16:31

Stancu Medalia

David Popovici, medalie de aur si la 400 de metri liber la Campionatele Nationale de la Otopeni

David Popovici, in varsta de 19 ani, a obtinut medalia de aur si la proba de 400 de metri liber la Campionatele Nationale de la Otopeni cu timpul 3:47,54. David Popovici a castigat cursa de 400 de metri liber Sportivul nostru a obtinut medalia de aur si la proba de 400 de metri liber, dupa ce a finalizat cursa in 3:47,54, fiind urmat de Vlad Stancu si Nandor Nagy.

CE inot (juniori): Vlad Stancu, argint in proba de 800 m liber si calificare la JO 2024 Paris

Vlad Stancu a cucerit medalia argint in proba de 800 m liber, sambata seara, la Campionatul European de inot pentru juniori de la Belgrad.

Vlad Stancu, succes rasunator la Campionatul European de inot pentru juniori. A luat argint in proba de 800 m liber

Vlad Stancu a cucerit, sambata seara, medalia argint in proba de 800 m liber, la Campionatul European de inot pentru juniori de la Belgrad.

Vlad Stancu, vicecampion european de inot la juniori si calificat la Jocurile Olimpice

Sportivul roman Vlad Stancu a cucerit medalia de argint in proba de 1. 500 metri, joi, la Campionatele Europene de inot pentru juniori.

Vlad Stancu, mai rapid decat David Popovici! Duel de foc pentru medalia de aur la 400 de metri liber!

Campionatele Nationale de natatie continua in aceasta seara, la Otopeni.

David Popovici si Bianca Costea, noi medalii de aur la Lima. Vlad Stancu, bronz

David Popovici a cucerit medalia de aur in proba de 100 m liber, iar Bianca Costea a obtinut prima pozitie in proba de 50 n liber feminin. Vlad Stancu a obtinut medalia de bronz in finala probei de 1. 500 m liber.

David Popovici si Bianca Costea au cucerit aurul la CM de juniori din Peru! Bronz la 1.500 de metri liber, pentru Vlad Stancu

Sportivul de 17 ani, David Popovici a obtinut medalia de aur si in proba de 100 de metri liber la Campionatele Mondiale de inot pentru juniori din Peru. intre timp, Bianca Costea, in varsta de 17 ani s-a ales cu aur la 50 de metri liberi, iar Vlad Stancu, de 17 ani, a cucerit bronzul la 1. 500 de metri liber. Aur pentru David Popovici la 100 de metri liber .

CM Natatie Juniori: Vlad Stancu, inca un rezultat excelent - Bronz in proba de 1.500 m liber

Vlad Stancu a cucerit medalia de bronz in proba de 1. 500 m liber din cadrul Campionatelor Mondiale de inot pentru Juniori, sportivul nostru terminand pe locul al treilea in finala de la Lima.

Cu David Popovici in echipa, stafeta combinata 4100 m liber a castigat medalia de argint la CM juniori din Peru. Rezultatele zilei obtinute de sportivii romani FOTO

David Popovici a pus umarul la o noua medalie pentru Romania. Stafeta combinata 4100 m liber a terminat pe locul doi competitia de la Campionatul Mondial de inot pentru juniori. Vlad Stancu a cucerit medalia de bronz in proba de 800 m liber. David Popovici si stafeta 4100 m liber, medalie de argint la Campionatul .

Medalii pentru Romania, la Mondialele de inot pentru juniori, dupa primele finale

Stafeta masculina de 4100 m liber a Romaniei a cucerit medaliile de aur la Campionatele Mondiale de inot pentru juniori de la Lima Peru), in timp ce Vlad Stancu a obtinut medalia de argint la 400 m liber. in componenta David Popovici, Alexandru Constantinescu, Stefan Cozma, Patrick Sebastian Dinu, stafeta masculina a Romaniei s-a impus .

Aur pentru Romania la Campionatul Mondial de inot juniori. David Popovici a batut un nou record

Stafeta masculina de 4x100 m liber a Romaniei a cucerit medaliile de aur la Campionatele Mondiale de inot pentru juniori de la Lima Peru), in timp ce Vlad Stancu a obtinut medalia de argint la 400 m liber.

CM Natatie Juniori: Vlad Stancu, performanta extraordinara - Argint in proba de 400 m liber

Vlad Stancu a cucerit medalia de argint in proba de 400 m liber din cadrul Campionatelor Mondiale de inot pentru Juniori, dupa ce a terminat pe locul al doilea in finala de la Lima.

Vlad Stancu castiga medalia de argint pentru Romania, in finala de 400 metri liber, la europenele de inot pentru juniori

Inotatorul roman Vlad Stancu a obtinut duminica medalia de argint in finala probei de 400 metri liber din cadrul Campionatului Mondial de inot de la Otopeni. Performanta vine dupa ce romanul a cucerit aurul la 1. 500 m liber si argintul la 800 m liber.

Vlad Stancu a adus Romaniei a noua medalie la CE de natatie pentru juniori: argint la 400 m liber

Vlad Stancu a obtinut medalia de argint in proba de 400 m liber din cadrul Campionatului European de natatie pentru juniori, la Otopeni.

Medalie de argint pentru Romania la Campionatul European de inot pentru juniori

Vlad Stancu a castigat medalia de argint in finala de la 800 metri liber Campionatul European de inot pentru juniori. Cursa s-a desfasurat astazi, la Otopeni.

Vlad Stancu, vicecampion european de juniori in proba de 800 m liber

Vlad Stancu a cucerit medalia de argint in proba de 800 m liber masculin din cadrul Campionatului European de inot pentru juniori, dupa un duel incredibil cu polonezul Krzysztof Chmielewski, pe care l-a intrecut inaintea ultimei lungimi de bazin.

Natatie: Vlad Stancu, Campion European la 1.500 de metri

Natatia romaneasca este pe val! Vlad Stancu a castigat medalia de aur si titlul de campion european la juniori, joi, in proba de 1. 500 m liber masculin, cu timpul de 15:05.

Vlad Stancu, campion european la juniori in proba de 1.500 m liber

Vlad Stancu a cucerit medalia de aur in proba de 1. 500 m liber din cadrul Campionatului European de inot pentru juniori de la Otopeni.

Vlad Stancu a castigat medalia de aur la 1.500 metri liber, la Campionatul European de inot pentru Juniori

Vlad Stefan Stancu a cucerit medalia de aur la proba de 1. 500 metri liber, la Campionatul European de inot pentru Juniori. Dupa o cursa sublima si un final, pe ultimii 150 de metri, solitar si de-a dreptul uluitor, Vlad Stancu a cucerit medalia de AUR la Campionatul European de inot pentru juniori, editia Romania 2022. Timpul sau: 15:05. 47 min. FELICITARI, VLAD!, a transmis Federatia Romana de Natatie si Pentatlon Modern, pe Facebook.

C.E. Natatie Juniori: Vlad Stancu medalie de aur la 1.500 m liber masculin

actualitate, 16:31