 11 metri!

Dinamo a castigat mansa retur a semifinalei Cupei Romaniei cu Astra Giurgiu, scor 1-0, dar echipa calificata in finala este formatia de la Dunare.

Universitatea Craiova in finala Cupei Romaniei

Echipa din Banie s-a calificat, miercuri seara, in ultimul act al finalei Cupei Romaniei dupa 2-2 in deplasare cu Viitorul Pandurii Tg. Jiu, in mansa retur a semifinalelor.

Dinamo - Astra, meciul decisiv pentru finala Cupei Romaniei

Echipele Dinamo Bucuresti si Astra Giurgiu se intalnesc, marti seara, in returul semifinalelor Cupei Romaniei. Meciul incepe la 20:15 si va fi live text pe onlinesport. ro .

E oficial: finala Cupei Romaniei se va juca cu spectatori in tribune! Care sunt conditiile impuse de autoritati

Ultimul act al Cupei Romaniei la fotbal va avea loc pe 22 mai, la Ploiesti, cand vom avea primul meci cu spectatori dupa ce fanii nu au mai avut acces pe arene in Romania, din martie 2020, din cauza pandemiei de coronavirus.

Prima finalista a Cupei Romaniei, decisa dupa un meci-thriller. Astra Giurgiu s-a calificat in urma penalty-urilor, dupa ce Dinamo reusise sa impinga meciul in prelungiri cu un gol superb marcat in minutul 89

Astra Giurgiu s-a calificat in finala Cupei Romaniei, marti seara, dupa ce a eliminat-o pe Dinamo Bucuresti. Prima finalista a competitiei a pierdut returul cu formatia bucuresteana, 1-0 in timp.

actualitate, 12:30