20:30

WTA Madrid: Serena Williams, in sferturi dupa ce a salvat trei mingi de meci in partida cu Victoria Azarenka

Serena Williams a fost nevoita sa salveze trei mingi de meci pentru a ajunge in sferturile turneului WTA de la Madrid, liderul mondial invingand-o in trei seturi, scor 7-65), 3-6, 7-61) pe Victoria Azarenka. Partida a fost una spectaculoasa, cu multe rasturnari de situatii si a durat doua ore si 44 de minute. continuă pe Hotnews

WTA Madrid: Irina Camelia Begu, in turul trei - Andrea Petkovic s-a retras din cauza unor probleme medicale

Irina Camelia Begu a ajuns in turul trei al turneului WTA de la Madrid de categorie Premier), dupa ce a profitat de abandonul jucatoarei Andrea Petkovic.

WTA Madrid: Maria Sharapova, cu emotii in sferturi

Maria Sharapova a avut nevoie de trei seturi pentru a se califica in sferturile turneului Premier Mandatory de la Madrid, jucatoarea din Rusia avand probleme cu Caroline Garcia, din Franta. A fost 6-2, 4-6, 7-5 pentru campioana en-titre de la Caja Magica, dupa o partida care a durat doua ore si 35 de minute.

Madrid 2015: Irina Begu, in sferturi, dupa o victorie uriasa in fata Barborei Strycova. Urmeaza o adversara din top 10

Irina Begu, 37 WTA, s-a calificat in sferturile turneului de la Madrid, de categorie Premier Mandatory, dupa ce reputat o victorie importanta in fata numarului 23 mondial, Barbora Strycova, scor 6-4, 6-4.

WTA Madrid: Maria Sharapova, in turul trei

Maria Sharapova s-a calificat, marti, in turul trei al turneului WTA de la Madrid, dupa ce a invins-o pe Mariana Duque, scor 6-1, 6-2. In aceeasi faza a competitiei a ajuns si Petra Kvitova 6-4, 2-6, 6-3) cu Coco Vandeweghe SUA).

Madrid 2015: Tecau si Mergea, sanse la o calificare in sferturi, dupa meciurile de miercuri

Perechile Horia Tecau/Jean-Julien Rojer si Florin Mergea/Rohan Bopanna, vor evolua, miercuri, in turul al doilea, la dublu, in cadrul turneului de Masters 1000 de la Madrid.

WTA Madrid: Garbine Muguruza, eliminata in turul doi

Garbine Muguruza a parasit turneul WTA de la Madrid competitie care face parte din categoria Premier) in turul al doilea, jucatoarea din Spania fiind invinsa de Svetlana Kuznetsova, scor 6-3, 5-7, 7-5.