21:00

Alize Cornet, vorbind despre caldura dupa victoria cu Simona Halep: Simteam ca murim pe teren

Alize Cornet a facut pentru prima data pasul in sferturile unui Grand Slam, sportiva de 32 de ani reusind sa o elimine pe Simona Halep in optimile de la Australian Open. continuă pe Hotnews

VIDEO Alize Cornet, imaginile zilei - in lacrimi dupa victoria epuizanta cu Simona Halep

Alize Cornet a reusit la 32 de ani sa ajunga pentru prima data in cariera in sferturile unui turneu de Grand Slam. Frantuzoaica a trecut dupa un meci epuizant de Simona Halep in optimile de la Australian Open.

Digisport: Alize Cornet s-a prabusit si a inceput sa planga, Simona Halep a asteptat-o la fileu. Imaginile surprinse dupa meci

Alize Cornet a invins-o pe Simona Halep cu 6-4, 3-6, 6-4, in optimile de finala ale turneului Australian Open, primul de Grand Slam al anului.

Alize Cornet, in lacrimi dupa victoria reusita in fata Simonei Halep: Ambele muream pe teren (VIDEO)

Simona Halep a pierdut dramatic meciul cu Alize Cornet, din optimile Australian Open. Frantuzoaica in varsta de 32 de ani a subliniat incarcatura emotionala a meciului, imediat dupa confruntare. Dupa ce a invins-o pe Halep, .

VIDEO Australian Open: Simona Halep, eliminata in optimi dupa un meci maraton cu Alize Cornet

Simona Halep si Alize Cornet au oferit o adevarata lupta in optimile de la Australian Open. Romanca nu a inceput deloc bine meciul, a fost condusa cu set si break, dar a reusit sa revina in ciuda problemelor cauzate de temperaturile ridicate de la Melbourne au fost chiar si 33 de grade Celsius) si sa impinga confruntarea in set decisiv. Frantuzoaica aflata pe locul 61 in ierarhia WTA a facut breakul decisiv in al saptelea game si, dupa ce a ratat doua mingi de meci la retur, a inchis partida cu serviciul 6-4, 3-6, 6-4, dupa doua ore si 33 de minute de joc). Simona Halep, coborare importanta in clasamentul WTA dupa eliminarea de la Australian Open.

Simona Halep paraseste Australian Open, invinsa in optimi de Alize Cornet

Simona Halep a fost invinsa in optimile de finala ale turneului de Grand Slam de la Melbourne de sportiva franceza Alize Cornet 61 WTA), in 3 seturi, cu 6-4, 3-6, 6-4, dupa 2 ore si 35 de minute de joc. Simona Halep iese astfel din top 20 WTA.

VIDEO Ce a spus Simona Halep despre meciul cu Alize Cornet Darren Cahill, cea mai importanta persoana din cariera romancei

A trecut fara probleme de Danka Kovinic 6-2, 6-1), iar acum isi doreste sa isi ia revansa in fata frantuzoaicei Alize Cornet, care conduce cu 3-1 in meciurile directe. Simona Halep a vorbit despre recordul pe care incearca sa il doboare jucatoarea aflata pe locul 61 in ierarhia WTA, dar si despre colaborarea dintre Amanda Anisimova si Darren Cahill cea mai importanta persoana din cariera romancei).

Simona Halep a fost eliminata in optimile de finala ale Australian Open dupa un meci epuizant cu Alize Cornet

Simona Halep, locul 15 WTA si cap de serie numarul 14, a fost invinsa, luni, cu scorul de 6-4, 3-6, 6-4, de frantuzoaica Alize Cornet, locul 61 WTA, in optimile de finala ale Australian Open.

Alize Cornet, dupa Garbine Muguruza, vrea sa o elimine si pe Simona Halep de la Australian Open

Frantuzoaica Alize Cornet, viitoarea adversara a Simonei Halep din optimile de finala de la Australian Open, este una dintre jucatoarele care nu trebuie subestimata, chiar daca in acest moment este pe locul 61 WTA.

La ce ora se joaca si cine transmite la TV meciul Simona Halep Alize Cornet din optimile de finala de la Australian Open 2022

Simona Halep, locul 15 mondial, isi va masura fortele cu Alize Cornet, locul 61, in optimile Australian Open 2022. Romanca a bifat a cincea prezenta consecutiva in aceasta faza a competitiei si este neinvinsa in .

Simona Halep, eliminata de la Australian Open 2022. Cum a decurs meciul cu Alize Cornet (VIDEO)

Simona Halep 15 WTA) a fost eliminata de la Australian Open, in optimile competitiei, de catre Alize Cornet 61 WTA). Primul set a fost adjudecat de frantuzoaica, 6-4. in cel de-al doilea, romanca a parut .

actualitate, 21:00