14:00

Steaua a pierdut categoric primul amical de la Marbella, in fata unei echipe fara victorie in prima parte a sezonului

Steaua a pierdut rusinos primul amical din perioada de pregatire, fiind invinsa la Marbella de formatia germana FC Nurnberg, scor 1-5. Adversara campioanei Romaniei ocupa penultimul loc in Bundesliga la. continuă pe Antena3

Steaua pierde la scor in fata unei codase din Bundesliga

Steaua a inceput cu o infrangere drastica sezonul de amicale din 2014. Cu jucatorii neconectati la aparate), stelistii nu au legat mai nimic si au primit gol la aproape fiecare faza, cel putin in prima repriza cand Ciprian Tatarusanu a parut cu gandul la Fiorentina. Steaua a fost invinsa cu 5-1 de Nurnberg, echipa clasata pe penultimul loc din Bundesliga, singura echipa din acest campionat fara victorie din 17 etape, insa o echipa care a stat bine pe teren, bine pe picioare si bine in atac. Steaua a jucat mai moale, a testat doua garnituri diferite, inclusiv Keseru in prima repriza, insa a parut molesita de startul de sezon si de pregatirea fizica pe care o face in Spania. Nu deranjeaza atat rezultatul, cat ca Steaua nu a aratat mai nimc tehnic.

actualitate, 14:00