07:15

JO, baschet 3x3: Romania, infrangere in ultimul meci, 12-22, cu Franta

Nationala feminina de baschet 3x3 a Romaniei, participanta in premiera la Jocurile Olimpice de la Tokyo, a incheiat marti, cu un bilant de sase infrangeri si o victorie, ratand faza sferturilor de finala. Tricolorele au incheiat pe locul 7. continuă pe Adevărul

Jocurile Olimpice. Baschet 3x3: Romania pierde la scor in fata Chinei, in primul meci din competitie

Nationala feminina de baschet 3x3 a Romaniei, participanta in premiera la Jocurile Olimpice de la Tokyo, a fost invinsa, sambata dimineata, de reprezentativa Chinei, scor 21-10, in primul meci din competitie.

Jocurile Olimpice, baschet 3x3: Romania a obtinut prima victorie in competitie, 22-14, cu Mongolia

Nationala feminina de baschet 3x3 a Romaniei, participanta in premiera la Jocurile Olimpice de la Tokyo, a obtinut, luni, prima victorie din competitie, scor 22-14, cu Mongolia, in a cincea partida.

Baschet 3x3: Infrangere dupa infrangere pentru Romania

Echipa de baschet 3x3 a Romaniei a suferit, duminica, a treia infrangere consecutiva in turneul olimpic de la Tokyo.

JO 2020 Tokyo: Romania, patru esecuri in patru meciuri la baschet 3x3!

Nationala feminina de baschet 3x3 a Romaniei a inregistrat, duminica dimineata, alte doua infrangeri la JO de la Tokyo, dar mai pastreaza sanse pentru calificarea in sferturile de finala.

La ce ora incepe Romania Noua Zeelanda, ultimul meci din fazele grupelor de la Jocurile Olimpice 2020

Romania Noua Zeelanda, ultimul meci din fazele grupelor de la Jocurile Olimpice 2020, este decisiv pentru calificarea in sferturile de finala. Elevii antrenati de Mirel Radoi au neaparat nevoie de victorie pentru a atinge faza eliminatorie a turneului olimpic de fotbal. Tricolorii au invins Honduras, 1-0, dar au pierdut categoric in fata Coreei de .

actualitate, 07:15