UEFA Champions League: echipe, evolutii si momente memorabile

UEFA Champions League este o emblema a fotbalului european. De fiecare data reuneste cele mai bune echipe de fotbal intr-o competitie intensa si captivanta.

Trei echipe din Premier League, pe urmele unui fotbalist de la Real Madrid

Real Madrid poate cuceri LaLiga si UEFA Champions League in acest sezon, iar parcursul excelent din aceasta stagiune atrage atentia asupra jucatorilor lui Carlo Ancelotti.

Real Madrid, calificare dificila in semifinalele UEFA Champions League, dupa meciul cu Manchester City, scor 1-1 (3-4 d.l.d.p)

Manchester City si Real Madrid s-au confruntat miercuri, 17 aprilie, in returul sferturilor de finala ale UEFA Champions League. Dupa 5-5 la general in dubla mansa, Real Madrid a reusit sa obtina biletele pentru semifinalele competitiei, castigand cu scorul 4-3 loviturile de departajare in fata lui City chiar pe Etihad. Real Madrid s-a calificat in semifinalele UEFA Champions League .

Bayern Munchen, in semifinalele UEFA Champions League, dupa meciul cu Arsenal, scor 1-0

Bayern Munchen a invins-o pe Arsenal, calificandu-se astfel in semifinalele UEFA Champions League. Bayern Munchen s-a calificat in semifinalele UEFA Champions League in minutul 24 al partidei, Bayern Munchen a avut o ocazie superba, dupa ce Musiala a sutat din afara cercului, dar Raya a respins in lateral.

Istvan Kovacs, desfiintat de Xavi pentru cartonasele rosii din Barcelona vs PSG: A fost un dezastru. A ucis meciul

Barcelona a fost invinsa de PSG, scor 4-1, si s-a vazut eliminata din sferturile UEFA Champions League, iar antrenorul catalanilor, Xavi Hernandez, a condamnat prestatia arbitrului roman Istvan Kovacs. Istvan Kovacs, trei cartonase rosii pentru Barcelona in duelul cu PSG .

LiveBlog: Barcelona - PSG si Dortmund - Atletico Madrid, in sferturile Champions League Gol dupa gol la Barcelona si Dortmund

Marti vom afla care sunt primele doua echipe calificate in sferturile UEFA Champions League. Barcelona primeste vizita celor de la PSG 3-2 in tur), in timp ce Borussia Dortmund joaca contra lui Atletico Madrid 1-2 in tur). Partidele sunt transmise in direct pe Digi Sport 1, Digi Sport 2, Orange Sport, Prima Sport 1 si Prima Sport 2, dar si LiveBlog pe HotNews. ro.

Sanctiunea drastica pe care o risca o castigatoare de Champions League pentru nereguli legate de fairplay-ul financiar

FC Porto este unul dintre cluburile de traditie care evolueaza an de an in competitiile organizate de UEFA. Nerespectarea regulilor de fairplay financiar poate duce la o masura fara precedent pentru echipa portugheza.

Cine e echipa care castigat UEFA Champions League de doua ori, iar acum a fost exclusa 3 ani din cupele europene. Datorii uriase

UEFA Champions League: Istvan Kovacs va arbitra returul dintre Barcelona si PSG

O brigada din Romania, cu Istvan Kovacs la centru, va conduce meciul retur din sferturile de finala ale UEFA Champions League dintre Barcelona si PSG. Partida se va juca marti, 16 aprilie, de la ora 22:00, la Barcelona. Kovacs va fi ajutat de asistentii Vasile Marinescu si Ovidiu Artene si de al patrulea oficial Horatiu .

Istvan Kovacs va arbitra un meci de gala din sferturile Champions League

UEFA a anuntat ca Istvan Kovacs va arbitra partida dintre Barcelona si PSG, care va avea loc marti, de la ora 22:00, in mansa retur a sferturilor Champions League.

