01:05

ATP Rotterdam: Stefanos Tsitsipas, Andrey Rublev si Borna Coric s-au calificat in semifinale

Turneul ATP de la Rotterdam a oferit trei confruntari foarte echilibrate, vineri, in sferturile de finala. Stefanos Tsitsipas favorit 2) si Andrey Rublev 4) au obtinut biletele pentru semifinale dupa meciuri de trei seturi, in timp ce Borna Coric a avut nevoie de doua tiebreak-uri pentru a trece mai departe. continuă pe Hotnews

ATP Rotterdam: Stefanos Tsitsipas si Andrey Rublev, in optimi Karen Khachanov l-a invins pe Stan Wawrinka

Favoritii Stefanos Tsitsipas 2) si Andrey Rublev 4) s-au calificat, marti, in optimile turneului ATP de la Rotterdam, dupa ce au trecut de Egor Gerasimov, respectiv Marcos Giron. in cel mai interesant duel al zilei, rusul Karen Khachanov 21 ATP) l-a invins pe elvetianul Stan Wawrinka 20 ATP, cap de serie nr.

ATP Rotterdam: Stefanos Tsitsipas, in sferturi dupa un meci dificil cu Hubert Hurkacz

Stefanos Tsitsipas a avut parte de un adversar dificil in optimile competitiei de la Rotterdam. Polonezul Hubert Hurkacz 30 ATP) i-a pus mari probleme grecului, insa al doilea favorit a obtinut in cele din urma victoria.

ATP Rotterdam: Andrey Rublev l-a invins pe Andy Murray Karen Khachanov si Kei Nishikori, in sferturi

Andrey Rublev, cap de serie numarul 4, s-a calificat in sferturile turneului ATP de la Rotterdam, dupa ce a trecut de Andy Murray in doua seturi, scor 7-5, 6-2. in aceeasi runda a competitiei au ajuns si niponul Kei Nishikori si rusul Karen Khachanov.

ATP Rotterdam: Horia Tecau s-a calificat in semifinalele probei de dublu

Perechea Horia Tecau Kevin Krawietz Romania Germania) s-a calificat, joi, in semifinalele probei de dublu din cadrul turneului de 500 de puncte de la Rotterdam.