01:05

VIDEO US Open: Dramatism, spectacol, daruire - Rafael Nadal, n optimi dupa un meci n care a fost chinuit serios de talentatul Karen Khachanov

Timp de patru ore si 23 de minute Rafael Nadal si Karen Khachanov au oferit un tenis spectaculos, pe placul numerosului public prezent pe Arthur Ashe. Rusul a plecat ca din pusca in meci, a castigat primul set si a avut prim-planul si in al doilea. Asa cum il stim, Rafa nu a renuntat in nicio clipa, a tras de el la fiecare punct, iar victoria i-a zambit pana la urma: 5-7, 7-5, 7-67), 7-63). Spaniolul este in optimi la US Open, ultimul Grand Slam al anului. continuă pe Hotnews

VIDEO US Open Rafael Nadal s-a calificat n turul trei (Rezultatele zilei)

Rafael Nadal, liderul mondial si campionul turneului de anul trecut, s-a calificat fara probleme in turul trei al US Open dupa ce l-a invins in trei seturi, scor 6-3, 6-4, 6-2, pe canadianul Vasek Pospisil, locul 88 ATP, intr-un meci care a durat doua ore si doua minute.