01:05

Supercupa Italiei a fost castigata de SSC Napoli

SSC Napoli a castigat, luni, Supercupa Italiei, dupa ce a invins pe stadionul Jassim Bin Hamad din Doha Qatar), cu scorul de 6-5 la lovituri de departajare, formatia Juventus Torino, informeaza Gazzetta dello. continuă pe B1

Napoli a castigat Supercupa Italiei, dupa o partida dramatica cu Juventus (6-5 dupa penaltiuri)

Napoli a castigat pentru a doua oara in istorie Supercupa Italiei, formatia pregatita de Rafa Benitez trecand de Juventus, scor 6-5, dupa executarea loviturilor de la 11 metri. Dupa 90 de minute de joc, scorul a fost 1-1, iar dupa 120 a fost 2-2.

Napoli a castigat pentru a doua oara in istorie Supercupa Italiei, formatia pregatita de Rafa Benitez trecand de Juventus, scor 8-7, dupa executarea loviturilor de la 11 metri meciul s-a disputat la Doha). Dupa 90 de minute de joc, scorul a fost 1-1, iar dupa 120 a fost 2-2.

Aproape 1.000 de copii au fost parasiti in spitale in primele noua luni ale anului

Un numar de 925 de copii au fost abandonati, in primele noua luni ale anului, in maternitati, sectii de pediatrie sau in alte sectii de spital, iar 807 dintre ei au fost externati, arata Autoritatea Nationala pentru Protectia Drepturilor Copilului si Adoptie ANPDCA).