19:30

Veste superba pentru Simona Halep dupa prima finala din 2022. Emma Raducanu va fi invidioasa

Playtech Playtech,

Anul Nou a venit cu vesti foarte bune pentru Simona Halep. Fanii ei sunt extrem de incantati de cele auzite dupa prima finala din 2022. Sustinatorii campioanei noastre se gandesc la faptul ca Emma Raducanu va fi invidioasa. Vesti bune pentru Simona Halep: detalii dupa prima finala din 2022 Simona Halep a urcat 5 pozitii . continuă pe Playtech

Simona Halep, dupa prima victorie din 2022: Ma bucur ca acum sunt sanatoasa si sunt gata de urmatorul meci, ma simt bine pe teren

Simona Halep s-a bucurat de o victorie la primul meci din 2022. Halep a castigat primul meci din 2022, cu australianca Destanee Aiava, locul 316 mondial. in timpul meciului, Halep s-a impus in minimum de .

Simona Halep, dupa meciul cu Viktorija Golubic: Serviciul meu a fost de rahat. imi cer scuze pentru cuvant, dar asa a fost

Simona Halep, locul 20 WTA, s-a calificat in semifinalele de la Melbourne Summer Set dupa ce a trecut de Viktorija Golubic, locul 43 WTA, cu 6-2, 5-7, 6-4. La final, romanca a spus ca a .

Mai greu, mult mai greu, la Sydney, pentru Simona Halep. Pe tabloul principal sunt 13 jucatoare mai bine clasate decat ea

Simona Halep mai are in cel mai bun caz pentru ea doua meciuri la Melbourne Summer Set 1, semifinala si poate finala, apoi trebuie sa-si ridice nivelul pentru turneul urmator, unul WTA 500, acolo unde adversarele sunt mult mai puternice.

Victorie fara emotii pentru Simona Halep in primul meci de simplu din 2022. O va intalni pe Gabriela Ruse in turul 2 la Melbourne Summer Set 1

A doua favorita la castigarea turneului WTA 250 de la Melbourne nu a stat prea mult la discutii cu Destanee Aiava, o jucatoare australiana clasata in prezent in afara topului 300 mondial.

Tenis: Simona Halep este in finala turneului Melbourne Summer Set 1

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep s-a calificat, sambata, in finala turneului Melbourne Summer Set 1 WTA 250), dotat cu premii totale de 239. 477 de dolari americani, dupa ce a invins-o cu 6-3, 6-2 pe chinezoaica Qinwen Zheng.

VIDEO Simona Halep, in finala la WTA Melbourne - Victorie categorica cu Qinwen Zheng

Simona Halep a doua favorita a competitiei) a avut o evolutie convingatoare in fata chinezoaicei Qinwen Zheng 126 WTA, venita din calificari), sportiva noastra regasindu-si increderea si fiind mult mai inspirata de la serviciu 6-3, 6-2, dupa o ora si 24 de minute de joc). Halep a inceput perfect anul 2022 si s-a calificat in finala la Melbourne Summer Set 1 WTA 250): va lupta pentru trofeu cu rusoaica Veronika Kudermetova.

Simona Halep, urcare in clasamentul WTA dupa calificarea in finala turneului de la Melbourne

Simona Halep s-a calificat in finala WTA Melbourne Summer Set 1 dupa o victorie fara emotii cu chinezoaica Qinwen Zheng 126 WTA, venita din calificari). Succesul ii asigura sportivei noastre o urcare de cateva pozitii in clasamentul mondial.

Simona Halep s-a retras din turneul de la Sydney, dupa ce s-a calificat in finala

Simona Halep, locul 20 WTA, s-a retras de la turneul de la Sydney, desi era calificata in finala la Melbourne Summer Set 1.

Simona Halep, tot mai aproape de obiectivul pentru 2022. Ce veste a primit de la WTA

Simona Halep, tot mai aproape de obiectivul pentru 2022. Fostul lider mondial a debutat in forta in noul sezon. Romanca s-a calificat in semifinalele turneului Melbourne Summer Set 1, fiind la un pas de prima finala a acestui an. in 2021, Halep nu a castigat nicio competitie, coborand pana pe locul 20 mondial. Pentru acest .