UEFA a anuntat preturile biletelor pentru finala Champions League

Finala UEFA Champions League sezonul 202324 se va disputa pe stadionul Wembley din Londra si este programata pentru data de 1 iunie 2024.

Kylian Mbappe, record negativ in meciul cu Barcelona din sferturile UEFA Champions League

Paris Saint Germain a pierdut pe Parc des Princes mansa tur a sferturilor UEFA Champions League, contra Barcelonei 3-2), iar Kylian Mbappe a avut o prestatie modesta.

PSG si Barcelona au boicotat interviurile de la finalul meciului. Care este motivul (FOTO)

Paris Saint Germain PSG) si Barcelona au incheiat meciul cu 2-3 in prima mansa a sferturilor UEFA Champions League. insa, la finalul jocului, cele doua formatii au refuzat sa vina la interviuri din cauza unei glume cu tenta rasista. Gluma rasista la adresa unui jucator .

PSG si Barcelona, boicot la interviurile de la finalul meciului - Motivul din spatele deciziei

Paris Saint Germain si Barcelona au oferit un spectacol pe Parc des Princes 2-3) in prima mansa a sferturilor UEFA Champions League. Cele doua formatii au refuzat totusi sa vina la interviurile de dupa finalul jocului, motivul fiind o gluma cu tenta rasista.

Seara nebuna in Champions League. Real Madrid Manchester City, scor 3-3, si Arsenal Bayern, scor 2-2

Unul dintre meciurile serii din sferturile de finala UEFA Champions League dintre Real Madrid Manchester City s-a incheiat la egalitate, scor 3-3. Tot in sferturile de finala ale UEFA Champions League, Arsenal a terminat la egalitate, scor 2-2, cu Bayern Munchen. inceputul sferturilor de finala UEFA Champions League, plin de emotii si goluri .

Tottenham Hotspur, victorie cu o nou promovata la al doilea meci ca titular pentru Radu Dragusin

Tottenham Hotspur a facut un pas important in lupta pentru un loc de UEFA Champions League si a castigat pe teren propriu cu Luton Town, scor 2-1, in etapa cu numarul 30 din Premier League.

Veste excelenta pentru Barcelona inaintea dublei cu Paris Saint Germain

Barcelona este calificata in sferturile de finala ale UEFA Champions League, iar catalanii urmeaza sa intalneasca PSG in dubla mansa, primul meci disputandu-se la Paris.

Cluburile participante in noul format al Champions League vor primi si mai multi bani. Anuntul UEFA

UEFA le-a transmis federatiilor membre si cluburilor modul detaliat in care vor fi repartizati banii in viitoarea editie a Ligii Campionilor, care se va desfasura dupa o noua formula incepand din sezonul 2024-2025. in total, UEFA va repartiza 3,317 miliarde de euro cluburilor participante la competitiile europene, din care 2,467 miliarde, reprezentand 74,38%, vor fi .

Brigada romanesca, delegata in sferturile de finala ale UEFA Womens Champions League

O brigada condusa de Alina Pesu, din care mai fac parte alti trei arbitri romani, va oficia meciul dintre Brann Norvegia) si Barcelona Spania), prima mansa din sferturile de finala ale UEFA Womens Champions League. Alaturi de Alina Pesu, Daniela Constantinescu va fi arbitru asistent, iar Ovidiu Hategan si Horatiu Fesnic vor fi oficialii din .

S-au tras la sorti meciurile din sferturile Champions League. Tabloul complet si posibilele semifinale

Astazi a avut loc, la Nyon, tragerea la sorti a duelurilor din sferturile de finala ale UEFA Champions League. Astfel, sortii au decis ca Real Madrid sa intalneasca detinatoarea trofeului, Manchester City, in meciul care va fi capul de afis al sferturilor Champions League. Atletico Madrid, tripla finalista a competitiei, echipa la care s-a transferat .

actualitate, 19:00