01:05

Sportiva Andreea Chitu s-a clasat, marti, pe locul cinci la categoria 52 de kilograme, dupa ce a fost invinsa in lupta pentru medalia de bronz de sportiva germana Mareen Kraeh, la Campionatul Mondial de judo de. continuă pe B1

Andreea Chitu, locul cinci la categoria 52 de kilograme, la CM de judo de la Rio de Janeiro.

Sportiva Andreea Chitu s-a clasat, marti, pe locul cinci la categoria 52 de kilograme, dupa ce a fost invinsa in lupta pentru medalia de bronz, la Campionatul Mondial de judo de la Rio de Janeiro, transmite Mediafax. Andreea Chitu a avut primul tur liber, iar in cel secund a trecut de sportiva Inna Cherniak Ucraina). In turul trei, Chitu a dispus de italianca Odette Giuffrida, iar in finala grupei C a invins-o pe Marie Muller Luxemburg), obtinand calificarea in semifinale. In penultimul .