00:06

FC Viitorul a reusit calificarea in sferturile de finala ale Cupei Ligii, dupa ce a trecut de FC Botosani, scor 8-6 la loviturile de departajare

Echipa FC Viitorul s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Ligii-Adeplast, dupa ce a invins, vineri, pe stadionul Giulesti-Valentin Stanescu, formatia FC Botosani, scor 8-6, in urma executarii. continuă pe B1

Astra a invins FC Brasov, scor 4-1, si s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Ligii

Astra Giurgiu a invins, vineri, formatia FC Brasov, cu scorul de 4-1 2-0), calificandu-se astfel in sferturile de finala ale Cupei Ligii. Pentru FC Brasov a marcat Buga 48 penalti), iar pentru Astra au inscris.

Rapid a invins CSU Craiova, scor 1-0, si s-a calificat in optimile Cupei Ligii

FC Rapid s-a calificat in optimile de finala ale Cupei Ligii Adeplast, competitie nou introdusa in fotbalul romanesc. Giulestii s-au impus cu 1-0 in derby-ul cu CSU Craiova. Urmatoarea adversara a Rapidului va fi campioana Romaniei, Steaua.

Rapid Bucuresti a invins CSU Craiova si s-a calificat in optimile Cupei Ligii, unde va intalni formatia Steaua

Rapid s-a calificat in optimile de finala ale Cupei Ligii Adeplast, trecand, miercuri, de CS Universitatea Craiova, cu scorul de 1-0. Unicul gol al meciului a fost marcat de Andrei Ciolacu in minutul 52, potrivit.

Festival de goluri sub Tampa, Astra in sferturile Cupei Ligii

Astra merge in faza sferturilor de finala a Cupei Ligii, dupa o victorie clara inregistrata in deplasare, scor 4-1 cu FC Brasov. Kehinde Fatai cu o dubla, Seto si Budescu au inscris pentru vicecampioana Romaniei, in timp ce Mugurel Buga a reaprins jocul imediat dupa pauza. Astra merge astfel in urmatoarea faza a competitiei, fiind cea de-a doua sfertfinalista. Viitorul Voluntari s-a calificat in urma confruntarii cu FC Botosani, care a necesitat prelungiri si lovituri de departajare.

Romanul Adrian Ungur s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Poznan

Romanul Adrian Ungur a trecut, joi, de sarbul Mijian Zekic si s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Poznan. Ungur a trecut de sarb cu scorul de 6-2, 7-6 9), scrie Mediafax. Adrian Ungur si-a.

Florin Mergea si Marin Draganja, calificati in sferturile de finala ale probei de dublu din cadrul turneului de la Hamburg

Perechea formata din tenismanul roman Florin Mergea si croatul Marin Draganja s-a calificat in sferturile de finala ale probei de dublu din cadrul turneului ATP de la Hamburg. Cei doi au obtinut o victorie, scor.

Viitorul, prima echipa in sferturile Cupei Ligii, dupa ce-a invins-o pe FC Botosani, la loviturile de departajare

Dupa ce Rapid si CSMS Iasi si-au castigat meciurile din turul preliminar, vineri s-au jucat primele partide din optimile Cupei Ligii. Balul l-au deschis astazi, pe Giulesti, Viitorul si FC Botosani, cu un meci spectaculos, cu multe goluri 3-3), decis de la punctul cu var.

Viitorul si Astra, primele echipe calificate in sferturile Cupei Ligii, dupa doua partide cu multe goluri

Rapid - Steaua in Cupa Ligii se joaca in Giulesti

Meciul din optimile de finala ale Cupei Ligii, Rapid - Steaua, se va disputa pe Stadionul Giulesti, a anuntat joi LPF.

ASA Targu Mures - CSMS Iasi: 0-2. Elevii lui Lacatus, in optimile Cupei Ligii

CSMS Iasi a invins, in deplasare, ASA Targu Mures in turul preliminar al Cupei Ligii, obtinand calificarea in optimile competitiei, acolo unde vor da piept cu CFR Cluj. Moldovenii au castigat duelul echipelor nou promovate in Liga I cu scorul de 2-0.

actualitate, 00:06