22:00

Australian Open 2015: Nadal si Murray, in sferturi. Cine sunt tenismenii care au mai ramas in joc pe tabloul masculin

Spaniolul Rafael Nadal locul 3 ATP) si britanicul Andy Murray locul 6 ATP) s-au calificat in sferturile de la Australian Open, pe tabloul masculin, acolo unde si-au mai asigurat prezenta alti doi tenismeni. continuă pe Adevărul

Australian Open 2015. Halep, dupa ce a ajuns in sferturi: Am putut sa joc cel mai bun tenis al meu, sunt multumita!

Simona Halep a invins-o pe Yanina Wickmayer si s-a calificat in sferturile de finala de la Australian Open. Victoria in doua seturi, scor 6-4, 6-2, i-a dat incredere romancei, care a explicat cum a reusit s-o rapuna pe adversara sa din optimi.

Australian Open 2015. Halep, calificata in sferturi, dupa 6-4, 6-2 cu Wickmayer. Urmeaza o adversara de top

AUSTRALIAN OPEN 2015 Simona Halep, cap de serie numarul 3, s-a calificat in sferturile de finala, dupa ce a eliminat-o pe belgianca Yanina Wickmayer, 80 WTA, cu scorul de 6-4, 6-2.

Australian Open 2015. Sarapova si Nadal, in sferturile turneului, dupa victorii clare

Australian Open 2015. Maria Sarapova, a doua favorita de la feminin si Rafael Nadal, cap de serie numarul 3 la masculin, au acces in sferturile de finala ale turneului, la capatul unor meciuri incheiate in numar minim de seturi.

Australian Open 2015. Simona Halep a invins-o usor peWickmayer, dupa o ora si 19 minutesi s-a calificat in sferturi

Australian Open 2015. Simona Halep ainvins-o in optimi pe belgianca Yanina Wickmayer, locul 80 mondial, scor 6-4, 6-2 si s-a calificat in sferturile de finala. Gratie acestui succes, jucatoarea noastrava ramane sigur pelocul 3 mondial dupa Openul Australiei.

Australian Open 2015. Live Text Halep - Wickmayer: 6-4, 0-0. Simona castiga primul set cu un game alb. Optimi, Melbourne

AUSTRALIAN OPEN 2015 Simona Halep, cap de serie numarul 3, joaca impotriva belgiencei Yanina Wickmayer, 80 WTA, in optimile turneului de Grand Slam australian. Cele doua urmeaza sa se intalneasca in primul meci al sesiunii de seara, ora locala 19. 00 ora Romaniei).

Australian Open 2015. Live Text Halep - Wickmayer: ora 10.00. in optimi, la Melbourne, in fata unei cunostinte vechi

Australian Open 2015. Irina-Camelia Begu, locul 42 WTA, a fost eliminata, in optimile turneului de Grand Slam australian, de canadianca Eugenie Bouchard, cap de serie numarul 7, scor 1-6, 7-5, 2-6.

VIDEO. Australian Open 2015. Begu, eliminata de Bouchard, dupa un meci strans. Cea mai buna performanta din cariera

Australian Open 2015. Programul romanilor, 24 ianuarie: Meciuri la dublu feminin si dublu mixt

AUSTRALIAN OPEN 2015 Editia din acest an a turneului de Grand Slam este una destul de fructuoasa pentru romani, acestia reusind rezultate importante. Begu si Mergea vor continua, in cadrul turneelor de dublu, in cea de a sasea zi a competitiei.

Australian Open 2015. Live Text Simona Halep - Bethanie Mattek-Sands: 6-4, 5-2. Romanca aproape de optimi. Begu, deja calificata!

AUSTRALIAN OPEN 2015 Simona Halep, cap de serie numarul 3, joaca, vineri, de la ora 06. 00 ora Romaniei), in turul al treilea, impotriva americancei Bethanie Mattek-Sands, locul 258 WTA.

actualitate, 22:00