15:30

VIDEO US Open: Testata serios, Simona Halep a fost puternica mental si a facut pasul in optimi - Calificare spectaculoasa cu Elena Rybakina

Simona Halep a trecut cu brio primul test dificil de la US Open. A 12-a favorita de la Flushing Meadows a revenit de mai multe ori in primul set al confruntarii cu Elena Rybakina cap de serie nr. 19) si l-a castigat dupa un tiebreak incredibil 13-11). Jucatoarea din Kazakhstan a impins disputa in set decisiv, dar romanca a fost puternica mental si s-a calificat in optimi dupa doua ore si 21 de minute de joc, scor 7-611), 4-6, 6-3. Pe cine va intalni Simona Halep in optimi - Adversara dificila . continuă pe Hotnews

Asa am trait Simona Halep Elena Rybakina in turul 3 la US Open

Vineri, de la ora 18:00, am transmis live text in aceasta pagina meciul dintre Simona Halep si Elena Rybakina, partida care a contat pentru calificarea in optimile de finala la US Open, ultimul turneu de Mare Slem al anului.

Simona Halep, calificare la pas in turul trei de la US Open - A cedat doar patru game-uri

Simona Halep s-a calificat in turul trei de la US Open dupa o victorie incantatoare: a 12-a favorita a competitiei de la Flushing Meadows a defilat contra Kristinei Kucova 111 WTA), succesul conturandu-se in doar 68 de minute, scor 6-3, 6-1.

Simona Halep, revenire fantastica la US Open. Fanii de la New York au explodat de fericire

Vesti fantastice pentru fanii Simonei Halep! Aceasta a oferit tuturor din tribune un meci spectaculos. Fanii ei au explodat de fericire in urma jocului contra Elenei Rybakina. Meci Simona Halep Elena Rybakina: victorie uriasa pentru romanca la US Open Victorie uriasa si mult asteptata pentru Simona Halep. Campioana noastra a reusit sa se califice .

Simona Halep, despre cel mai dificil moment al carierei: A trebuit sa fac exercitii ca atunci cand eram mica

Calificata in turul trei de la US Open dupa doua victorii convingatoare, Simona Halep a afirmat ca se bucura ca a reusit sa treaca peste cel mai greu moment al carierei: accidentarea suferita la Roma.

Simona Halep a scapat de blestemul primelor tururi - Dupa cinci ani, romanca a legat doua victorii la US Open

Dupa trei eliminari consecutive in primele tururi si un an in care a hotarat sa nu participe din cauza coronavirusului, Simona Halep a ajuns pentru a cincea oara in turul trei de la US Open.

Simona Halep, calificata in turul 3 la US Open. Victorie categorica in fata Kristinei Kucova

Simona Halep 13 WTA) a invins-o cu 6-3, 6-2 pe Kristina Kucova 111 WTA) si astfel, s-a calificat in turul 3 la US Open. Mai departe, Halep va juca impotriva castigatoarei din duelul Elena Rybakina .

Simona Halep, calificata in optimile US Open. A invins-o pe Elena Rybakina in 3 seturi

Simona Halep 29 de ani, 13 WTA) s-a calificat in optimile de la US Open, dupa ce a invins-o pe Elena Rybakina. Fostul lider mondial s-a impus cu 7-613-11), 4-6, 6-3. A fost un meci .

Simona Halep, dupa ce a ajuns in turul trei la US Open: E greu sa gestionezi presiunea, dar cred ca ma descurc destul de bine

Simona Halep a avut nevoie de doar 68 de minute pentru a trece de Kristina Kucova. Calificata in turul trei de la US Open, a 12-a favorita a afirmat ca victoriile obtinute la Flushing Meadows au ajutat-o sa treaca peste grijile provocate de problemele medicale.

Organizatorii US Open au anuntat ora meciului dintre Simona Halep si Elena Rybakina

Cea mai buna jucatoare de tenis a Romaniei va lupta, vineri, pentru calificarea in otpimile ultimului turneu de Grand Slam al anului.

Simona Halep, favorita certa in turul II de la US Open. Cine este adversara romancei si cum arata duelul pe hartie

Simona Halep continua aventura la US Open 2021, singurul turneu de Grand Slam la care nu a jucat vreodata o finala. Romanca vine dupa victoria cu Camila Giorgi 36 WTA, 29 de ani), iar miercuri .

actualitate, 15:30