17:00

Astra Giurgiu a remizat cu AS Trencin, scor 2-2, si s-a calificat in play-off-ul Ligii Europa.

Echipa Astra Giurgiu s-a calificat in play-off-ul Ligii Europa, dupa ce a terminat la egalitate, joi, pe Arena Nationala din Bucuresti, scor 2-2 0-0), cu formatia slovaca AS Trencin, in mansa secunda a turului trei preliminar al competitiei, potrivit Mediafax. In tur, scorul a fost 3-1 in favoarea giurgiuvenilor, astfel ca Astra s-a calificat in play-off-ul Ligii Europa cu scorul general de 5-3. Pentru Astra au marcat Ivanovski, in minutul 86, si Tembo, in minutul 89, in timp ce pentru AS . continuă pe România Liberă

Liga Europa: Astra Giurgiu a remizat cu AS Trencin, scor 2-2, si s-a calificat in play-off

Astra Giurgiu s-a calificat in play-off-ul Ligii Europa, dupa ce a terminat la egalitate, joi, pe Arena Nationala din Bucuresti, scor 2-2, cu formatia slovaca AS Trencin, in mansa secunda a turului trei.

Liga Europa: Astra Giurgiu a remizat cu AS Trencin si s-a calificat in play-off

Rezultate Liga 1: Corona Brasov Astra Giurgiu, 2-5, Petrolul Brasov, 0-0, Pandurii Otelul Galati, 2-1

Astra Giurgiu a invins, duminica, in deplasare, cu scorul de 5-2 4-1), echipa Corona Brasov. Pentru Corona Brasov au marcat Stanescu 43 si Ene 47, iar pentru Astra au inscris Fatai 20, 33, Budescu 26, 30.

actualitate, 17:00